• Coś wiadomo? Autor: ~Mano [37.225.30.*]
  Wezwanie ogłoszą przed dostawami drukarek 3d i reszty sprzętu do szkół, czy nic takiego nie jest planowane?
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Miecz [31.0.89.*]
  Kiedyś Optimus zaopatrywał szkoły w komputery
  Jak się skończyło.Wiadomo
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Miecz [31.0.88.*]
  W Japonii rozpoczęła się produkcja mięsa wołowego przy wykorzystaniu drukarek 3 d
  Może i Procad się tym zajmie
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~500plus [31.182.16.*]
  U nas dla odmiany rozpocznie się produkcja drukarek 3D przy wykorzystaniu mięsa wołowego
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Chazar [89.64.85.*]
  Dnia 2021-10-12 o godz. 14:35 ~Mano napisał(a):
  > Wezwanie ogłoszą przed dostawami drukarek 3d i reszty sprzętu do szkół, czy nic takiego nie jest planowane?

  Jest i wezwanie po śmiesznej cenie 1,80 PLN.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~proc [212.87.242.*]
  Naiwnych szukają, za takie pieniądze sztuki nie oddam. Proponuję wystawić zlecenia po 6zł, zobaczymy ile mamy.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~observer [31.61.178.*]
  oni nie chcą skupić , ale muszą po przekroczeniu progu zrobić wezwanie względem prawa , taki obowiązek obligatoryjny
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~observer [31.61.178.*]
  że im czasu nie szkoda na tyle liczenia i pisania , nic nie dostaną tylko od słupa , jak tu obrót w ciągu miesiąca nie przekraczał w sumie 100 tys zł , a oni średnią z 6 i3 miesięcy wyliczyli , no niestety musi być 6 zł
 • Re: Coś wiadomo? Autor: miecz77 [185.183.224.*]
  Jak nie chcą skupić. Przecież ogłosili chęć wycofania spółki z giełdy.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~observer [31.61.178.*]
  jest różnica czy chcesz sprzedać czy handlować
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~1234 [78.10.207.*]
  Tak jak pisal kolega wyzej, zbiora tylko od slupow, bo nikt im nie odda po 1.8.

  Ze im nie szkoda czasu i pieniedzy na taka durna zabawe w wezwaniw po 1.8... a moze jakis madry sprzedawca BOSia albo jakis obrotny prawnik im doradza i chca ladowac pieniadze za kazde wezwanie i tak beda skladac co parenascie razy az dodjda do normalnej kwoty... zenada, ale skoro zaczalem kupowac to ok 3 lata temu to i kolejny rok mnie nie zbawi, zeby oddac po odpowiedniej sumie.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Kulawy [37.30.1.*]
  Ale wy tu się nie martwcie czy oni coś skupia czy nie skupia bo to ma mniejsze znaczenie. Wy się martwcie czy oni przeglosuja uchwałę o wyjściu z giełdy. Możecie się licytować za ile sprzedacie ale ważniejsze jest czy przyjedziecie na walne.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~observer [31.61.178.*]
  uchwalę przegłosują , ale na przymusowy wykup akcji potrzebują 95% akcji których nie mają
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Kulawy [37.30.1.*]
  No więc trzeba się liczyć z akcjami nie notowanymi na GPW. Nie jest to dobra perspektywa
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~1234 [78.10.207.*]
  Kulawy Ty chyba nie rozumiesz - przymusowy wykup moze sie odbyc jesli zbiora z rynku 95% akcji, a dopiero potem musza przeglosowac na walnym. Maja 84%, moze pare wiecej na slupach... brakuje im conajmniej 6 do 95%.

  Jestem przekonany ze ok 8% z tych 16% ktore niby sa w obiegu jest trzymanych przez mocne rece i nikt myslacy nie odda papiera ponizej 4zl.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Kulawy [37.30.1.*]
  Wydaje mi się że Ty czegoś nie rozumiesz. Masz wezwanie ogłaszane na podstawie art 91 a więc delistingujace. Wezwanie to jest wymogiem formalnym do zgody KNF na wyjście z GPW. Wyjście z GPW odbywa się przez głosowanie uchwały która należy przeglosowac większością 9/10 głosów jeśli przeglosuja nie potrzebują już żadnych innych rzeczy żadnych 95 procent nie musi być przymusowego wychodzimy z GPW zostając z akcjami. Taka jest procedura dzieje się to obecnie na wielu spółkach. Wykorzystują prawo bo się ma zmienić i jest korzystne dla większości owego. I naprawdę oni nie muszą kupić ani jednej akcji żeby wyjść z GPW. Należy mieć tego świadomość i temu przeciwdziałać a nie wierzyć w 95 procent do przymusowego. Oni mają tylko 54 procent akcji. Akcje własne spółki nie głosują więc należy zebrać te minimum 6 procent żeby to zablokować. 6 procent z 16 w wolnym obiegu niby nie tak dużo ale przykłady innych spółek pokazują jednak dużo. Nie ma tu nikogo większego żeby się postawił. Właściwie to nie pamiętam przypadku aby taka uchwała nie przeszła na walnym. Wyjątek kci ale tam jest porządna organizacja i porozumienie akcjonariuszy formalne. Mediacap tam fundusz sam zablokował takie coś. A tu? No właśnie tu należy działać a nie tkwić w nieświadomości. Za chwilę dostaniesz ogłoszenie o walnym i tyle nie będzie czasu nawet. I teraz tak oczywiście ktoś to może zaskarżyć przed sądem ta uchwałę ale ciekawe kto?..... Do tego sąd przyklepie raczej po tej cenie wyjście. Generalnie takie sprawy się w sądach toczą ale jeszcze nie są zakończone więc ciężko tutaj coś wyrokowac na przyszłość. Ale sąd to chyba nie jest miła perspektywa. Albo zostać z akcjami poza giełda ale to miłe też nie jest komu sprzedasz sąsiadowi? Będziesz musiał sprzedawać ale tylko im większości owym za ile to zależeć będzie od ich łaski. Poza GPW łatwiej będzie robić dziwne rzeczy z firmą dziwne emisję akcji dziwne pożyczki itd.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~BakBo [37.225.26.*]
  Aha
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~1234 [78.10.207.*]
  Ok, dziekuje, doczytalem sobie te przepisy... wyglada, ze faktycznie jest taki tryb i faktycznie dzialania sie zgadzaja.
  Trzeba sie bedzie pojawic na walnym i zaglosowac przeciw. Czy zbierzemy ok 6% tak jak piszesz? Moze sie udac.
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Adam [37.225.17.*]
  Posiadanie akcji poza obrotem na GPW też ma swoje plusy, szczególnie jeżeli chodzi o dywidendy które czekają już od dawna w blokach startowych
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~Kulawy [37.30.1.*]
  Generalnie jest jeszcze procedura że ustawa zostaje przeglosowana na walnym ale jest zaskarzana i idzie się do sądu. To wstrzymuje delisting na wiele miesięcy. W tym czasie większościowy po prostu się dogaduje z powodami żeby oni wycofali sprawę. Ale różnie to bywa. Najbardziej znana to sprawa energi i tam sprawa się toczy ale Orlen jest zawziety nie chce się dogadywać. Jest więcej takich spraw które się toczą ale wyroków za wiele na razie nie ma. To taka zabawa dla bardziej cierpliwych i za wziętych. To nawet pewien sposób dla co niektórych na inwestycje. Strach przed sądem postępowaniem itd niektórych zniechęca a niektórzy wręcz przeciwnie dopiero wchodzą w taki interes.....
 • Re: Coś wiadomo? Autor: ~realista [37.47.193.*]
  ha, ha, ha, srednia z 3M, 6M i 12M to 1,71-1,75, srednia z 5 lat to 1,43 a ty se wymarzyles 6 zlociszow, zapomnij, tu nawet sad nie pomoze i zeby nie zostac ze smieciem poza gpw trzeba oddac, skonczylo sie i juz!
[x]
PROCAD -0,83% 2,40 2022-06-28 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.