• 3Q Autor: ~prof_Wiatr [95.49.157.*]
    Yes,yes,test, super
    Czytać!!!!
  • Re: Sam sobie odpiszę Autor: prof_wiatr [95.49.157.*]
    zysk netto :
    287 956 /168 142= wzrost o 71%

zysk na akcje:
    11,35 / 6,68 wzrost o 70%

przychody ze sprzedaży:
    976 046 / 743 446 wzrost o 31%

To teraz zagadka, jaka może być dywidenda za 2021r.

miłego dnia.

• Re: Sam sobie odpiszę Autor: ~Major [178.37.223.*]
    11,00 złotych.
  • Re: 3Q Autor: tomaslfc14 [5.173.10.*]
    Dobrałbym pod przyszłoroczną dywidendę, dzięki temu obniżyłbym sobie też trochę średnią ceny zakupu, ale no niestety muszę wziąć poprawkę na "polski banan". Sytuacja bardzo podobna do MoBruku; tam wczoraj też fantastyczne, rekordowe wyniki, a skończyło się na minusie...
    Ogólnie jak widzę jak bardzo niedowartościowane i bardzo dobre (pod względem choćby C/Z i innych wskaźników) mam spółki w portfelu to zastanawiam się gdzie tu sens i logika?
    Spójrzcie na C/Z spółek: DOM, ASB, MRB, MBR, BOW, AML czy KER...
    Po co inwestować w dobre spółki, skoro hajs zarabia się na wydmuszkach i spółkach spekulacyjnych...
  • Re: 3Q Autor: tomaslfc14 [5.173.10.*]
    Ułaaa, grubo ktoś poleciał ze sprzedażą; prawie 30k akcji o 9:18... Jak z tego nie będzie ESPI to się zdziwię...
  • Re: 3Q Autor: ~Marcin [83.28.245.*]
    Sam 3Q słabszy od 3Q 2020. Rynek uważa że podwyżki stóp wyhamują popyt na mieszkania. Stąd taki kurs. Domdev sobie poradzi jak zwykle. Ale zarząd może coraz mniejszy procent zysku przeznaczać na dywidendę .
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [185.58.49.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: 3Q Autor: prof_wiatr [95.49.157.*]
    Dnia 2021-11-10 o godz. 09:22 tomaslfc14 napisał(a):
    > Dobrałbym pod przyszłoroczną dywidendę, dzięki temu obniżyłbym sobie też trochę średnią ceny zakupu, ale no niestety muszę wziąć poprawkę na "polski banan". Sytuacja bardzo podobna do MoBruku; tam wczoraj też fantastyczne, rekordowe wyniki, a skończyło się na minusie...
    > Ogólnie jak widzę jak bardzo niedowartościowane i bardzo dobre (pod względem choćby C/Z i innych wskaźników) mam spółki w portfelu to zastanawiam się gdzie tu sens i logika?
    > Spójrzcie na C/Z spółek: DOM, ASB, MRB, MBR, BOW, AML czy KER...
    > Po co inwestować w dobre spółki, skoro hajs zarabia się na wydmuszkach i spółkach spekulacyjnych...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Masz absolutnie rację.
    To "bananowy market"
    Niestety.

• Re: 3Q Autor: zielaczek [37.248.74.*]
    Niech se spada. Ja też powoli będę dobierał pod dywidendę. 14zł jest moim zdaniem w zasięgu o ile nie będzie katastrofy w Q4.
  • Re: 3Q Autor: ~prof_Wiatr [95.49.157.*]
    Ja zakładam ostrożnie, ok 12zł.
    Ja aktualnie 17.
    Przeznaczanie mniejszej części zysku na dywidendę ma oczywiście racjonalne wytłumaczenie. Zwłaszcza przy rosnących stopach procentowych - pieniądze przestają być za darmo.
    Nadto wypłata dywidenda to podwójna strata na podatku:
    1 podatek od wykazanego zysku brutto,
    2 podatek płacony przez odbiorcę dywidendy .
    I jeszcze utracona możliwość zarobienia na pieniądzach przeznaczonych na dywidendę.
    Z drugiej strony jednak obniżanie procentu zysku przeznaczonego na dywidendę ma negatywny wpływ na kurs akcji, a tego zarząd też nie lubi, choćby dlatego że zmniejsza zarobek na opcjach menadżerskich.
    Wiecie, lubię pisać na tym forum (domdev), to chyba ostanie forum gdzie nie ma chamstwa, bluzgów, jest odpowiedni poziom.
    Oby tak dalej.
    Np. poczytajcie forum Asbisu, Allegro, czy Bumechu, rynsztok.

Jutro będzie specyficzny dzień na giełdzie (uwaga!!!), mogą się dziać cuda, ze względu na mała płynność.
    pzdr.
  • Re: 3Q Autor: ~Lenaro [212.244.73.*]
    kiedy ma byc dywidenda? i na ile obstawiacie>

• Re: 3Q Autor: tomaslfc14 [193.160.14.*]
    Profesorze, gdzie tu dna spadków szukać wg AT? Rozpatrywałeś to może pod kątem dokupienia akcji?
    Dnia 2021-11-12 o godz. 16:22 tomaslfc14 napisał(a):
    > Profesorze, gdzie tu dna spadków szukać wg AT? Rozpatrywałeś to może pod kątem dokupienia akcji?

Ja dzisiaj dokupiłem:
    Tu trudno znaleźć dołek.
    Z AT wychodzi 115-118, ale moje doświadczenie mówi mi , że tak chyba nie spadnie.
    Nadal inwalidę delikatnie wywala, ja go rozumiem, sam tak robiłem.
    Nie każdy musi grać na giełdzie, a działki, domy idą do góry....
    Przyczyna może być sprawa chińskiego developera.
    Sam zachodzę w głowę.
    Inni deweloperzy tez spadają, ale nie aż tak.

Ps. gdzieś w okolicach 120 biorę do oporu.

Dzisiaj 10:38 poszło 38k po 124, ja trochę złapałem, ale ewidentnie poszło z wora do wora.
  • Re: 3Q Autor: tomaslfc14 [193.160.14.*]
    Właśnie w przyszłym tygodniu będę miał świeżutki dopływ gotówki, więc prawdopodobnie może nawet podwoję swój pakiet i z takim już będę czekał do dywidendy :)
    Dnia 2021-11-12 o godz. 16:56 tomaslfc14 napisał(a):
    > Właśnie w przyszłym tygodniu będę miał świeżutki dopływ gotówki, więc prawdopodobnie może nawet podwoję swój pakiet i z takim już będę czekał do dywidendy :)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moim zdaniem w LT tu nie powinno się stracić.
    Ja robię podobnie, w lewej ręce gotówka, w prawej akcje.
    pzdr.

• Re: 3Q Autor: ~Andrzej [37.225.52.*]
    To już masz tutaj 10 zł straty na akcji, nieźle inwestujesz profesorku
    Kolejna spółka i kolejne straty
    Gra to się w kasynie. Na giełdzie się inwestuje. Ciągłe używanie określenia "gra na giełdzie " utrwala negatywny image gieldy w Polsce i szkodzi nam wszystkim.
  • Re: 3Q Autor: ~Wers [46.134.121.*]
    Jesli Stopy NBP wzrosną do 5% to gdzie będzie kurs spółek deweloperskich ?
  • Re: 3Q Autor: ~neo [79.185.80.*]
    Trafne spostrzeżenie. Rynek wycenia przyszłość a nie historię. Ja dopiero poniżej 110 zacznę poważnie zastanawiać się czy dobierać.
    Listopadowy nastrój. Jak co roku.
  • Re: 3Q Autor: ~dovado [37.47.105.*]
    Przypadek rozbieżności kursu czy ktoś gra na dwóch najwiekszych developerach .https://invst.ly/wmop4
  • Re: 3Q Autor: ~erff [185.58.49.*]
    Murapol wchodzi na GPW . może to jest przyczyna oprócz stóp procentowych ?
  • Re: 3Q Autor: ~Janek [5.174.3.*]
    Na razie lecimy i lecimy w dół i nie widać popytu.Do ilu spadnie? MOże przy 100 zł pojawi się popyt i skońcą się spadki?
  • Re: 3Q Autor: ~Ghan [188.146.211.*]
    ~dovado odpowiada ~Marcin2021-11-16 19:38IP 37.47.105.*
    Przypadek rozbieżności kursu czy ktoś gra na dwóch najwiekszych developerach .https://invst.ly/wm
    Dziwny przypadek Ale Dziwisz się znów kursy będą szły w przeciwną stronę widzisz chyba tę różnicę Domdev słabsze wyniki w 3q r/r a Atal poprawa o 130% w 3q r/r prawda jest też taka że tu zastanawiają się czy będzie 7% dywidendy a na Atalu prezes zapowiedział już 12 % po wynikach za 2q dzisiaj może jeszcze podnieś
  • Re: 3Q Autor: ~neo [79.185.97.*]
    Tak Atal znacznie lepszy stąd przetasowania w portfelach nieruchomościowych. Cena musi odzwierciedlać potencjalną stopę dywidendy
[x]
DOMDEV 2,06% 94,10 2022-05-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.