• Analiza po wynikach Autor: ~Ha [31.0.180.*]
    Poniżej prywatna analiza: 3q 2021 zysk netto 577 tyś zł, ze sprzedaży akcji Art Games według moich obliczeń było około 2 500 000zł. Pan Prezes niedawno informował o zwiększeniu zatrudnienia oraz o projekcie Lesson Learned, jest jeszcze 1 rzecz która będzie ujawniona w 2022 (była o tym mowa na czacie z akcjonariuszami) i właśnie na to wszystko poszły pieniądze - na dalszy rozwój. Jest zysk (symboliczny ale jest) spółka bez długu z obiecującymi projektami, oceniam to wszystko pozytywnie, ja tutaj zostaję. Spekuluje że jeszcze będzie co świętować.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Mmm [89.71.90.*]
    W poniedziałek nowe dno, 7 z przodu nie uniknione
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Ha [31.0.180.*]
    To sypcie Geniusze, ja koszyczek podstawie kiedy uznam to za stosowne.
    Ja nie sprzedaje bo na tych poziomach można łatwo zostać na peronie bez papieru, szczególnie w obecnych okolicznościach.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Expert [217.72.76.*]
    Ja trzymam te akcje i będę je pewnie kisil przez następny rok czy dwa, jednak to gaming i jedna premiera moze wiele zmienic, a spolka jest bardzo nisko wyceniana. Wiadomo było że będzie spory zysk że sprzedaży akcji Art Games, ale liczyłem na więcej. Harmonogram na przyszły rok wygląda słabo. Tylko Bakery Simulator w pierwszym kwartale. Także początek roku 2022 będzie słaby. Reszta gier też się opóźni, jak zawsze. Na Dinos i Dreamhouse nie ma co liczyć w 2022. Wydaje mi się że tylko 8 gier które są oznaczone jako 1H oraz 1Q zostaną wydane. Resztę trzeba liczyć na 2023. Z tych ośmiu gier 3 mają szansę na jakiś sukces według mnie.
    Z plusów to to że kase inwestują cały czas w kolejne projekty oraz zatrudnienie.
    Szkoda ze nie podali liczy sprzedaży castle flipper. Ale dobrze ze go portuja. Z portem Farming Life na Switcha by mogli sobie odpuścić.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Rafaelitos [91.123.188.*]
    Jak potrzebujesz liczby sprzedanych kopii Castle Flipper to sobie sprawdź raport kwartalny Ultimate Games, tam jest wszystko.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~jan [37.47.89.*]
    Ja też trzymam, średnią mam 16 zł :( nie oddam ze stratą. Trzeba coś uśrednić, zamrorze kase na 1 rok lub 2, troche kiepsko, no ale co zrobić
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Zainteresowany [194.110.114.*]
    No na pewno szczegółowy. Sporo rzeczy można się dowiedzieć, też dzisiaj z chatu Ulg kilka rzeczy doszło, jak 100% większa sprzedaż Castle Flippera, to że gry są gotowe tylko, że nie wydają ich w q4 bo Playway dobitnie pokazał czym to grozi. Kurs walut na topach, no i w h1 mamy min. 2 mocne gry - Elektryk i Bakery, do tego debiut Asmodeva, może ten City Eye, bo akurat temat na czasie (chociaż bardziej to premka poziom max Castle). Jousting VR koszt 100k max więc jak pójdzie ładnie na Oculusie to i w 1 dzień zwrot. W woodzone (za długo to robią), Ironsmith (cisza), zoo i mercyful (małe zainteresowanie) nie wierzę, jak się zwrócą to spoks. Także jak widać, gdyby branża nie ruszyła (spodziewam się odreagowania od 20.12 i głównym ruchu w lutym po premce DL2) to przy obecnej cenie i premierze Bakery to Cwk wyjdzie już jak spółki Value ;) Byłyby niezłe jaja. Ale fajnie, że spekuła traci kasę, bo granie pod premierę ucina rączki a zyskują inwestorzy zostający na premierę, ważne aby dobrze wybrać, nie hajpowany nadmuchany MMS ale dobre gry, gdzie nikt nie nagania.

Co do Zysku 689 vs 269 rok temu a cena 15zł po raporcie q32020 a teraz 8.65. Czyli jak zwykle banan ;) Jak było źle to było wysoko, jak jest dobrze to jest nisko, ale to samo było do niedawna na surowcach, Orlen kupowałem poniżej wyceny księgowej śmiejąc się z tych co sprzedawali. 120% wlazło i popędziłem dziada. Tutaj za rok wyciągnę między 200-400% w zależności ile jeszcze uda się dokupić i jak dobry będzie ten Dinozaur.

• Re: Analiza po wynikach Autor: ~Rafaelitos [91.123.188.*]
    Przejrzałem raport. Wg. Mnie delikatnie mówiąc nie napawa optymizmem. Ale to tylko moje zdanie. Co do Castle Flipper to owszem wzrost o 100 procent, ale Prezes Zawadzki podkreślił, że baza jest strasznie niska. Nie chciał więcej słyszeć o inwestowanie w promowanie tego tytułu. Jedynie poryty na konsole, no i będą się ewentualnie zastanawiać nam sequelem. Na razie nie urośnie, bo nie ma pod co, chyba że Zarząd zacznie skupować jakieś większe ilości.
    Drodzy akcjonariusze, oczywistym jest, że na tym poziomie cenowym leszcza już dawno nie ma. Przypomnę że główni akcjonariusze mają lockup jeszcze przez bodajże kilka miesięcy, czyli to co sie dzieje na papierze zależy od nas.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~ktmm [31.182.220.*]
    Raport wg mnie ok. Jak pisałem kilka dni temu nie nakręcać się bo teraz nie ma prawa być fajerwerków o których niektórzy pisali. Ja oczywiście zostaję i czekam spokojnie. Szanse vs ryzyko... Teraz ni huhu nie sprzedam
    Zdrowia
    All
    P.s. + niestety covid znowu straszy (ale to plus to dla firm gameingowych)
    P.p.s nie zdziwię się jak główni akcjonariusze teraz coś dokupią bo przed raportem nie mogli.
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Zainteresowany [37.120.211.*]
    Tutaj główny to prezes, reszta pracowników nie jest nigdzie wykazana, więc nawet jak kupują to dopóki nie przekroczą 5% nie muszą raportować.

Ciekawa jednak akcja wyszła w Art Games ;) 2 gości kupiło akcji powyżej 10%!! i nie zaraportowali tego. Dopiero po dwóch miesiącach.

Teraz czekam tylko na raport Plw, bo chyba rekordowo dobry a kurs na dnie. Nie udało się na dołku złapać, a szkoda. Ale długoterminowo nie wierzę w Plw, jedynie w spółki, które się uniezależniły lub mają inny system, jak Duality, Pyramid, Ulg. Też złapałem mały pakiecik Atomica, bo tam już wyceniono bankructwo :) Ogólnie staram się wyłapywać mocno przecenione niezłe aktywa, ale się nie przyzwyczajam. 1.5r. pod konkretną grę max, jak jest rozwój to zostaję dłużej (tak było z 11bit i bloober). Duala/Gif myślę na longer zostawić bo są mega zaniżeni. Pyrka to popędzę na OM, Ulg zobaczymy, ciężko cos teraz myśleć, Atom zależy od wyceny - za 30mln popędzę na pewno, bo wiecej nie ma potencjału.

A ktoś śledzi stąd moze Lmg? bo szczerze nie miałem czasu, a robią bakery i kilka jeszcze ciekawych gier, co tam pisali/czat jakiś mają?
  • Re: Analiza po wynikach Autor: ~Zainteresowany [37.120.211.*]
    Wiesz jak byłoby zajepiście to kurs byłby na 20+ a nie na minimach ;)

Jak będzie zajepisty raport to długo długo wcześniej będzie nabita cena. Patrz na TEN. Raport bardzo słaby, mega zaskoczenie, ale... już dawno to kurs zdyskontował, i wiele osób wywaliło akcje na dołkach.

Raport bardzo mocny to bedzie za q1-q2, chociaż jak patrzę na gaming to na chyba wszystkich moich walorach q1 i q2 22 będą najlepsze - prezesi nie idioci. Co najlepsze dają na najlepszych okres dla gamingu. Kto się wypstrykał na bessie ten mało urośnie.

Jeżeli ofc zwalą Elektryka, zwalą Bakery i ta nowa gra będzie lipna to wiadomo. Kto będzie na akcjach przed i nie zawalą to zarobi, kto bedzie i zawalą straci, kto nie będzie a zawalą to kamień mu z serca spadnie, a jak zrobią dobre (nawet nie mówię hity) to wróci szybko na cenę z ipo i po korekcie będzie już wycenianie mocniejszych gier - Human Farm, (może Chains of Fury) Dinos Reborn i Dreamhouse.

Dla inwestora, który wkłada na 1.5r kasę to bez znaczenia (no chyba, że nawet Dino zawalą, chociaż jak patrzę na jakość materiałów i patrzę wycenę, to nawet jak będzie średnio to 100% lekko zrobię). Emisja niegroźna, upadek nie groźny, jedynie czas.

Obecnie czekam na prolog Elektryka, po wypowiedzi Zawadzkiego podejrzewam, że będzie w styczniu, czekam na tą nową skrywaną grę, którą od dawna robią i na materiały z Human Farm, które na bank niedługo będą bo Asmodev wchodzi na giełdę (a wtedy się zawsze karmi leszczy na topsach ;)), bo reszta jest do wyliczenia. Co ciekawe wycena Asmodeva bardzo niska (tutaj jeszcze prywaciarze kupowali przed sukcesem prologu Priesta). Priest da rozpoznawalność dla deva a on nam 3 gry robi, więc fundamentalnie widzę bardzo dobrą przyszłość i biorę pod uwagę wtopy też, przełożenia, jakiś fukup z którąś lub nawet 3 grami, bo dawno to jest wliczone w tą wycenę.

W połowie 22, z pewnością będzie mnie interesować czy maja jakieś projekty na 23,24. Jak nic nie będzie to sprzedaję bo Dinosie i szukam czegoś innego.
[x]
GAMFACTOR -3,05% 5,72 2022-07-04 16:09:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.