• ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: mr_on [31.60.4.*]
    -wśród głośnego ujadania wielorasowych pyskoryjków
    -po cichutku dopłynęło 7 kolejnych kontenerów
    -szykuje się rekordowy wrzesień mamy 32 sztuki
    -wyładowane po dach
    -dane tylko z https://importkey.com/i/mercator-medical-thailand-ltd
    -a są jeszcze inne kanały eksportowe

• Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Lol [83.28.243.*]
    Walcz gruby naganie, 1900 na dniach
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: mr_on [31.60.4.*]
    • -cóż za błyskotliwość
    • -aport zaliczony
    • -zamerdaj
    • -pan patrzy
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Elczapo [31.1.82.*]
    E no połowa miecha i popycik na top 3 zarazy. Oho w końcu rękawiczki jednak potrzebne - chyba wirus się rozkręca.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Lol [83.28.243.*]
    Ty też patrzysz na topniejący hajs. Ale spokojnie, może Wiesiu ci jeden kontener grubasie dorzuci, towaru mają na stanie na dwa lata do przodu
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Elczapo [31.1.82.*]
    Tak patrzę po q2 hajs się "stopił" z 296 mln na 361 mln a biorąc pod uwagę aktywa finansowe cert. funduszy it, łącznie hajsu "stopiło" się w q2 z 667 mln na 824 mln. Twierdzę ze jest to jeden z najlepszych przyrostów gotówki na bananowej oraz ich stanu ogółem na kwartał do kwartału (tu dziecko/wibrator jest jak widać we mgle). Owszem na początku q3 nastąpił podział zysku i 300 mln poszło na skup ale kolejne 200 mln już w drodze i stan na dzisiaj jest nie wiele mniejszy. Teraz dziecko posłuchaj tych innych dzieci we mgle krzyczących o powrót do bazy jeśli udało by się to zrobić i ubić te akcje na 30pln to za 5% kupionych akcji w ilości 30 szt. będziesz miał zwrot wkładu i zostaną ci jeszcze 24 akcje.
    A jakbyś dziecko we mgle spojrzał na poziom zapasów to zapewniam ciebie ze one spadły wg q1. A jakbyś dziecko spojrzał na spadające ceny rękawiczek to zjazd juz jest mniejszy k/k niz 20% co wyklucza prawdopodobieństwo pokazania się kolejnych odpisów ba w q3 po wyczyszceniu zapasów na dystrybucji pojawi się nie minus 85 mln tylko jakiś plusik a to oznacza ze q3 do q2 będzie jaki nawet jak weźmiemy poprawkę na marze na produkcji. Pomyśl po co oni rysują te kreseczki - skup się - teraz przebija 2500pln bo nie po to je tak fajnie narysowali- jak 250pln pójdzie przetoczy siętu stado bizonów covidowych a szczyt maksów to nawet nie chcę prognozować bo mam swój target a to tajemnica.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Życzliwy [89.64.86.*]
    No to sprawdźmy.
    Q1: 398.5mln
    Q2: 367.1l\mln

Ale... jakbyś dziecko we mgle czytał dokładniej raporty to byś spojrzał na notę nr 7. Zapasy ogółem brutto: 453mln, odpisy 85.9mln. Czyli stan wolumenowy zapasów Ci wzrósł o ponad 50mln (kwotowo), tylko ogólna ich wartość spadła o 86mln. Czyli cały czas dorzucali do magazynu w Q2 vs Q1.

Co do dalszych odpisów - na zapasach zrobili póki co -19% ze względu na towar "zamawiany w IV kwartale ubiegłego roku po wyższych niż obecnie cenach". Sami też mówią, że ceny osiągnęły maksimum w pierwszym kwartale. Do tego ceny sprzedaży konkurentów (Top Glove) spadły w ostatnim kwartale o ponad 30%. To wkrótce sam zobaczysz to twoje zerowe prawdpodobieństwo pokazania się kolejnych odpisów, (ba nawet sprzedadzą teraz drożej niż kupili w Q1, hehe).
    No to sprawdźmy.
    Q1: 398.5mln
    Q2: 367.1l\mln

Ale... jakbyś dziecko we mgle czytał dokładniej raporty to byś spojrzał na notę nr 7. Zapasy ogółem brutto: 453mln, odpisy 85.9mln. Czyli stan wolumenowy zapasów Ci wzrósł o ponad 50mln (kwotowo), tylko ogólna ich wartość spadła o 86mln. Czyli cały czas dorzucali do magazynu w Q2 vs Q1.

Co do dalszych odpisów - na zapasach zrobili póki co -19% ze względu na towar "zamawiany w IV kwartale ubiegłego roku po wyższych niż obecnie cenach". Sami też mówią, że ceny osiągnęły maksimum w pierwszym kwartale. Do tego ceny sprzedaży konkurentów (Top Glove) spadły w ostatnim kwartale o ponad 30%. To wkrótce sam zobaczysz to twoje zerowe prawdpodobieństwo pokazania się kolejnych odpisów, (ba nawet sprzedadzą teraz drożej niż kupili w Q1, hehe).

Sprawdzałem dzieciakowi we mgle "spadający" stan gotówki
    A "spadające zapasy" w wolumenie owszem i wyższym niż w q1 ale w przeliczeniu na usd po cenach z sierpnia jednak jakby mniejsze tez się zgodzisz:
    Przyjrzyjmy się bliżej tematowi
    tak jak piszesz na dzień 30.12.2020r. (mieli 188 mln mega drogich towarów)
    na dzień 31.03.2021r. (mieli 370 mln w tym jeśli przychody zakręciły w q1 na wartość 250 mln to zalegająca mega drożyzna stanowiła już mniejszą część najdroższego towaru w magazynach)
    na dzień 30.06. 2021r (mieli 386 mln w tym jak piszesz wolumenie, który nie spadł rzeczywiście towar w wolumenie nie spadł tylko wzrósł o wartość 16 mln lecz znowu zakręciło w q2 270 mln czyli nawet więcej niż był wzrost wolumenu k/k na towarze - nastąpiła korekta resetująca na okres sierpnia - ceny dalej spadają ale do końca września już nie spadną o wartość 85 mln bo towar który mają to maks szczyt lipcowy - rzecz jasna nie wykluczam odpisu o wartość 10-15 mln a przy ponownym uderzeniu covidu możliwe jest również pokazanie marzy na poziomie 10-20% a może i takiej jak w maksie. Choć tak naprawdę mozna powiedzieć ze i wolumen ilościowo jest mniejszy patrząc na wzrost przychodów q/q w tym samym okresie o wyzsza wartość niz wzrost wolumenu wyłączając nawet odpis, który tak jak piszesz nie do końca mówi o wolumenie.

A jeszcze raz podsumuję. Q3 względem q2 nie ma bata musi być lepszy nawet jakby ceny minimalnie spadły a jak staną albo urosną pod covid to tu bęziesz miał znowu wyścigi ogonków na ponad 500pln.
    p.s. ale widzę ze pilnujesz to dobrze jak zacznie kurs uciekać to zrobisz PKC na poziomie 250pln i wspomnisz moje słowa.
    I dodam boś nie głupi tylko chciwy.
    Tak na prawdę ilościowo towary (bo tu chodzi przede wszystkim o towary) w wolumenie przed dokonaniem korekty/odpisu to wartość 386 mln względem 370 mln w q1 w wolumenie. Pamiętaj przychody urosły w szybszym tempie niż skok towarów z 370 mln do 386mln w q2.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~PP [213.134.178.*]
    usa ma dobre marże, więc oby jak najwięcej
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Sisi [62.141.204.*]
    191 mln zysku oczyszczonego za 2 q
    Psy szczekają
    Pan patrzy
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Bro [91.217.198.*]
    Dobra robota z tym liczeniem, spadzie kwiczą, a fakty są jednoznaczne, MRC to mocny rozwój i zakup przyszłości, wchodziłem 250-220-188 i dalej będę dobierał jak panika się nie skończy. Zobaczcie na wolumen ostatniego miesiąca - tutaj wkrótce nie będzie akcji FF i pojedziemy tak wysoko, że 770 to będzie tanio i dawno
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~prezes [83.28.234.*]
    4 FALA SIĘ ROZKRĘCA , CAŁE ZAPASY IDĄ W TRZECIM KWARTALE ( około 30 kontenerów już poszło ). PO WCZORAJSZYM RAPORCIE I UMORZENIU AKCJI CENA / ZYSK = 1. !!!!! JEDNA Z NAJTAŃSZYCH SPÓŁEK NA POLSKIEJ GIEŁDZIE !!!! Wygenerowane środki pieniężne na przestrzeni roku umożliwiły spłatę kredytów i zapewniają niestandardowo wysokie wskaźniki płynności. Grupa na koniec pierwszego półrocza 2021 r. posiadała środki pieniężne oraz aktywa finansowe w postaci jednostek uczestnictwa w FIO łącznie o wartości 824 mln zł (vs 156 mln zł na koniec pierwszego półrocza 2020 r.). Coś niesamowitego. W chwili obecnej spółka posiada aktywa, które przewyższają wartość obecnej kapitalizacji rynkowej. 1 693 649 vs 1 677 993 Znajdzie ktoś drugą taka spółkę w WIG20?
    No to Bro ja zacząłem jak ty skończyłeś dobierać 180 pln - 160pln. Celowałem w lukę na 169pln z małym sprawdzam ale już wcześniej zająłem pozycje na wszelki słuczaj przy 189pln jak 1 raz odbijało - bo to nigdy nie wiadomo a patrzyłem 6 miechów w te miejsce i nie chciałem przeoczyć tego momentu. U mnie już czasem na plusiku ale to dobrze ze jesteście i macie wysokie aspiracje ogonki wpadną jak sami wiecie jak nas więcej a ogonków mniej to następuje nagły zwrot.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Bro [91.217.198.*]
    To 188-189 to u mnie wątpliwość w lukę się ujawniła, i wziąłem, dobieram systematycznie przez najbliższy rok, nowe limity IKZE w styczniu bedą, to naganianie spadzi mnie dodatkowo motywuje, nie widziałem takiego hejtu jeszcze na żadnej spółce, akcja jak w filmie Hater
    Człowieku nie wiesz co ja maiłem na MRD i F51 - tu to pikolandia z trolkami.
    Tu delikatna nauczka trzeba czekać az profesjonaliści zrobią odpowiednie kreski - bo zgoda miejsce udereznie mniej więcej wybrałem właściwe ale te 5-10% do ugrania więcej towaru było. Co prawda człowiek jest człowiekiem o jak się mocno chce towaru i nie zna się kart (korekta - tej karty na 3 dni przed wynikami nie brałem pod uwagę - sadziłem ze walną niby gorsze wyniki i juz się stanie na zasadzie złe info wpada o którym wiemy od lipca i pozamiatane). Ale jednak tu sa profesjonaliiści z topu.
    Jeszcze ze 100k przypadkowych i szczęśliwych ogonków co brały muszą odsiać bo papier ma się zgadzać przed upem.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Arek [94.251.225.*]
    zobaczymy
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Prawda [178.235.185.*]
    Pytanie czemu dziad i zarząd milczy na ten temat, czyżby wspomną dopiero po zapakowaniu się? Jakiż to by był przypadek
    Stary taki jest banan - wszędzie. Nie ma co wybrzydzać oni tez chcą więcej..
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Partner [5.173.251.*]
    Zgadza się tylko zakup kontenera 3 x taniej a płace i koszta rosną
    Prawda te 3 razy taniej to jak się czyta forum to rękawiczki juz darmo rozdają a tu marze dalej na poziomie69% w I półroczu z delikatną obsuwą zq1 z 71%. Jeślli marze sa na poziomach 30% to już jest mega wykon i mówi się o ponad przeciętności a tu dalej grubo powzyej 50% na kilka kwartałów do przodu a spółka srająca kasą i dzieląca się kasą przy wk=1. Mega szok.
    Tak, tylko te umowy renegocjowane ostro w dół zobaczysz już w Q3 a w q4 będzie pogrom. Zapytaj w poniedziałek spółkę o ile taniej pchnięto towar z umowy, która została rozwiązana.
    Te umowy i zmiany w umowąch miałeś w lipcu i ta sraczka niebawem przestanie działać. Podobnie jak "zły raport za q2" jakoś nie widzę pogromu. Leszczu się jeszcze popaczy i zanim się nie zorientuje to będziemy na poziomach 200pln. Zobacz mimo tego w raporcie jest zysk 118 mln a q3 nie ma bata będzie lepszy i jakaś zmiana umowy tego nie zmieni. Złe infa które są juz w cenie nie działają kolego.
    Mogę Ci zagwarantować ze CDRED nawet przy marrzach MRC 40% (względem 69^ z I półrocza) w 2022r będzie miał znacznie gorsze wyniki finansowe niż MRC. Owszem nie zbliżymy sie do ich wyceny bo to ochy i achy gaming inna liga chyba ze rękawiczki podczas covidu zaczną rosnąć - to wtedy czemu by nie.
    Na TG też było wszystko w cenie jak ostro leciał w dół przed raportem? No i patrz, po raporcie dalej dół. CDR kolego ma szansę na miliard zysku w przyszłości, wystarczy Wiesiek. Tutaj już tylko coraz gorsze wyniki, nadpodaż na dniach, tak jak w szczepionkach. Ale oczywiście spekuła kurs może podciągnąć klasycznie przed szacunkami. A potem otworzą nowe krótkie i powrót w wiadomym kierunku.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Cjjcjc [185.157.15.*]
    Lol, trend is your friend until it traps you.

Teraz już nie gramy w rękawiczki. Zaczynamy w coś całkiem innego
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Prezes [83.28.234.*]
    TROLE SPADKOWE DLACZEGO MERCATOR BUDUJE TRZECIĄ I MA BUDOWAĆ CZWARTĄ FABRYKĘ ?????
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~aladyn [94.251.225.*]
    chce wykosić konkurencje niższymi cenami
    No LOL widzisz Wiesiek odświeżony owszem da 1 mlrd a nawet więcej fakt tylko on powstanie za 3-5 lat jeśli powstanie w tym okresie bo lepiej żeby powstał dłużej ze wzg na utrzymanie reputacji a tymczasem Cyber i stary Wiesiek w tym okresie da całe nic 300-500 mln zysku rocznie (maks) przez następne 3-5 lat ( albo i 200 mln tu bardziej bo 70 mln kwartalnie okrzyknięto cudem).
    A co do TG to nie jest przełożenie jak 1;1 do MRC bo tam wk jest znacznie powyżej 2 bo tam nie jest tak różowo jak na MERC (zakaz importu do USA). A nawet kreski nie są identyczne co wam się tylko wydaje ze są. Choć też w ciekawym położeniu kreski na interale m-cznym sam środeczek - mocny opór. Nie wiem czy mieli w cenie zakaz importu do USA i nie skupiam się na ich marzach tylko MRC. No ale wy ogonki tylko mozecie rozpoznać trend dlatego przy 250pln będe się wachał bo będziecie krzyczeli trend mój przyjaciel.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~pexi [94.225.21.*]
    Analisty w bankach tak piszą po raporcie od top glove...

It noted that Top Glove had recorded a fall of 21% quarter-on-quarter in blended ASPs to US$65 (RM266) per 1, 000 pieces in Q3FY21.
    “We predict a drop of US$5 (RM21) in each month for the next quarter, in line with market prices. In contrast, Top Glove’s peers that are still operational in the United States are expected to have their earnings peak in the coming quarter, alongside reporting their best ever glove ASPs, ” said the research unit.

a kto kręci na full pare do stanow...

...konkurenci od top glove co dalej wysyłają do stanów będą mieć boom dochodów i najwyższy ASP w ich historii...

• Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~panterka315 [37.30.113.*]
    Tradycyjnie USA najwięcej kupują i bardzo dobrze płacą. Od końca lipca lwia część towaru płynie do Stanów i tak trzymać.
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~Ehhhh [188.127.19.*]

Tutaj masz dokładniejsze informacje, widać że podpisali gruby kontrakt z Airbossem i nic na ten temat nie wspominaja. Pamiętajcie oni płacą w USD, USD>PLN tyle w temacie.
    https://www.importgenius.com/importers/airboss-defense-group
  • trole spadkowe nikt wam nie karze kupować akcji mercatora !!!!! Autor: ~prezes [83.28.234.*]
    podbijam. 4 FALA SIĘ ROZKRĘCA , CAŁE ZAPASY IDĄ W TRZECIM KWARTALE ( około 30 kontenerów już poszło ). PO WCZORAJSZYM RAPORCIE I UMORZENIU AKCJI CENA / ZYSK = 1. !!!!! JEDNA Z NAJTAŃSZYCH SPÓŁEK NA POLSKIEJ GIEŁDZIE !!!! Wygenerowane środki pieniężne na przestrzeni roku umożliwiły spłatę kredytów i zapewniają niestandardowo wysokie wskaźniki płynności. Grupa na koniec pierwszego półrocza 2021 r. posiadała środki pieniężne oraz aktywa finansowe w postaci jednostek uczestnictwa w FIO łącznie o wartości 824 mln zł (vs 156 mln zł na koniec pierwszego półrocza 2020 r.). Coś niesamowitego. W chwili obecnej spółka posiada aktywa, które przewyższają wartość obecnej kapitalizacji rynkowej. 1 693 649 vs 1 677 993 Znajdzie ktoś drugą taka spółkę w WIG20?
  • Re: ______7 kolejnych kontenerów dodajemy we wrześniu___ Autor: ~madmerc [176.221.106.*]
    Na importkey , ciekawe wykresy - total weight of shipment miesięczny i tygodniowy.
    Jak nie ma pomyłki to na miesięcznym i tygodniowym rekordowe transporty (wagowo), wyżej niż w marcu i kwietniu 2020.
    A miesiąc sie jeszcze nie skończył.

https://importkey.com/i/mercator-medical-thailand-ltd (zakładka advanced graphs for last 4 years data)

https://i.imgur.com/4H4nlM6.png

https://i.imgur.com/gEGVNJa.png

[x]
MERCATOR 2,28% 114,55 2021-12-08 10:32:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.