• Zysk za grudzień Autor: ~Was [31.0.74.*]
    Zastanawiam się, czy zysk za grudzień zaskoczy Nas pozytywnie? To byłaby świetna informacja i początek kierunku, w którym kurs akcji podąży
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~Observacja [46.227.241.*]
    Masz dostęp do zysków per miesiąc?
    Jakiego wyniku się spodziewasz?
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~Was [31.0.68.*]
    Jest to grudzień, więc może „umowy” które podpisywał PEKABEX i tracił na nich, kończą się. W zamian renegocjowane na nowych warunkach i te nowe teraz powoli powinny się przekładać na wyższy zysk
    Szczerze ciekawi mnie jakiego spodziewacie się szacunku za ostatni kwartał. Patrząc po wolumenach to ja obstawiam 410-430mln (pytanie jak rozliczą koniec roku, może 450mln), ale zysk netto na poziomie 10mln niestety.
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~Was [31.0.34.*]
    Zobaczymy czy dokupienie akcji przez „insidera” nie będzie szło w parze z dobrymi wynikami za grudzień.
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~marco [185.246.208.*]
    Weźcie pod uwagę, co się dzieje z cenami energii. Ostatnie kwartały nie dały rozwinąć skrzydeł przez surowce, kolejne mogą być trudne ze względu na prąd i gaz, firmy nie mają rekompensat. Żeby nie było, dotyczy to wszystkich spółek przemysłowych. Wyczuwam powrót do 20 a może i trochę niżej, wystarczająco zleciało, ale na innych mogą być pogromy, gdy wyniki popsują się o 20-30% lub więcej. Niestety idziemy w stagflację, presja inflacyjna pozostanie na żywności, paliwach, energii, a to uderzy w inne wydatki społeczeństwa. I jak na złość na GPW nie ma za bardzo możliwości zarobić na tym, co będzie pod presją, bo to państwowe truchła.
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~Was [31.0.75.*]
    Hmm... trafne spostrzeżenia ale raczej nie będzie miało to aż takiego wielkiego znaczenia. Czy to spowoduje spowolnienie? Nie wiem, na tą chwilę kurs ma szanse na powrót, dzienne obroty powoli nabierają rozpędu, jest popyt... może ktoś wie coś więcej niż zebrany tu akcjonariat. Będziemy to wiedzieć na koniec IQ. Pozdrawiam
    Co do obrotu to jest ktoś kto sprząta dużymi pakietami, dziś 2x10k 7k i 6k, ulica od tak nie kładzie 130tys na jedną transakcje, więc moim zdaniem ktoś dobiera od wyników, obrót buduje też optymalizacja podatkowa bo kurs jest stabilny a można zbudować stratę na kursie z 25-28zl, a były tam duże wolumeny. Ja do końca nie wiem co wskazuje na tak fajna kondycję na tle całej GPW przez cały tydzień, ale to są moje typy.
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~Was [31.0.50.*]
    Właśnie uderzyłeś w punkt „fajna kondycja na tle całej GPW” gdzie wiele spółek świeci na czerwono. Może faktycznie coś przygotowują „wielkiego” na koniec 2021. Chodź nie dziwi mnie wzrost kursu, pnie się zgodnie z wolumenem, dzienne obroty na to pozwalają.
    Pozostanę w opozycji do optymizmu, czekam na komunikaty/raporty o ruchach w akcjonariacie. Dla mnie trudno mówić jeszcze o dyskontowaniu przyszłości, q4 musiałoby wrócić na poziom rentowności minimum 4%, w przeciwnym wypadku wynik spadnie mocno poniżej konsensusu wyceny. Trzeba jasno powiedzieć, że zysk zbudowany jest w dużej mierze na Q1, gdzie przy 200mln przychodu było 14mln zysku netto. za q2 i q3 zysk netto to 16.5mln, ale przy przychodach 700mln. Patrzenie wyłącznie na przychód, będący pochodną wolumenu, który znów jest zaburzony r/r przez raportowanie fabryki niemieckiej jest może nie tyle błędny, co ryzykowny. Cytując info z pekabex.pl
    "Obecny potencjał produkcyjny firmy z północnej Bawarii szacowany jest na ok. 30 tys. m3 prefabrykatów rocznie."
    Jeśli odejmiemy ten wynik, to za cały rok powinno być na wolumenie jakieś 115-120%, a nie 135%.
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~De [103.110.40.*]
    Okupiles juz ?
    Jeśli wyrazisz się merytorycznie to napiszę po ile
  • Re: Zysk za grudzień Autor: ~De [103.110.40.*]
    Nie interesuje mnie to :)
    Tylko utwierdza jak bezinteresownie liczyles na spadki zeby odkupic, i jak nie na reke bylo trzymanie kursu
    Kiepski grudzień. Obawiam się że przychód nie osiągnie 430mln, a 410 będzie dobrym wynikiem. Liczę że rentowność się poprawi i zysk netto na poziomie 10mln jest tutaj obowiązkowy, ale martwię się, że będzie poniżej 10mln. Obstawiam 410mln i 9.5mln zysku netto. Drobna korekta do i tak pesymistycznych założeń z 13 grudnia.
[x]
PEKABEX 0,00% 13,45 2022-07-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.