• pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~darekbabkier [89.151.34.*]
    Jutro na GPW debiut pracuj pl.

Grupa Pracuj pl. - wycena 5,039 miliarda
    Gigroup - wycena 70 milionów

Różnica w wycenie siedemdziesięciokrotna !!! Powtórzę siedemdziesięciokrotna !!!!!!!!!
    70 razy więcej inwestorzy płacą za spółkę z podobnej branży i tylko o trochę większych przychodach niż GI
    Widać teraz jak wysoko wyceniany jest w spółkach spokój i rozwój bez zagrożeń, czyli brak konfliktów w akcjonariacie, brak zaskarżania uchwał na walnych, brak w akcjonariacie ludzi z konkurencji, dla których im w konkurencji gorzej, tym dla ich spółki lepiej. Jak pokazuje wycena pracuj pl. te przymioty, a raczej ich brak wycenienie są na setki, a nawet miliardy złotych.

Zorientowani wiedzą, że GI przy swoich przychodach i bazie klientów też może być i powinien być wyceniany na przynajmniej miliard, czyli około 15 zł za akcję. Co musi się stać, żeby taka wycena stała się rzeczywistością. Może wystarczy w końcu jedno Walne bez zaskarżonych do sądu uchwał, może wystarczy info, że konkurencja sprzedała swoje udziały i wyszła z akcjonariatu, żeby zająć się rozwojem swojej nowej spółki.

Miliardowa wycena GI nie zależy od nas drobnych akcjonariuszy, nie zależy też za bardzo od Włochów, przynajmniej nie teraz. Dzisiaj zależy głównie od jednego Pana i jego mniejszościowego pakietu, który to Pan dziwnym trafem nie chwali się jakie ma inne plany wobec GI, oprócz ciągłego skarżenia uchwał do sądu.

Co ciekawe, wobec planów swojej innej konkurencyjnej spółki Personnal Service ustami swojego przyjaciela z byłej Work Service jest bardzo wylewny. Styczeń wejście na New Connect, potem jak najszybciej parkiet główny GPW i dalej wprowadzenie notowań na giełdy zagraniczne. I już w przyszłym roku miliardowa wycena. Oczywiście przy okazji szeregu emisji w celu jej dokapitalizowania, których nikt nie będzie zaskarżał do sądu. Super. Szkoda, że nie dla akcjonariuszy GI.

Mam tylko nadzieję, że ostatnia zwiększona ukryta podaż od ceny 1,20 to właśnie upłynnianie pakietu mniejszościowego tego Pana ze względu na jawny konflikt interesów. Skoro jest się Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Personnal Service, która zamierza wejść na GPW, to raczej trudno składać oświadczenie akcjonariuszom swojej nowej spółki, że nie prowadzi się działalności konkurencyjnej będąc jednocześnie akcjonariuszem konkurencji.

Nie znam tego prawa, ale liczę na to, że to własnie wejście na GPW Personnal Servive wymusi na tym Panu sprzedaż akcji GI, nawet jak przez to zdołuje on kurs do 70 groszy. Idę na to bez zastanowienia, skoro brak konfliktów i konkurencji w akcjonariacie może być warte w wycenie nawet miliard...tak jak w przypadku pracuj pl.

Życzę powodzenia w rozwoju spółki Personnal Service jej Przewodniczącemu Rady Nadzorczej i proszę o pozostawienie losu GI w rękach jej pozostałych akcjonariuszy. Pozdr.

• Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Akcjonariusz [46.148.145.*]
    Tylko jak GI będzie warte na GPW miliard to Ciebie już dawno nie będzie w akcjonariacie bo akcje Ci odbiorą (o ile w ogóle je masz) w przymusowym wezwaniu po przekroczeniu progu 95% m.in dzięki emisjom.

Ps. W kółko piszesz to samo i nie trafiają do ciebie żadne argumenty. Ty rozumujesz jak akcjonariusz większościowy i chciałbyś realizować jego cele. Pytanie dlaczego?
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~darekbabkier [37.30.112.*]
    Bo nie interesuje mnie kurs 1,07, tylko przynajmniej 15 zl. Puki co ta niby obrona mniejszościowych przed więkdzościowym daje tylko dół 1,07 i ciągle niżej. I bez bzdur typu zdobędzie 95% emisjami i wycofa spółkę. Emisjami ani nie zdobędzie 95% ani nie wycofa spółki z GPW, bo to prawnie niemożliwe. A to czy skupi tyle w wezwaniu to zależy od nas, min. od Ciebie i ode mnie. Może boisz się i sobie nie ufasz, ja sobie ufam, wiem, że akcji w wezwaniu z marną ceną nie oddam. Pozdr.
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~darekbabkier [37.30.112.*]
    ...a może masz swoją teorię dlaczego pracuj pl. wyceniaja aż 70 razy drozej niz GI. Czekam analizy...
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~ddr [79.163.201.*]
    Właśnie odkryłeś różnicę między wartością a ceną akcji na giełdzie
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Akcjonariusz [46.148.145.*]
    Po pierwsze to czytaj ze zrozumieniem bo napisałem ze 95% będzie „m.in” emisjami. Po drugie niczego się tutaj nie boje bo nawet gdyby było wezwanie przymusowe to mój zakup jest niżej i straty nie będzie. Po trzecie to co do gry na giełdzie ma zaufanie? We dwóch nie mamy ponad 5% wiec jesteśmy zależni od reszty drobnych akcjonariuszy a oni sami podejmują swoje decyzje inwestycyjne.
    Swoją zas droga jakie ma znaczenie czy kurs dzisiaj jest 1.07, 80gr czy 1.30. Żadna z tych wartości mnie nie interesuje, jestem tu na long i spokojnie mogę poczekać kilka lat na wartość godziwa nie wylewając żali co kilka dni jak mi jest zle.

Osobiście w pełni popieram Misiaka i jego działania, bo tylko blokując uchwały walnego i zaskarżając je do sądu mamy możliwość blokowania działań GI na szkodę drobnych akcjonariuszy
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Fg [77.252.47.*]
    Prosta logika nakazuje wziąć stoperan i czekać do skutku, niezależnie od tego co się będzie działo po drodze. Jesienią zeszłego roku niektórzy wywalali akcje po 70 parę groszy, ja wtedy kupowałem (to tak a'propos czyjejś niedawnej myśli, że kursy giełdowe odzwierciedlają zawsze aktualne wartości spółek). Jeśli ktoś zdecydował nie oddać akcji w pierwszym wezwaniu, jeżeli potrafi myśleć nie odda w drugim. GI może postraszyć uwaleniem kursu i je ogłosić, ale może też grać na udręczenie drobnych i przeciągać wezwanie. Jedno jest pewne. Nie może robić tego w nieskończoność. Nie po to kupowało padającą spółkę inwestując krocie, żeby teraz przyglądać się jak dokapitalizowana konkurencja przejmowała im rynek. A to zaczyna się właśnie dziać. Dokapitalizowanie spółki nie musi się odbyć tylko przez emisję akcji bez prawa poboru, ani dzięki wysypaniu się drobnych i ściągnięciu spółki z indeksu. To dla nich optymalne scenariusze, ale gra toczy się o zbyt duże pieniądze, żeby inne sposoby były wykluczone. Jeśli nie będą mieli wyjścia, dopuszczą nas do korytka, ale musimy być twardzi i mieć nerwy na wodzy. Bez tego niczego nie osiągniemy. Takie jest moje zdanie, a ja potrafię być bardzo cierpliwy.
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~XXX [89.151.46.*]
    Może ktoś z pracuj.pl dostrzeże ten giga szmelc!!! I coś też się ruszy
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~fg [77.252.47.*]
    Zegar im tyka. Za chwilę konkurencja będzie mocno dokapitalizowana. Jeśli nie ściągną akcji z rynku za grosze, to co zrobią?
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~xxx [89.151.46.*]
    Droższa wycena , to nie oznacza że po tyle będzie może spaść np 90% i tule będzie z pracuj.pl
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Fg [37.47.106.*]
    Niech spadnie 10razy, to i tak 7 razy tyle ile my w tej chwili. Warto się wyprzedawać po taniości?
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~darekbabkier [89.151.34.*]

...dobra, załóżmy, że planowana przez GI emisja bez prawa poboru po 1,45 zł była zła dla mniejszościowych akcjonariuszy. To co GI powinno było zrobić, zaproponować emisję po 1,45 z pp ? Zapisałbyś się mając na giełdzie kurs kilkanaście procent niżej. Kto z nas zapisałby się po takiej cenie ? A GI chciał łyknąć akcji po tej cenie za 100 mln. I po takiej emisji bez pp miałby raptem 88% bez żadnych możliwości zdjęcia spółki z GPW. Misiak zablokował i mamy to co mamy. Spółka bez kapitału na rozwój, kurs daleko od nawet 1,45, bez perspektyw na wyżej, a jak pisałeś konkurencja zwiększa kapitały na potęgę i zgarnia rynek GI sprzed nosa. Taki mamy stan na dzisiaj. Piszesz, że Włosi musza coś wymyślić, a nie zakładasz , że Pan Misiak dla dobra swojej inne spółki będzie im blokował wszystko jak leci, nawet emisje z pp, bo przecież nic od niego nie słychać na co jest gotowy się zgodzić. Wiem, że na rozstrzygniecie można czekać kilka lat, ale co jak taki pat będzie trwał lat kilkanaście. Są takie spółki na GPW. Pozdr.
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Akcjonariusz [194.28.13.*]
    Ale Ty jesteś trudny. Pierwszy pomysł emisji bez pp był z niska cena i został zablokowany, drugi z cena 1.45 i tez został zablokowany. Gdyby jednak GI nie blokowało kursu akcji i załóżmy ten był teraz na poziomie 2.50-3.00 to nie wziąłbyś akcji z nowej emisji po 1.45?
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Akcjonariusz [194.28.13.*]
    Albo przy obecnym poziomie gdyby walne zatwierdziło cenę emisyjna 22gr większej ilości szt nie wziąłbyś gdybys miał prawo poboru?
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Exciter1975 [85.221.197.*]
    ... no...

"Lubię kupować towar, który ma wysoką wewnętrzną wartość, po obniżonej cenie. I nie ważne, czy mówimy to o akcjach, czy o jakimś innym dobru, ta zasada jest tak samo zdrowa w obu przypadkach" - Warren Buffet.

Zakładam, że powyższe przyświecało Panom z GI podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu Work Service... Pracuj.pl nie kupili...

Drogi, tani... Duży, mały...

Pracuj.pl - przychody roczne: 300 mln PLN,
    Work Service - przychody roczne: 900 mln PLN, czyli blisko 1 mld PLN (przez 4 lata na poziomie 2 mld),
    Gi Group - przychody roczne: 2 mld EUR (coś koło 9 mld PLN).

Przychód, to udział w rynku, temat do "strugania rentowności"...

To już znamy "gabaryty"...

"Wielkie okazje pojawiają się wtedy, gdy dobre spółki zostają dotknięte przez niespodziewane okoliczności, które zaniżają ich wartość" - Warren Buffet.

Powyższe, może nie w 100% trafne ("niespodziewane"), ale w większej części... Work Service przez dość długi czas było dobrą spółką... Zrobiło "bach", ale wszystko nie "poszło w piach"...
    "
    "Gi Group jest jedną z największych na świecie firm"... - posiadają "know-how", czy też wiedzą, jak być "największym"... Zrobią porządek, ustalą strategię i odpalą rakietę, również rentowność. Jak będą chcieli, to wciągną Pracuj.pl przez dziurkę od nosa - tylko po co...?

Reasumując - wiemy kto słoń, kto koń i kto pies...

Co do wartości dla kupującego oraz ceny zakupu... Posiadając akcje GI Group Poland śpię spokojnie, hipotetycznie - mając akcje Pracuj.pl nie szedłbym z muszli...

Idę na kolację - kanapki z włoską szynką, uwielbiam... i papryczki... Mniam...

Pozdrawiam

Exciter1975

W sumie dużo prawdy. I ciekawie przekazane. Lubię czytać Twoje posty. Może tylko mała korekta co do przychodów, bo bez Prohuman GI Poland ma przychody dwa razy mniejsze niż wcześniej, czyli dobija do 500 mln. I tak ogromne. Zgadzam się, że przestrzeń do poprawy rentowności ogromna i tutaj jest pole do popisu dla doświadczonego właściciela naszej spółki. Skoro już zapadła klamka co do sprzedaży Prohuman, to lepiej żeby to odbyło się jak najszybciej. Trzeba trzymać kciuki za ostatni komunikat i wierzyć, że do końca roku sprzedaż Węgrów się zakończy. Dodając do tego spłatę zadłużenia w bankach rok 2022 GI Poland mogłoby rozpocząć z już poukładaną docelową strukturą i zrestrukturyzowanym do końca zadłużeniem. Moglibyśmy ogłosić koniec porządków w GI Poland. A to oznacza, że w końcu mogliby skupić się wyłącznie na działalności podstawowej. W takiej sytuacji przez cały 2022 rok moglibyśmy być świadkami jak kurs GI Poland goni kurs pracuj.pl.

Reasumując ostatni komunikat bardzo pozytywny i powinien się przyczynić do odbudowania popytu i zakupów akcji przez tych, którzy potrafią czytać zw zrozumieniem. Kurs tak naprawdę jest śmiesznie niski. I oczywiście teza Exciter1975, że Włosi ze swoim kapitałem mogą bez problemu zrobić z GI Poland potęgę, przynajmniej na polskim rynku, jak najbardziej słuszna.
    Zagrożeniem może być tylko czas. Kiedyś w końcu rynek pracownika skończy się i wtedy może być trudniej rosnąć. Dlatego dobrze byłoby, żeby Włosi nie zasypywali gruszek w popiele i działali szybko. Pozdr.

• Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~akcjonariusz [178.43.251.*]
    Powiem tylko że zdecydowanie bliższe mi są argumenty Excitera niż darka i jacka
    Pozdrawiam
  • Re: pracuj. pl 70 razy droższe od GI !!! Autor: ~Racjonalista [185.153.35.*]
    Fakt, że pracuj.pl jest 70-krotnie wyżej wycieniane od GI, nie świadczy o tym, że ta druga jest niedoceniona, a wyłącznie o tym, że ta pierwsza jest zdecydowanie przeszacowana, I zapewne spotkają się obie z wyceną w okolicy 3-6PLN
    do akcjonariusz...

...dziwnie rozumujesz z argumentami, które bardziej akceptujesz. Akurat konkluzje moje i Exciter1975 są podobne. GI Poland jest mocno niedowartościowana, cierpliwi doczekają się godziwej wyceny, a ta godziwa wycena zależy nie od Pana Misiaka, tylko od głównego właściciela z Włoch i to on ją zbuduje robiąc niezbędne porządki w spółce. Pozdr.
[x]
GIGROUP 1,05% 1,45 2022-07-05 16:09:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.