• Czy jeśli fundy nie zamkna krótkich pozycji to jest szansa na wzrosty? Autor: ~Calaprawda [31.61.178.*]
    J.w.
    Gorąca prośba o wyjaśnienie mi, czy jeśli fundusze nie zamkną pozycji krótkich tylko będą je rolowac to są szanse na wzrosty?
  • zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~newpiotr [31.60.15.*]
    Wiedza nic nie kosztuje. W google masz o krótkiej sprzedaży. Te akcje przez fudnusze są sprzedane i musza kiedyś odkupić o jakim ty rolowaniu mówisz?
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~Calaprawda [31.61.178.*]
    Właśnie czytałam i inne osoby z forum także wspominały, że wcale fundusze nie muszą odkupowac akcji tylko będzie rolowanie , więc poczytaj sobie sam zanim będziesz kogoś pouczał
    https://pomoc.tms.pl/hc/pl/articles/360007545058-Rolowanie-kontraktu-co-to-dok%C5%82adnie-oznacza-dla-wyceny-mojego-rachunku-
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: elpek [88.156.0.*]
    Tyle że krótka sprzedaż a kontrakt to są inne sprawy ...
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~Hej [178.36.214.*]
    Kontrakty trochę się różnią od krótkiej sprzedaży nie ma jakiejś daty wygaśnięcia po której trzeba rolować .
    Widzę że nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi czy będą musieli odkupić akcje czy nie :-)
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~thc [149.28.197.*]
    do wzrostow wystarczy aktywny popyt i brak nowej podazy od szortow

teoretycznie jesli nie musza zwracac akcji w okreslonym terminie to moga i siedziec do 800 zika tylko po co ?

wtedy by tracili a oni sa tu po to zeby grubas tanio zatankowal bo przeciez akcje sa porzyczone od grubasow

zrobia szybki zamek i zbedzie zmiana poziomu na 300 +
    W styczniu minie rok jak shortują więc jak widać naprawdę im się nie spieszy, a każdy większy wzrost uwalaja od razu w zarodku.
    Więc się zastanawiam co musi się wydarzyć, aby w końcu odpuścili CDR.
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~thc [149.28.197.*]
    Dnia 2021-12-03 o godz. 22:04 ~Calaprawda napisał(a):
    > W styczniu minie rok jak shortują więc jak widać naprawdę im się nie spieszy, a każdy większy wzrost uwalaja od razu w zarodku.
    > > Więc się zastanawiam co musi się wydarzyć, aby w końcu odpuścili CDR.

szorca juz od sierpnia 2020 wtedy tym spadkiem zajmowali pozycje

tu masz moja projekcje:

https://www.bankier.pl/forum/temat_tu-jestesmy-na-wykresie-cdr-czerwone-kolko,51427817.html

wzrosty maga rozpocząć sie na dniach jesli sie nie myle

GRUBAS lubi symetrie wykresu
  • do ~Calaprawda Autor: ~newpiotr [31.60.15.*]
    Trochę mieszasz pojęcia.w skrócie pozycja krótka to pożyczenie akcji w celu ich sprzedaży a następnie odkupienie i ich oddanie. Jak odkupimy za mniej niż sprzedaliśmy to mamy zysk za więcej stratę. Więc co chcesz rolować?. Fundusz akcji nie ma. Jedyne co może się wydarzyć to fundusz może oddać równowartość pieniężną pożyczonych akcji + premię. Ale nie słyszałem aby fundusze tak robiły a i po drugie ktoś kto pożycza musi się na to zgodzić.

krótka sprzedaż nie równa się kontrakt

Dlatego czytaj dalej.
  • Re: do ~Calaprawda Autor: ~Calaprawda [31.61.178.*]
    No i o taką odpowiedź mi chodziło:-)
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~Hej [178.36.214.*]
    To jest umowa między funduszami short a bankami inwestycyjnymi które pożyczyły im zakupione wcześniej akcje do sprzedaży na rynku na jakich warunkach i do kiedy moją mi je oddać...tam się zapytaj.
  • Re: zanim coś anpiszesz to przeczytaj o tym Autor: ~Co [77.114.138.*]
    Sprawa wygląda tak, że strona zobowiązana jest odkupić w określonym terminie. Najczęściej kontrakty wygasają w trzeci piątek ostatniego miesiąca kwartalu, np w grudniu taki wypada. Kontrakty tego typu czasem dają dobrze zarobić ale mimo to większość wchodzi na longa. Jak dla mnie CDR był śspółkąśokazją na tego typu rozwiązania ale przy kursie pow. 300 PLN. Teraz spółka jest wyceniana nisko jeśli chodzi o wskazniki w porównaniu do tego jak była wyceniana wcześniej.
[x]
CDPROJEKT -3,19% 120,18 2022-05-18 15:50:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.