• Re: inflacja Autor: josiebray [195.234.125.*]
  dy inflacja jest wysoka, wartość waluty kraju spada w porównaniu z innymi walutami. Rynki finansowe są niestabilne i pojawiają się wzloty i upadki, nie możemy oczekiwać stabilności na tych rynkach.
 • Re: inflacja Autor: debarrass [89.42.31.*]
  Wszystkie gospodarki stoją dziś w obliczu poważnego problemu z inflacją. Szkodzi to również rynkowi walutowemu. Rządy próbują utrzymać inflację pod kontrolą. Mam więc nadzieję, że ten etap wkrótce się skończy.
 • Re: inflacja Autor: ~des [91.234.186.*]
  pan premier ogarnie
 • Re: inflacja Autor: mangaslucinda [89.33.193.*]
  Inflacja jest dla nas wszystkich głównym problemem. Ale myślę, że inflacja ostygnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
 • Re: inflacja Autor: ampersand [89.33.193.*]
  Wszystkie gospodarki stoją dziś w obliczu poważnego problemu z inflacją. Szkodzi to również rynkowi walutowemu. Rządy próbują utrzymać inflację pod kontrolą. Mam więc nadzieję, że ten etap wkrótce się skończy.
 • Re: inflacja Autor: peevertanky [122.173.27.*]
  Wszystkie gospodarki stoją dziś w obliczu poważnego problemu z inflacją. Szkodzi to również rynkowi walutowemu. Rządy próbują utrzymać inflację pod kontrolą. Mam więc nadzieję, że ten etap wkrótce się skończy.
 • Re: inflacja Autor: crottle [122.173.27.*]
  Inflacja jest niebezpieczna dla każdego kraju. Wraz ze wzrostem wartości waluty wzrastają również ceny towarów i usług w kraju. W obecnej sytuacji oczekuje się, że inflacja wzrośnie jeszcze bardziej.
 • Re: inflacja Autor: tunic [122.173.31.*]
  Bank Światowy ostrzegł, że nawet łagodna recesja może mieć trwały wpływ na gospodarkę światową, ponieważ dzisiejsze zróżnicowane siły gospodarcze mogą prowadzić do tak zwanej „stagflacji, mieszanki niskiego wzrostu i wysokich cen, która jest toksyczna dla gospodarek rozwijających się.
 • Re: inflacja Autor: junket [122.173.24.*]
  Zgadzam się też, że podwyżka stopy to tylko 50 punktów bazowych do 6,50%. Analitycy spodziewali się podniesienia go do 7,75% lub do 7,05%, ponieważ faktycznie byłoby lepiej. Ponieważ dolar stale się umacnia w stosunku do wszystkich walut, złoty osłabia się.
 • Re: inflacja Autor: ceroscopy [185.164.137.*]
  Nigdy nie można przewidzieć, kiedy inflacja jest wysoka lub niska. Wraz ze wzrostem inflacji waluty danego kraju mają tendencję do osłabiania. Co jest złe dla rynku
 • Re: inflacja Autor: firebrand [82.118.230.*]
  Inflacja jest obecnie z pewnością zagrożeniem dla wszystkich gospodarek. Podwyżki stóp procentowych zdołały w pewnym stopniu spowolnić inflację, ale eksperci sugerują, że istnieje również możliwość lekkiej recesji. Ale wszystkie te wydarzenia są całkiem normalne, biorąc pod uwagę fakt, że stoimy w obliczu międzynarodowego kryzysu. Jestem przekonany, że wszystkie wysiłki naszych rządów obniżą inflację.
 • Re: inflacja Autor: whereuntil [82.118.230.*]
  Inflacja jest nieunikniona. Wojna rosyjsko-ukraińska, rosnące napięcia między USA a Chinami oraz Brexit niosą ze sobą długoterminową inflację.
 • Re: inflacja Autor: josiebray [82.118.230.*]
  Ponieważ inflacja jest najwyższa od dwóch dekad, kroki podejmowane przez rządy również wydają się dość surowe. Ceny wszystkiego wzrosły i wywiera to presję na zwykłych ludzi.
 • Re: inflacja Autor: vexillology [122.173.26.*]
  W zależności od tego, jak ustabilizuje się wirus i sytuacja na świecie, czy możemy mieć nadzieję na dobre zmiany i myślę, że od teraz najlepiej przygotować się na inflację.
 • Re: inflacja Autor: gramor [122.173.26.*]
  Ponieważ tym razem inflacja jest tak zła, lepiej przygotujmy się na ostre kroki rządu. Nie ma innego wyjścia niż podwyżki cen, które pomogłyby zwalczyć tę sytuację.
 • Re: inflacja Autor: ameliadawson [122.173.26.*]
  Stany Zjednoczone próbują uporać się z inflacją, podnosząc stopy procentowe. Widzieliśmy największą podwyżkę stóp od 1994 roku. To tylko pokazuje, jak poważna jest sytuacja. Mam tylko nadzieję, że wysiłki rządu się zwrócą i sytuacja się poprawi.
 • Re: inflacja Autor: setline [122.173.26.*]
  Obecnie Amerykanie doświadczają najwyższego poziomu inflacji od ponad czterech dekad. I pomimo wewnętrznych problemów gospodarczych Stany Zjednoczone nie porzuciły swoich spisków poza własnym terytorium, wywołując kryzys geopolityczny w Cieśninie Tajwańskiej. Tymczasem agresywne podwyżki stóp stanowią zagrożenie nie tylko dla USA, ale także dla światowej gospodarki.
 • Re: inflacja Autor: doodlesack [196.245.159.*]
  Inflacja stała się poważnym problemem dla wszystkich gospodarek, a MFW ostrzegł nas, że może nastąpić globalna recesja i spowolnienie gospodarcze. Podwyżki stóp procentowych mogą przynajmniej spowolnić ten proces i mam nadzieję, że poradzimy sobie z kryzysem.
 • Re: inflacja Autor: skelder [122.173.31.*]
  Choć globalna inflacja słabnie, w wielu krajach nadal jest napięta. Poprawa zajmie trochę czasu.

 • Re: inflacja Autor: provocative [122.173.31.*]
  Cała Unia Europejska (której Polska jest częścią) boryka się z największymi wskaźnikami inflacji. Po pierwsze pandemia kowboja spowalnia handel i handel. A potem wojna rosyjsko-ukraińska zmiotła z kraju pokój. W sumie inflacja osiągnęła niebotyczny poziom.
 • Re: inflacja Autor: paysage [122.173.31.*]
  W wielu częściach świata inflacja osiągnęła szczyt od kilkudziesięciu lat, zmuszając
  banki centralne do zaostrzenia polityki pieniężnej, ponieważ ich zadaniem jest utrzymanie stabilności cen.
 • Re: inflacja Autor: mariamarkowa [89.64.32.*]
  Będzie ciekawie :D
 • Re: inflacja Autor: hormone [165.231.105.*]
  Inflacja jest najgorsza w porównaniu do ostatnich kilku lat. FED musi podjąć pewne surowe kroki, aby przywrócić gospodarkę na właściwe tory, tak aby nie powodowała problemów ze wzrostem kraju.
 • Re: inflacja Autor: furtive [122.173.26.*]
  Inflacja to nie jedyny problem, z którym obecnie się zmagamy. Mamy też do czynienia z kryzysem energetycznym, niestabilnością polityczną, a także ryzykiem recesji. Mam tylko nadzieję, że wkrótce uda nam się przezwyciężyć ten kryzys bez większych szkód dla gospodarki.
 • Re: inflacja Autor: ~Robert [31.183.188.*]
  ehm nie da się? Lecimy na glebę i tego już nikt nie zatrzyma
 • Re: inflacja Autor: thespian [122.173.26.*]
  Dane o inflacji w USA zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu i wtedy możemy spodziewać się kolejnej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystkie gospodarki będą w stanie poradzić sobie z globalną inflacją.
 • Re: inflacja Autor: pernic [122.173.26.*]
  Patrząc na sytuację globalnie, nie możemy być pewni, że za rogiem nie będzie żadnej inflacji. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest uporządkowanie swoich spraw i sprzedaż, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możemy oglądać wiadomości i czekać na przyszły rok.
 • Re: inflacja Autor: fandangle [122.173.26.*]
  Inflacja uderzyła w świat na wiele sposobów. Każdy sektor walczy, podobnie jak ludzie z powodu wojny.
 • Re: inflacja Autor: adversative [122.173.27.*]
  3% inflacja jest w porządku, jeśli wzrośnie, spowoduje dewaluację walut. Ale nie sądzę, żebyśmy teraz zaczęli się martwić.
 • Re: inflacja Autor: spongtrack [122.173.27.*]
  Na dłuższą metę presja inflacyjna może spowodować zahamowanie lub zatrzymanie rozwoju gospodarki. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie mogą sobie pozwolić na kupowanie tylu produktów, a korporacje nie chcą inwestować w rzeczy, które w przyszłości mogą być niewiele warte.
 • Re: inflacja Autor: persiimmon [122.173.27.*]
  Ropa i inne towary są kupowane przez wiele krajów w dolarach amerykańskich. Więc kiedy dolar amerykański staje się silniejszy, przedmioty te kosztują więcej w ich lokalnej walucie.
  Kupowanie energii i surowców staje się szczególnie trudne dla konsumentów i przemysłu na całym świecie. To powoduje globalną inflację.
 • Re: inflacja Autor: discophile [122.173.27.*]
  Zgadzam się. Amerykański Fed stopniowo podnosił stopy procentowe, co w sumie spowodowało wzrost stóp procentowych o 3,25%. Ale to jeszcze nie jest zrobione i prawdopodobnie będzie dalej podnosić stopy procentowe. Polska musi zrobić to samo, aby złoty był na równi z dolarem.
 • Re: inflacja Autor: tinocan [122.173.27.*]
  Rezerwa Federalna planuje dalsze podwyżki stóp procentowych, aby uporać się z inflacją. Ale nie jestem pewien, czy takie podejście może wiele zdziałać na dłuższą metę.
 • Re: inflacja Autor: waygone [122.173.27.*]
  Inflacja wpływa na rynek, a warunki rynkowe wpływają na Twój handel. Nie masz wyboru, musisz zachować ostrożność.
 • Re: inflacja Autor: vegantuna [5.157.62.*]
  Ostatnio Steve Forbes poczynił mądrą uwagę na temat inflacji. Powiedział, że prawdziwym lekarstwem na inflację jest stabilizacja waluty, ale jest to ignorowane. Zgadzam się z tym, ponieważ jedyną interwencją Rezerwy Federalnej było podnoszenie stopy procentowej za każdym razem, gdy inflacja rośnie. Myślę, że w tej chwili to nie wystarczy, aby ograniczyć inflację.
 • Re: inflacja Autor: holocryptic [45.148.11.*]
  Światowa gospodarka może stanąć w obliczu recesji w nadchodzącym roku z powodu agresywnej fali zacieśniania polityki, poinformował Bank Światowy w nowym raporcie.
 • Re: inflacja Autor: gasiform [122.173.24.*]
  I myślę, że wzrost inflacji może negatywnie wpłynąć na pary walutowe, ponieważ może to skłonić inwestorów do nie inwestowania w nie, ale w bardziej solidne aktywa, takie jak złoto, ponieważ z czasem ich wartość będzie rosła.
 • Re: inflacja Autor: pharology [122.173.24.*]
  Według PIE (Polskiego Instytutu Ekonomicznego) inflacja w IV kwartale nieznacznie spadnie, ale do końca roku utrzyma się na poziomie dwucyfrowym.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl