• Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~W83 [46.204.20.*]
    Wg mnie – podkreślam, że to moja percepcja – mamy na forum kilka „farbowanych lisów” (piszą ładnie, składnie i budują alians potakiwaczy).
    Dlaczego?

1.Bo czytam w opiniach (w tym na grupie na portalu społecznościowym Meta) nawoływanie do ustawiania się w kolejkę sprzedażową w arkuszu zleceń w zakresie cenowym 2-4.

2.Ponieważ dostrzegam niepokojące grupowanie akcji pod walne w rękach osób, które mają reprezentować ulicę.

Kwestia nr 1 – wartość papiera na dziś (patrząc na brak szacunku dla ludzi pracy – vel ludzi ulicy, vel leszczy po stronie większościowego) wzrasta i spokojnie można rzec mamy cenę >10 (desperacja korpo. jest widoczna)

Kwestia nr 2 – na walnym poza jedzeniem ciastek, cukierków i piszczeniem nie mamy czego szukać – bez względu czego nie powiemy to NIC to nie zmieni. Kto był na walnych i potrafił słuchać, ten wie jak tam jest i kto sie odzywa - w praktyce nie wiadomo, kto gra razem z ulicą, a kto tylko kieruje na mieliznę.....

Mamy jeden niezaprzeczalny atut w ręku, FF w posiadaniu leszcza i tym należy walczyć (NIC nowego nie wymyślam, pisało o tym wielu przede mną).

GIG gra ostro, więc co nam pozostaje (tym realnym akcjonariuszom), także grajmy ostro – ale z szacunkiem, bo jako mniejszościowy tak wypada (szkoda, że większy mniejszego nie szanuje)!

W tej chwili wystawiłem na sprzedaż pakiet z jednego z kont w ilości 102 021 akcji GIG z ceną 10 za papier. Oferta jest ważna do 31.01.2022. Reszt mojego pakietu czeka na dalszy obrót spraw (bo wg mnie papier jest wart znacznie więcej). Jeśli GIG nie zacznie traktować nas poważnie, to zwiększam cenę za ten pakiet do 15 (od 01.02.2022) i tak co tydzień będę zwiększał o 5…..
    Zrobicie jak uważacie, ale zachęcam do podobnego działania – to lepsze od kłótni, gardłowania na walnym. GIG zrozumie, że wezwanie, walne absolutnie nic nie zmienią.

Upraszczając potrzebujemy ~6% papiera w naszych rękach, które jeśli pojawią się na pozycji z 10 z przodu pozamiata większościowemu cały plan. Jesteśmy w centrum rozgrywki, potrzebujemy około 40-60 graczy z >100k aby GIG zaczęła traktować nas poważnie. Ja oczekuje w wezwaniu kwoty nie mniejszej niż 10.

PS. Nadal nie wierzę w delisting (zachodzę w głowę PO CO to robić - skoro giełda daje bezkarnie potencjał spłaty całego włożonego kapitału - a szczególnie przy takim niskim FF), a to co się dzieje to nic innego jak skok na kurs jaki nam dziś nawet się nie śni (i zapewnen z extra emisją)…w okolicach dzisiejszego kursu PZU, może więcej (i to na początek). Więc niech płacą 10 i niech robią co chcą.

Pozdro,
    W83
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~indb [89.229.196.*]
    Masz moje 100k, w poniedziałek wstawiam zlecenie!
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~Mikołaj [77.112.180.*]
    Ja swoje 218000 też wystawiam po świętach.
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~Exciter1975 [5.173.8.*]
    Witam!

Zgadzam się, że "mamy na forum kilka "farbowanych lisów"' - może nim być każdy, również ja. Ich obecność nie powinna dziwić, ale ich moc oddziaływania nie powinna być odbierana, jako wysoce istotna. Mamy po prostu też wiele spojrzeń na daną sytuację oraz różnorodną definicję opłacalności tej inwestycji.

Ad.1. Kolejka w arkuszu w przedziale 2-4..., a cena>10... Mnie bliżej do 10, uważam, że papier powinien latać pomiędzy 5-7, a że to "ostatni papier" - może być 10. Można wklepać 100 i co? Patrząc realnie, zadaniowo - co w sprawie głosowania nad zdjęciem spółki na WZA daje nam klikanie zleceń w arkusz?

Ad.2. Na walnym nie jem ciastek, cukierków (piję kawę i palę przed...), nie piszczę... z reguły nic nie mówię, ewentualnie jedna sentencja - formuła... "bez względu czego nie powiemy to NIC to nie zmieni" - zgadzam się w 100%. Zmianę natychmiastową (raczej nie tutaj), bądź opóźnioną w czasie (tutaj właściwe) można uzyskać wciskając przycisk TAK, bądź NIE (właściwe na najbliższym WZA) zatwierdziwszy ENTERem na urządzeniu do głosowania i zgłaszając sprzeciw (wygłoszenie sentencji)... "w praktyce nie wiadomo, kto gra z ulicą, a kto kieruje na mieliznę..." W praktyce nie interesuje mnie ten fakt ponieważ: 1. To ja głosuję za wariantem dla mnie korzystnym, przeciw dla niekorzystnego dla mnie. 2. Nigdy nie znamy prawdziwych intencji drugiego człowieka, wiec bawienie się w psychologa, to strata czasu. PRAKTYKA TO OSOBISTE BYCIE NA WZA - praktycznie jedyny sposób na zabranie głosu, wyrażenie swojej woli w SPÓŁCE AKCYJNEJ. Nie wyobrażam sobie WZA przeprowadzonego w warunkach panujących w Sejmie... Na walnym nikt nie się nie kłóci, czy gardłuje jeżeli nie chce być śmiesznym, a przede wszystkim nieskutecznym.
    Przypominam, że GI wyłączyło możliwość wzięcia udziału na WZA - 21.01.22 za pośrednictwem urządzeń online - dlaczego? Bo zakładają, że pieniacze i bajkopisarze nie ruszą swojej dup. do Warszawy, taka ich moc i duch walki.

Co do wystawiania zleceń w arkuszu ceną X, czy też XX w ilość Z, czy ZZZZ - można klepać, jak kto chce... tylko nie rozumiem jak to "pozamiata większościowemu cały plan"...?

Działalność spółki akcyjnej reguluje kodeks spółek handlowych, a walne zgromadzenie akcjonariuszy, to najważniejszy organ spółki akcyjnej. Wszystko co można zrobić, to to co przewiduje prawo.

Delisting... Nie wiemy, czy chcą zejść z giełdy naprawdę, czy też grają, aby zebrać akcje od wystraszonych, zdezorientowanych... I się nie dowiemy..., ale już wiemy nad jaką uchwałą będziemy głosować 21.01.2021, no chyba, że będzie przerwa w WZA...

Po co spółka akcyjna wchodzi na giełdę:
    1. Po kapitał.
    2. Dla prestiżu.
    1 i 2 - razem.

Jeżeli żaden z powyższych nie występuje... bycie spółką publiczną może być uciążliwe - utrzymywanie transparentności, raportowanie wyników, bilansu, to obnażanie się przed konkurencją i pozostałymi instytucjami...

Zadajmy sobie pytanie: czy GI GROUP z siedzibą w Mediolanie potrzebuje kapitału, czy też szuka prestiżu w Warszawie?

JEŻELI ZALEŻY KOMUŚ NA WŁASNYCH PIENIĄDZACH TO NIKT INNY NIE ZADBA O NIE LEPIEJ, JAK SAM ZAINTERESOWANY...

JEŻELI ZALEŻY KOMUŚ NA PRZEFORSOWANIU SWOJEGO ZDANIA W SPÓŁCE AKCYJNEJ, TO NIE MOŻE TEGO ZROBIĆ NIGDZIE INDZIEJ NIŻ NA WALNYM ZGROMADZENIU AKCJONARIUSZY...

Pozdrawiam

Exciter1975 - Piotr

• Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~tomasz [79.163.152.*]
    @W83
    W okolicach poprzedniego wezwania próbowałem robić grupę…. Wiecie ze nie wyszło choć sam wtedy zabzpieczalem lwia cześć z owych 5% … ale nie o to …
    Dziś przed delisting moze nas uratować tylko i wyłącznie ukryty akcjonariusz na około 8% (dawne akcje CFI) .. tu sama ulica nie da rady … tak to nie działa ..
    Pisze to z perspektywy moich niedawnych doświadczeń i akcji na FSG , tam mi się wszystko udało i delisting przepadł w cuglach ….
    PS
    Oczywiście możecie walczyć w sądzie (będzie drogo lekkie 50k zł za proces w I instancji)..
    Tak czy inaczej trzeba być na nwza, spotkać się porozmawiać co i jak dalej …
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~tomasz [79.163.152.*]
    Dla porządku delisting idzie uchwała 90/10 przy quorum 50% …

PS
    Ostatni warunek jest spełniony przez GI… Reszta jest niby niewiadoma ..
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: yoggi [46.148.145.*]
    Wszystko się zgadza ale jak ktoś zakłada wątek i pisze w nim ze to co chce zrobić to wstawić akcje w arkusz po 10zl i podnosić cenę co tydzień to chyba jakiś żart. Jeśli na walnym uchwała przejdzie 90% głosów obecnych na sali to Panie W83 długo Twoje akcje w arkuszu już nie powisza i będziesz sobie mógł nimi pohandlować poza GPW jak znajdziesz chętnego.

To co możemy zrobić to zapisać się i jechać na walne głosować, no chyba ze ktoś ma wywalone na swoje pieniądze
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~Kuba [191.101.132.*]
    Jutro wystawiam po 10. Na forum Facebooku też napisałem
  • Re: Walne, wezwanie – bajerki, cukierki, a głupiemu radość! Moja opinia Autor: ~NowhereMan [31.60.117.*]
    To tak w ramach pikiety ? Wiecie gdzie kapitalista ma Wasze pikiety ? To już lepiej napiszcie jakiś protest song...
[x]
GIGROUP -0,65% 1,49 2022-07-01 14:22:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.