• W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~tommo [79.184.195.*]
    A 2022 będzie jeszcze bardziej smutny. Zawieszeni na haku już chyba z niego nie zejdą :)
  • Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~Wasyl [31.0.123.*]
    Kto powiedzial ze smutny??Ty ??? dlugokresowa strategia idzie do przodu, maja inwestorow instytucjonalnych ktorzy nie patrza na okresowe zjazdy, a realizuja polityke inwestycyjna. Maja w SF do zrealizowania projekt na ponad 25 mln zl w 2022 rok - inwestycyjny.
  • Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~Piotr [89.8.111.*]
    "maja inwestorow instytucjonalnych"

Wymień kilku.

"Maja w SF do zrealizowania projekt na ponad 25 mln zl w 2022 rok - inwestycyjny."

Jaki to projekt i jaką mamy pewność, że zostanie zrealizowany w 2022 roku?
  • Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~Wasyl [46.134.115.*]
    Tu Was zdziwie - Jakbyscie czytali z uwaga - to Simfabric ma czesciowe dofinansowanie na ten projekt z M.Rozwoju a reszte otrzymało od Funduszu zewnetrznego - jako inwestora. Inaczej nie mogliby podpisac umowy o dofinansowanie. Takze maja srodki zabezpieczone.
    Zaskoczeni?? Tak krzyczycie a nie czytacie tego co jest istotne.
    Ten projekt inwestycyjny nie jest zagrozony. Co wiecej - realizowany w kooperacji bedzie z kilkoma innymi spolkami

Piotrze- czytaj bardziej umowy z M.Rozwoju - wtedy zrozumiesz ze SF ma srodki zabezpieczone. Inwestycja w toku.
  • Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: wojtek86 [91.213.206.*]
    "Maja w SF do zrealizowania projekt na ponad 25 mln zl w 2022 rok - inwestycyjny."

I to wg mnie będzie temat, który ostatecznie pogrąży Simfabric (jak banki pod finansowanie zrobią dokładną analizę przepływów pieniężnych).
    Obstawiam, że inwestycja Simfabric "centrum i symulatory życia w kosmosie" jeśli w ogóle będzie zrealizowana to w czwartej kolejności (czasowej).
    Po CPK i Polskiej Elektrowni Jądrowej i Izerze :-)

• Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~Mdm [188.146.67.*]
    Tu akurat dałeś przykłady które będą szybciej niż myslisz
    Tak? Polska Elektrownia Jądrowa jest planowana na 2030 ... a jeszcze nie słyszałem o tego typu inwestycjach, które byłyby oddane na czas :-)
    Ale jeśli sugerujesz, ze Centrum SimFabric powstanie i tak później ... to i tak nie wierzę (wg mnie w ogóle nie powstanie) :)
    Tu Was zdziwie - Jakbyscie czytali z uwaga - to Simfabric ma czesciowe dofinansowanie na ten projekt z M.Rozwoju a reszte otrzymało od Funduszu zewnetrznego - jako inwestora. Inaczej nie mogliby podpisac umowy o dofinansowanie. Takze maja srodki zabezpieczone.
    Zaskoczeni?? Tak krzyczycie a nie czytacie tego co jest istotne.
    Ten projekt inwestycyjny nie jest zagrozony. Co wiecej - realizowany w kooperacji bedzie z kilkoma innymi spolkami
    Dzięki za info.
    Merytoryczny głos na tym forum to rzadkość.
    Jeśli możesz to podaj więcej informacji - jacy to inwestorzy?

Totalnie mnie zaskoczyłeś tym info bo osobiście uważam, że ten projekt się nie uda (nawet jeśli zostanie zrobiony). Przypomina mi on sprawę centrum multimedialnego z Nowego Sącza ...
    Szukałem i nie znalazłem info o "inwestorze i finansowaniu" - szukałem w sieci i w raportach Sim.
    Jeżeli możesz to podaj jakieś źródło tych rewelacji.

Znalazłem tylko:

cyt:
    "Jak wyjaśnia spółka, celem projektu jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego poprzez nabycie infrastruktury B+R, która służyć będzie prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów: komercyjnego symulatora badawczo-rozwojowego dla przemysłu kosmicznego i rozrywkowego oraz systemu do digitalizacji przestrzennej i pomiaru ruchu.
    „Kluczowym punktem agendy badawczo-rozwojowej projektu, będzie opracowanie własnego silnika graficznego Space Engine 3D do tworzenia superrealistycznych symulatorów przestrzeni kosmicznej, kierowanych zarówno do przemysłu rozrywkowego, jak i do największych Agencji Kosmicznych” – czytamy także.
    W przygotowaniu innowacyjnych rozwiązań Centrum będzie korzystało z technologii: Fotogrametrii, MoCap, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i własnych narzędzi i rozwiązań informatycznych.
    "
    źródło: https://inwestycje.pl/gaming/simfabric-otrzyma-1175-mln-zl-dofinansowania-na-budowe-centrum-br/

Dla mnie to stek bzdur - PR w najgorszym wydaniu :-)
    Jak czytam o tym, że firma, która od 2 lat nie potrafi stworzyć własnej gry na PC ma wykonać silnik graficzny Space Engine 3D ... to mi się od razu miło robi xD.
    A po tym jak słyszę o fotogrametrii, MoCap, AI .... no to już.... tylko komputerów kwantowych brakuje :)

Jakby ktoś nie znał tematu "Nowego Sącza":
    https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-miasteczko-multimedialne-juz-po-raz-12-idzie-pod-mlotek-tym-razem-cena-wynosi-jedynie-nieco-ponad-11-mln-zl/ar/c3-15742962
    Wniosek o dofinansowanie zlozony do M.Rozwoju - jest publicznie dostepny - gdyz sa to pieniadze publiczne. Z ciekawosci jako akcjonariusz zapoznalem sie, umowa ktora jest podpisana przedstawia we wniosku wszelkie wymogi ktore trzeba bylo spelnic aby uzyskac zgode i podpis - zatem SF musialo pokazac posiadanie srodkow oraz inwestora. Z tego co widzialem , warunki spelnilo. Nie widze zagrozenia w tym projekcie, w M.Rozwoju pozytywnie wypowiadaja sie na temat tego przedsiewziecia i wspieraja. Duzo zalezy komu to zleci- wybudowanie bo reszta to sprzet , duzo sprzetu ktory chce SF nabyc do produkcji - mocapy, fotogrametria itd
    Próbowałem znaleźć ten wniosek - bezskutecznie.
    Podeślij link jeśli posiadasz.

A niezależnie od tego - z tego co pamiętam to wystarczy mieć promesę na finansowanie, a nie zapewnione finansowanie. A to bardzo istotna różnica. Zobaczymy czy coś z tego będzie (w 2023/24 - tak planują zakończenie budowy).
    Nie, nie ma tam promesy. Musisz udac sie sam do M.Rozwoju a wczesniej umowic ze chcesz przejrzec umowe i wniosek. Srodki publiczne wiec kazdy podatnik ma do tego wglad. Nie ma promesy kedytowej, maja srodki na budowe oraz inwestora. Powinni teraz zakupic ziemie oraz zlozyc aktualizacje pozwolenia na budowe zgodnie z dokumentacja w umowie. Jesli jestes z Warszawy to po Sylwestrze polecam zajrzec do Ministerstwa. Wylacznie maja prywatne finansowanie, brak kredytow czy pozyczek.
  • Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: wojtek86 [89.64.46.*]
    Do MR sie nie wybiorę, aż tak mi nie zależy na tym co tam na papierze jest napisane - rzeczywistość i czas to zweryfikują :-)
    Dzięki za merytoryczną wymianę zdań - to miło, ze przedstawiciel SF wypowiada się na forum :)
    To lepsze od bluzgania gości typu Mi i paru innych.

• Re: W SimFabric smutne święta, smutny nowy rok Autor: ~Piotr [89.8.111.*]
    "to miło, ze przedstawiciel SF wypowiada się na forum :)"

Ja bym nie nazwał tego miłym. To bardziej desperacja.
    Może i desperacja ale to i tak lepiej niż puste posty jak kolegi ~Mi.

[x]
SIMFABRIC 1,46% 10,40 2022-07-05 10:19:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.