• Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~Finansista [188.146.170.*]
    Czy nie lepiej dla Orlenu podbić kurs i skupić wyżej? Po co te batalię sądowe z kilkoma akcjonariuszami. Dlaczego towarzystwo funduszy inwestycyjnych NN jeszcze nie sprzedało akcji ENG?
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~podrazka [213.172.180.*]
    Dnia 2021-09-18 o godz. 11:38 ~Finansista napisał(a):
    > Czy nie lepiej dla Orlenu podbić kurs i skupić wyżej? Po co te batalię sądowe z kilkoma akcjonariuszami. Dlaczego towarzystwo funduszy inwestycyjnych NN jeszcze nie sprzedało akcji ENG?

http://prawobiznesu.com/sell-out-miesieczny-termin-zlozenie-dokumentow-akcji-spolce-zawity/

https://biznesprawnik.pl/2018/10/01/przymusowy-odkup-akcji/

czekaja byc moze na sell out??

a ten Dyzma z ekipa ,z Energi szwagrow nieudacznikow czeka na Sad(WYROK DOT DELISTINGU) i tu zdziwienie bo Energa pozostanie spolka gieldowai co wtedy Dyzma and id&ot friends zrobiA???

A przy delistingu uruchamiamy sell out,a to oznacza ze doplaci do interesu teraz ma za darmo!

• Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~emeryt [31.60.26.*]
    z linka który sam podałeś
    Sell out
    Gremium władnym do żądania odkupu akcji są akcjonariusze, którzy reprezentują razem nie więcej niż 5% kapitału zakładowego spółki. Żądanie to może być natomiast skierowane wobec akcjonariuszy w liczbie nieprzekraczającej 5 osób posiadających nie mniej niż 95% kapitału zakładowego spółki, z tym zastrzeżeniem, że każdy z akcjonariuszy większościowych nie może posiadać mniej niż 5% udziału w kapitale zakładowym.

Z aktualnej sytuacji ,sprawa w sądzie się nie zakończy bo sam ORLEN na walnym odwoła tą uchwałę i spór będzie nieaktualny -podobnie było na spółce Hutmen .Jednak na Hutmenie pomimo tego główny akcjonariusz skupował na GPW i w transakcjach pakietowych -niby po cenie wezwania -choć pod stołem mógł dać więcej ale to nie do udowodnienia i przekroczył 95 % i zrobił przymusowy wykup po cenie z wezwania -choć zgodnie z przepisami przymusowy wykup nie może być po cenie niższej niż średni kurs chyba z 3 lub 6 miesięcy -ale tam ten średni kurs był niższy niż cena wezwania

Akcjonariusze którzy walczyli z delistingiem -chyba jako jedni z pierwszych na GPW też mieli takie zabezpieczenie roszczen i to bez wpłacania milionów zabezpieczenia jak u Nas .Tym 1.2 mln jako zabezpieczenie prawnicy Orlenu chcieli pokonać drobnych ale się nie udało i teraz anulują uchwale i będą dążyć do przekroczenia 95 % -mogą skupować na gpw i dadzą wezwanie po cenie np.9 zł -czy to realne .Ja uważam że tym tropem nie pójdą tylko zrobią połączenie z Orlenem i dadzą Nam akcje Orlenu -oczywiście będziemy się kłócić o parytet i jakimi metodami go obliczyć .
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~baca [79.185.224.*]
    Dnia 2021-09-18 o godz. 11:38 ~Finansista napisał(a):
    > Czy nie lepiej dla Orlenu podbić kurs i skupić wyżej? Po co te batalię sądowe z kilkoma akcjonariuszami. Dlaczego towarzystwo funduszy inwestycyjnych NN jeszcze nie sprzedało akcji ENG?

NN nie ma żadnej akcji Energi,ma, ale Eneę,chyba czaisz różnicę,a jeżeli jest inaczej i podasz wiarygodny link,to chętnie odszczekam;-)))brak funduszy to nasz główny problem,dlatego kurs jest,gdzie jest
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~Finansista [188.146.170.*]
    No to baco już zacznij szczekać najlepiej na hali gąsienicowej.
    Myślę, że Podrażka i emeryt mają rację.
    Poza tym faktycznie łatwo udowodnić, że okradli ENG. Następnie aby zatrzeć ślady ORLEN to chce kupić. Zwykli złodzieje.

Poniżej gotowizna w milionach zł. To mi wygląda jak skok na bank.
    2013 = 2 351
    2014 = 1 911
    2015 = 1 658
    2016 = 1 464
    2017 = 3 643
    2018 = 2 726
    2019 = 1 461
    2020 = 221

Uważam, że złodzieje nie chcieliby być złapani więc grzecznie za publiczne pieniądze PKN ORLEN niech wykupią z giełdy pozostałe akcje ENG po cenie powyżej 20 zł i będziemy kwita. Dodatkowo sami niech kupują teraz ENG póki tanio to jeszcze raz zarobią razem z nami. Musieliby być ydi@otami żeby tak nie zrobić.

• Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~Finansista [188.146.170.*]
    Do wyjaśnienia w sądzie:
    4Q19 strata (1,356 mln pln) 
    2Q20 strata (878 mln pln) 

oraz 1 240 mln zł gotowizny!!!

NIGDY w całej historii spółki takich zdarzeń nie było. Gołym okiem widać SKOK NA BANK. Działanie na szkodę spółki a w szczególności drobnych akcjonariuszy.

Zastanawia mnie tylko jedno. W jaki sposób wygonili z akcjonariatu fundusze. Ostrzegli ich czy jak? Może wzięli łapówki za ostrzeżenie. Widzę, że tutaj jest grubo. Zresztą jeśli będzie kurs ENG na GPW powyżej 20 zł to mnie to nie obchodzi.
    odnośnie funduszy,to faktycznie ciekawy temat,zaczynając od I wezwania,kto pierwszy "zameldował gotowość sprzedaży" 33,5 mln akcji,nawet po 7,byli "zarobieni",bo taka była pierwotna oferta,ciekawe ile zarobili,w/g mnie to ofe pzu,zależne od s.,Dalej,aviva,metlife,na nwza w pazdzierniku 20'razem z drobnymi skarża uchwałe o delistingu,a jednak sprzedają w IIwezwaniu.dlaczego zmienili zdanie? wiem,ze Orlen to duży,wpływowy gracz,ale ile pieniędzy emerytów straciły ofe by podporządkować się tej ustawce?dowodów nie mam jedynie poszlaki,ale sąd,sąd moze to wyjaśnić.

ps.czekam na konkretny link, stanu posiadania NN w Enerdze;-)))
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~leszczyk [91.207.126.*]
    https://stooq.pl/q/h/?s=eng
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~darecki [31.0.77.*]
    Faktycznie jest nn
  • Re: Podbić kurs i po sprawie. Autor: ~energetyk [188.121.15.*]
    Odnosnie funduszy to temat jest bardzo prosty, jak ktos sledzi ruchy firm energetycznych. Jak Energa byla skupowana po 8,35 to takie PGE, czy Enea byly po 4 zl. Ulklad byl prosty sprzedajecie nam Energe po 8.35, a za to kupujecie pge i enea po 4 zl. Fundusze swoje zarovily w ten sposob. Dzisiaj vwszystkie sa ponad 100% wyzej od momentu zakonczenia wezawn a energa stoi w miejscu.
    tak prawdopodobnie było, dołki pozostałych energetyków wypadają wiosną 20',a Orlenu jesienią,mnie zdziwiła postawa avivy,metlife i nb,pozostali w akcjonariacie po I-szym wezwaniu,nawet 2 pierwsze głosowały przeciw uchwale o delistingu,zgłosiły sprzeciwy,nagle,bach,sprzedały akcje,w/g mnie Orlen usilnie dążył i nadal dąży do zdjęcia Energii z gpw,wpłacenie kaucji, znowu pokrzyżowało plany,pierwsza rozprawa sadowa nie da roztrzygnięcia,bo strony się odwołają a woli ugody brak.zmiana ksh się opóżnia więc sciągnięcie z notowań bez podbicia ceny wydaje się niemożliwe.

ps.za to "NN" w akcjonariacie mogę jedynie zamiałczeć miał,miał ;-))) chociaż dobry i taki fundusz,byle zwiększali zaangażowanie;-)
[x]
ENERGA -0,25% 7,93 2021-11-26 17:03:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.