• Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  I dobrze - będzie tam miejsca na opis odnośnie uzasadnienia WSA i skargi do NSA. Być może odniosą się w spr. fin. Getin Holding do samego uzasadnienia WSA.
  Wraz ze słabnącą pozycją PIS zwycięstwo poszkodowanych będzie coraz bliżej. A czuję, że będą to całkiem przyzwoite pieniądze z tego odszkodowania. Już się denerwować nie potrzeba a czas działa na naszą korzyść.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~prawnik [46.134.69.*]
  Poszkodowani to są obligatoriusze . Ty jesteś chciwym pseudoinwestorem . Sprzedawałeś z Ernestem obligagacje nielegalnie . Nie mieliście do tego wymaganych uprawnień.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  Haha. Obligatariuszy Getback Pisowcy załatwili tak samo jak akcjonariuszy i Obligatariuszy Idei. Nie czytałeś prawniku co pisał RPO o kilkudziesięciu tysiącach poszkodowanych? Z Ciebie taki sam prawnik zreszra jak ze mnie ksiądz. A ja jestem dobrym inwestorem i pomimo tego, że na Idei mnie oszukali i wprowadzili w błąd tu też zarobię. Nie przegram tego.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~prawnik [46.134.100.*]
  Posiłkujesz się Bodnarem ? Upewnia mnie to tylko jak bardzo brak ci argumentów . To nie PIS rozprowadzał toksyczne instrumenty tylko twój bank .
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  To nie idea dopuściła do obrotu obligacje Getback ale KNF. A banki państwowe przyłożyły się do upadku Getback robiąc lewe transakcje z Getback pogarszajac jego sytuację finansową i też rozprowadzały obligacje getback. Czytałeś raport Nik? Jak piszesz to pisz cała prawdę a nie mała wybrana część prawdy
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  Poza tym kolejna profesjonalna skarga poszła z mojej strony - tym razem do NSA. Prawdę powiedziawszy, tylko to co jest zawarte w mojej skardze powinno było już wczesniej skłonić WSA to wydania decyzji o naruszeniu prawa przez BFG. A przecież setki innych osób też składały skargę, w tym eksperci z RN Idea Banku ( moja skarga do NSA jest bardzo dobra ale wiem, że są przecież lepsze ).
  Więc Ty mi prawniku o braku argumentacji nie pleć ! Bo mnie cały czas szlag trafia jak pomyślę o tym co wtedy się stało - u mnie jest taki problem, że ja nadal wierzę w tych profesjonalnych, patriotycznych, postępujących zgodnie z obowiązującym prawem i niezależnych urzędników i się potwornie zawiodłem 31.12.2020. Tym bardziej uważam więc, że oni muszą dostać lekcję pokory ( im się wydaje, że są nie do pokonania tym bardziej, że PIS prawie sobie sądy podporządkował ) i temat Idei Banku stawiam jako jeden z priorytetów w moim życiu - dopóki będą możliwości prawne nigdy tego nie zostawię i na końcu wywalczę nie tylko odszkodowanie ale też z powrotem odzyskam wiarę, że jestem naprawdę dobrym inwestorem natomiast nie mogłem nic poradzić na to, że mnie potwornie BFG z KNF ( czytaj instytucje zależne i podległe PIS - a powinni Ci urzędnicy być choć trochę niezależni ! ) wprowadziło w błąd i oszukało jak nikt nigdy w życiu!
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~Pastuch [31.179.123.*]
  Panie Mike, proszę walczyć.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~myku [83.142.219.*]
  Mike nie poddawaj się. Racja jest po naszej stronie. Nie daj sobie wmówić czegoś innego.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~prawnik [5.184.236.*]
  Jesteś ślepy na fakty . Twoje upośledzenie wynika pewnie z tego, że jesteś stroną w sprawie i wybierasz tylko to co ci pasuje. Jeśli nie czytałeś aktu oskarżenia to przeczytaj chociaż artykuł w Business Insider z dn.23 lis.20. ,,Kiwki sprzedażowe ", czyli jak wciskano ludziom obligacje GetBacku . Nie mam czasu na rozpisywanie się o tym , a tym bardziej co do twojej osoby to strata czasu, ale jak kogoś to interesuje to odsyłam. Jeśli chodzi o zarzuty dla IB to są nie do obrony. Jest udowodniony cały perfidny proceder namawiania ludzi na zamianę dotychczasowych lokat na rzekomo korzystniejsze lokaty. Większość nie miała nawet pojęcia , że ma obligacje . Bank robił wielodniowe szkolenia dla pracowników jak mają to robić, jakie osoby wybierać. Rozsylali namawiające SMSy , e-meile . Najbardziej efektywnych pracowników nagradzali . I zarzut podstawowy: robili to nielegalnie. Tzn. nie mieli na to wymaganej zgody KNF , podobnie jak na doradztwo inwestycyjne . Więc nie pisz ludziom więcej swoich pierdół . Czy ty nie rozumiesz co to znaczy nie mieć WYMAGANEJ ZGODY KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO . Jakie ty chcesz odszkodowanie? Rozum ci odjęło . Czy w Warszawie , czy w Brukseli, wszędzie gdzie jest przestrzegane prawo będziesz przegrany .
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  To Ty jesteś ślepy na fakty - czy jeśli PKO BP udzielał bezprawnego kredytu Alicja to trzeba bank najpierw podniszczyć a potem przejąć? Pruski zawarł z wieloma obligatariuszami ugody a pozostali jeśli faktycznie byli poszkodowani mieli szansę wygrać odszkodowanie w procesach sądowych - BFG z KNF swoją decyzją im to zablokował.
  Ja pisałem o innych wątkach sprawy GetBack a Ty swoje - zresztą decyzja BFG z 30.12.2020 to nie obligatariusze GetBack ale sytuacja Banku na ten dzień, która była na tyle dobra, że nie było prawa do przym. restr.
  Ale zgadza się - mogę przegrać - ale dopiero wtedy jak wyczerpię wszelkie możliwe środki prawne - i tu myślę jak Myku - racja jest po naszej stronie, to my walczymy o sprawiedliwość przeciw niezgodnej z prawem decyzji urzędniczej ( a tam była niejedna decyzja niezgodna z prawem, było ich kilka - celowe decyzje, żeby pogorszyć sytuacje Idei ).

 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~prawnik [5.184.236.*]
  Chłopie zajmij się lepiej uprawą kartofli. Z wielomiliardowej straty na GetBacku uznano winę Idea Bank na 713 mln. Przez 2,5 roku do resolution IB zawarła 52 ugody na 8,9 mln. A gdzie reszta? Do września 2020 wpłynęło 4618 reklamacji od klientów. Przy tym tempie spłata szkody zajełaby 100 lat. A przy stale pogarszającej się kondycji banku nawet okres 100 lat był nierealny . To jest mój ostatni wpis. Polemika z tobą to strata czasu . Musisz do dyskusji znaleźć kogoś na swoim poziomie. I na koniec powiem : nie żal mi ciebie. Żal mi tych ubranych w obligacje. Przeważnie starsi ludzie albo mało kumaci w finansach. Specjalnie selekcjonowani . Przyszli nie z chciwości . Dostali ,,lepszą " ofertę od swojego banku . Wierzyli mu . Ty natomiast byłeś w komfortowej sytuacji. Świadomie łapałeś spadające noże.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.42.*]
  Nie obrażaj rolników bo uprawiac kartofle to też nie takie proste! A swoją drogą jak Pisowskim urzędnikom tak zależało na obligatariuszach Getback to czemu przejęli idee i do tego bez zobowiązań z tego tytułu? Przecież ta decyzja wykiwali tyle tysięcy Polaków zamiast pozwolić rentownemu bankowi działać dalej i spłacać ew. Roszczenia sporne. Ech, prawniku - słaba ta Twoja argumentacja.
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~Mmarek [83.26.217.*]
  Mike , ty naprawdę jesteś niepoczytalny .
 • Re: Raport GTN 9.11.21 we wtorek Autor: ~mike75 [188.47.96.*]
  I najważniejsze - jakie to jest działanie BFG i KNF ( czytaj instytucji pisowskich ) jak skrzywdzono ( czy też okradziono ) z 70 tys. Polaków?
  Każdym kto trochę zna się na finansach, spr. fin. i ekonomii ( grudzień 2020 to koniec lockdown, jest już szczepionka, gospodarka wraca na właściwe tory ) wie, że IDea Bank pomimo działań utrudniających restrukturyzację przez Państwo PIS pod koniec tego roku miałaby spełnione wskaźniki unijne ( Czarnecki wie co mówi, ja też widząc się dzieje to samo widziałem już w cyfrach, jeszcze byłem zły na dodatkową dużą emisję po 2 zł planowaną na 31.03.2021 i rozwodnienie akcji ale LC z Pruskim wiedział co robi i mógł znać plany BFG ( choć nie wiedział czy będą wprowadzone w życie ).
  I teraz mój drogi Prawniku - ja właśnie to co robię - robię też dla Państwa Polskiego, Demokratycznego Państwa - trzeba oczyścić Państwo z tych urzędników, którzy się do tego nie nadają i działają wbrew Prawu ( przypomnij sobie próbę wymuszenia łapówki od byłego szefa KNF, protegowanego Prezesa NBP - korupcja sięga najwyższych szczytów władzy i jako obywatele mamy obowiązek z tym walczyć ! ).
[x]
IDEABANK 1,15% 1,59 2020-12-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.