• kurs a wyniki Autor: ~zxc [91.210.128.*]
    spółka idzie na 600m EBITDA, czemu kurs nie jest 150 PLN??

• Re: kurs a wyniki Autor: ~Xsawier [37.30.48.*]
    Bo to nie spółka spekulacyjna
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Anakin [95.51.200.*]
    No fajnie, tylko dlaczego leci w dół
  • Re: kurs a wyniki Autor: repcak [5.173.33.*]
    Pewnie przestraszyli się pożaru myjki. Ja tam dokupuje
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Anakin [95.51.200.*]
    Chyba nigdy do mnie nie dotrze że na giełdzie może inwestować ktoś tak podatny na każdy pierd motyla
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Xsawier [37.30.48.*]
    Może s powodu wysokiej inflacji, epidemii, podniesionych stóp procentowych czy złożenia wniosku o upadłość największego Developera z Chin
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [5.174.189.*]
    Niestety taki urok tej spółki, tutaj warto inwestować tylko pod dywidendy inaczej mrożenie kasy. Chcąc teraz wywalić 1000szt ciężko nie uwalić kursu.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Glapa [94.254.163.*]
    Leon ...przypomnij posty kiedy po 50 rokita była...mówiłeś "sprzedaj i kup pcc exol" spekulancie.... tyle warta twoja opinia....oddaj mi różnice, a potem pis, bezkarnie!
    A LVC przy 45 krzyczałeś na lewo i jak to pakiety sprzedałeś? a ile jest warte?
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Wstyd [176.98.119.*]
    Czemu ma Tobie oddawać różnice ? Nie inwestujesz samodzielnie , a tylko pod wpływem forum ?
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [5.173.246.*]
    LVC nigdy mnie nie było. Co do EXOLA jak byś wchodził tak jak ja od 3-5zł a sprzedał 7-10 to też byś zarobił a ty czekałeś do 10 i sprzedałeś po 3. Pretensje do siebie.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Glapa [94.254.231.*]
    nick wstyd, to chyba z powodu braku zrozumienie o czym piszę...nawet nie zamierzam się do tego poziomu zniżać, wróć nieuku do podstawówki, a potem zabieraj głos...

leon kłamiesz tak jak krzywousty....za tyle co piszesz to ja zagrałem w ramach zabawy, a ty po zjeździe z ilu 12? 15 ? na 4 pisałeś: " jak ktoś zna wujka leona wie, ze inwestuje długoterminowo"....biomaxime na 40pln tutaj polecałeś... mam odszukać wątek? ile kosztuje...26

tak znam leona co zarabia na nieukach jak wstyd z bananowej, bo o fundamentach i inwestycjach długoterminowych pojęcia nie ma ani on ani jego obrońca.

Także spadaj stąd i nie wypisuj głupot....bo przecież ty nie mrozisz kasy!

Tylko dlatego tyle napisałem bo oszustów i kłamców jak krzywousty uważam, że trzeba tępić i obnażać!
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [77.114.59.*]
    Kupiłem i zostaje z wami. Mam nadzieje że jeszcze spadnie do 70. To będzie fajna cena.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Xsawier [46.134.151.*]
    Też po cichu na to liczę :-)
  • Re: kurs a wyniki Autor: harap1 [195.136.40.*]
    Trudno mi zrozumieć tych co sprzedają akcje na tym poziomie cen, ale to jest okazja dla tych, którzy widzą potencjał Rokity i wiedzą, że najpóźniej wiosną 2022 cena akcji wzrośnie o kilkadziesiąt złotych, a dywidenda w maju będzie dwucyfrowa! Osobiście zwiększyłem stan posiadania tych walorów o 50% i niestety na więcej nie mam już wolnych środków.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~rokitek [91.210.128.*]
    podzielam. Też nie rozumiem. 3 lata temu przy EBITDA 300m bylo 120 PLN.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [5.173.253.*]
    Może fundy czyszczą resztki, dlatego spada
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Wers [5.184.222.*]
    Prognozy mówią o spadku zysków w przyszłym roku więc po co kupować jak zyski spadną
    Dnia 2021-11-22 o godz. 18:37 ~Wers napisał(a):
    > Prognozy mówią o spadku zysków w przyszłym roku więc po co kupować jak zyski spadną

W sumie ma z czego spadać, zwłaszcza po takim rekordzie jak w tym roku, a tak na poważnie to różnorodność produkcji Rokity (chloropochodne, poliole i poliuretany, fosforopochodne i inne produkty specjalistyczne) zapewnia stabilną pozycję tej firmy w każdej sytuacji rynkowej. Nawet wzrost cen surowców i energii nie powinien na dłuższą metę jej zaszkodzić, ponieważ będzie to kompensowane wyższymi cenami produktów. Oczywiście w krótkim terminie mogą występować problemy z osiąganiem rekordowych zysków, ale inwestorzy długoterminowi na pewno nie stracą, zwłaszcza gdy zgarną co roku sowitą dywidendę!
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [5.173.253.*]
    Nikt tyle nie płaci dywidendy co ROKITA. Długoterminowo najlepsza i najbezpieczniejsza lokata.
    Dnia 2021-11-22 o godz. 20:00 ~Leon napisał(a):
    > Nikt tyle nie płaci dywidendy co ROKITA. Długoterminowo najlepsza i najbezpieczniejsza lokata.

Zgadzam się w 100%, PCR to najlepszy fundusz emerytalny! Co roku dokupuję te akcje na konto IKZE i nie płacę podatku od dywidendy ani podatku Belki, a dodatkowo mam odpis od podstawy opodatkowania w PIT.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~mitch [5.184.87.*]
    Bo wszystko leci
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~Creon [90.129.217.*]
    Dokładnie, czerwono wszedzie.
  • Re: kurs a wyniki Autor: ~rokitek [91.210.128.*]
    co jest grane? gdzie jest popyt?

• Re: kurs a wyniki Autor: ~Xsawier [46.134.84.*]
    Jest strach ( czy cały świat będzie miał przymusowy lock down ) a nie popyt.

Porównując aktualnie wskaźnik C/Z po trzecim kwartale Rokity(ok 7) i Exola (ok 14), można zauważyć, że różnią się one prawie o 100% na korzyść PCR
    Gdyby wskaźnik ten dla obu spółek miał być taki sam, to akcje Rokity powinny kosztować obecnie 167 zł lub akcje Exola 1,6 zł!
    Nie sądzę aby na koniec roku coś miało się zmienić w tym zakresie, więc najpóźniej w marcu 2022 można się spodziewać korekty ich ceny, pytanie tylko w którą stronę?

• Re: kurs a wyniki Autor: ~Leon [95.40.151.*]
    Exol to był grany pod covid ale niestety nie zarabiają na pandemia co widać w wynikach więc nadal będzie kurs leciał.
[x]
PCCROKITA -0,79% 88,20 2022-05-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.