• CUŚ DLA NAGANIACZY RASOWYCH Autor: ~ce [159.205.211.*]
    1.PKP PLK otrzyma z budżetu 5,2 mld zł, z czego 4,5 mld zł na remonty

chyba juz zapomli o ty kasie 4,5 mld zł .
    właśnie z ty kasy bydzie na olsZtyn 470 mln zł kontrakcik 

2. KPO już w listopadzie nemce odblokują kase na kolej
    na kolej 2 mld Euro 9 mld zł

E2.1. Zwiększenie konkurencyjności sektora kolejowego
    E2.1.1. Modernizacja linie kolejowych (krajowe, regionalne) – środki wspierające realizowany Krajowy Program Kolejowy.
    Realizacja w ramach wskazanych projektów. MI 2 676,mld euro w tym na inwestycje 2 093,0 mld Euro
    E2.1.2. Modernizacja taboru kolejowego (krajowy, regionalny)
    Realizacja w ramach wskazanych projektów oraz w procedurze konkursowej MI 398,0

E2.1.3. Inwestycje w projekty intermodalne. Realizacja w formule konkursowej. MI 185,0

PKP PLK zakładało początkowo, że w 2021 roku uda się jej ogłosić postępowania przetargowe na kwotę ok. 16,5 mld zł. Z późniejszych informacji prasowych wynikało, że kwota ta ma być niższa i wynieść ok. 10 mld zł, z czego większość postępowań miała przypaść na IV kwartał.
    (ale że ryży mąci nasłany przez nemce, to trza czekać kilka tygodni aż zmięknie im rura bo ryży cic nie może ).

3.Czeka nas kumulacja na kolei. Na torach leży aż 41 mld

Prognozę rozwoju sytuacji na rynku budownictwa kolejowego dobrze obrazują liczby. W latach 2021-2023 nakłady inwestycyjne mają wynieść kolejno: 11,3; 15,4; 14,1 mld zł. Tymczasem najwyższe dotychczasowe wydatki zrealizowane to te z roku 2019, wynoszące 9,1 mld zł.

itd itp.
    A on wali kloce aż boki się zrywają ze śmiechu. Ale jak to pajac ma zadanie klauna to wali
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [77.115.191.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: CUŚ DLA NAGANIACZY RASOWYCH Autor: ~ree [193.46.186.*]
    pan funkcjionariusz z TVP juz nie bredzi tu sa ludzie inteligentni....nikt tego nie łyknie
  • Re: CUŚ DLA NAGANIACZY RASOWYCH Autor: ~socjolog [80.49.48.*]
    To nie żaden pan, myśli, że jest sprytnym forumowiczem, a to typowy komuch gupek.
[x]
TORPOL -0,63% 18,84 2022-07-04 17:04:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.