• Roczny przychód 20 mln ZYGA prąd sprzedał sobie - inwestycja na kredyt ! Autor: ~branżowiec [185.135.2.*]
  Warto wspomnieć że całą produkcję energii z najbliższych 15 lat z wspominanej w dzisiejszej informacji "elektrowni fotowoltaicznej ZEPAK 70 MW BRUDZEW" Pan Solorz sprzedał sam sobie w uproszczeniu bo do Polkomtel Sp. z o.o.o którego też jest właścicielem .O tym emitent informował we wcześniejszym ESPI link ponizej

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZESPOL-ELEKTROWNI-PATNOW-ADAMOW-KONIN-S-A-Zawarcie-umowy-sprzedazy-energii-PPA-8073380.html
  cytat z tego linku tj raportu ESPI 8/21
  Szacowany wolumen produkcji Farmy w pierwszym roku działalności wyniesie około 68 tys MWh.Wyprodukowana energia będzie sprzedawana po stałej cenie, indeksowanej począwszy od 2023 roku o roczny wskaźnik inflacji. Łączna szacowana suma przychodów ze sprzedaży energii w skali 15 lat wyniesie około 300 mln zł.
  Mając ten cytat z r ZEPAK możecie obliczyć sobie cenę sprzedaży energii .Czy cena sprzedaży jest korzystna dla spółki ZEPAK Czy na rynku giełdowym nie można było sprzedać tej energii po wyższej cenie ? To już każdy indywidualnie może sobie ocenić.
  Czyli roczny przychód to 20 mln z tej farmy .
  Teraz pytanie jakie będą koszty do tego przychodu i ile zostanie zysku ?Pamiętajmy że inwestycja powstała na kredyt o czym informowali w ESPI -link
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/ZESPOL-ELEKTROWNI-PATNOW-ADAMOW-KONIN-S-A-Zawarcie-umowy-kredytowej-na-finansowanie-projektu-budowy-farmy-fotowoltaicznej-o-mocy-zainstalowanej-70MWp-w-Brudzewie-8073388.html

  Sam prezes ZEPAKa twierdzi że IRR dla projektów PV OZE ZEPAKa to mniej niż 10%

  Teraz cytaz z https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=10628689&strona=1

  Aby przedstawić REALNĄ wartość tej "elektrowni ZEPAK 70 MW BRUDZEW" proszę zapoznać się z danymi zużycia energii elektrycznej przez Raport Miasta Konin (str.51) ...za 2011r..!!
  https://bip.konin.eu/bipredaktor/uchwaly_VI/uchwala_nr_544_19_1365059195.pdf

  -choć dane stare zużycie na pewno wzrosło ale dla zobrazowania wystarczą nawet stare dane

  Poniżej przedstawiono dane odnośnie zużycia energii elektrycznej przez największe podmioty gospodarcze funkcjonujące na terenie Miasta Konina (za 2010r).
   Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie Zużycie energii elektrycznej w 2011 r. wyniosło 3 010,7 MWh (Lewy Brzeg – 932,3 MWh, Prawy Brzeg – 2 078,4 MWh)
   Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Zużycie energii elektrycznej we wszystkich obiektach spółki wyniosło za 2011 r. 313.775 kWh.
  Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Zużycie energii elektrycznej za 2011 rok wyniosło 160,49 MWh.

  Sam MZK w Koninie zużywał ponad dwukrotnie więcej en.elektr. i to w 2011 r niż wyprodukuje ta ..."elektrownia fotowoltaiczna ZEPAK 70 MW BRUDZEW" Nie zapominajmy także, że co roku jej moc spada o 5%..Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano ale tak to wygląda.
 • Re: Roczny przychód 20 mln ZYGA prąd sprzedał sobie - inwestycja na kred Autor: ~Kcionc [37.30.50.*]
  Jeśli sprzedał sam sobie za śmieszne pieniądze to znaczy że umie zadbać o własny interes. Druga sprawa toskoro jedno mu się udało to łatwiej nowe kredyty uzyska niż pisowe węglowe. Ogół ie plus niż minus.
 • Re: Roczny przychód 20 mln ZYGA prąd sprzedał sobie - inwestycja na kred Autor: ~zgoda [77.111.245.*]
  dobrze piszesz - to czego Polkomtel nie zużyje z państwowego to zyska - może tego nie pokaże wprost w zyskach w pierwszym kwartale ale zapewne potem się pochwali jak mu fotofarma na kredyt "robi dobrze".
  Poza tym obecnie EU gra w zielone i tanie kredyty dla firm które maja expa w farmach o takiej skali popłyną szerokim strumieniem - a taki kredyt co daje zyski nie jest obciążeniem tylko siła napędową - Tesla tez nie przynosi zysków, żyje z dotacji a akcje idą jak balon z wodorem ;) do góry.
  A to ż ePolska to kraj zacofanych w ekoświadomościu ludzi jest nie oznacza że po wywaleniu pisu zi wegla solorz nie stanie sie jak po raz kolejny Teslau mocnym graczem - kto jak nie Musk napędza loty w kosmos? nawet ruskie aby dolatać do stacji skorzystaja z jego rakiet lada moment ...
  Czas Solorza idzie - a Zepak swoje wyskrobie - moz enie 100 zł na wiosne ale jak mu sie poprawi bilans w kolejnym kwartale to wróci tak ska zlazł po atomowym wejściu.
  Na bumechu było to samo - fakt że spółka mocno słabowała ale jesli mozna było od wrzesnia do teraz z 3 zł zrobic 30 to iu w cięższym zepaku w dwa miechy z 10 spokojnie te 30 mozna drapnąć ...
[x]
ZEPAK 3,86% 24,20 2022-07-01 17:03:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.