• Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~Henryk [89.161.96.*]
  Kto miał kupić ten kupił, jak podpiszą porozumienie to cena powinna przebić złotówkę. Ale to BAH więc może się równie dobrze zdarzyć że grubasek postanowi zasypać dodatkowy popyt. Sytuacja jest taka że ma jeszcze czas na zbieranie. Są bardzo duże kłopoty z produkcją. Tak naprawdę to jakie są możliwości sprzedaży i marże BAH może być widoczne dopiero za rok.
  Zamówienia zaczną się na siebie nakładać, prawdopodobnie będzie wyglądało to tak że:
  Zamówienie złożone dzisiaj np. na Defendera będzie zrealizowanie za około 12 miesięcy.
  Ale wkrótce okres realizacji będzie się skracał do standardowych 3-4 miesięcy, więc za rok nałoży się realizacja wielu zamówień jednocześnie. Jak dodatkowo dogadają się co do wysokości odszkodowania (w najbliższej umowie raczej tego nie będzie), wtedy żadna cena mnie nie zdziwi, nawet x 10 od dzisiejszej. Najlepiej kupić i zapomnieć na dwa lata.
  https://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-9919375/JLR-customers-forced-wait-YEAR-delivery-models.html?fbclid=IwAR15dVA1uFjuRv1d969q_vpGpMJXdudEtv1EWVU3qTTv_GUyisg1HD4gu2Y
 • Re: Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~Ad [87.101.34.*]
  Ja mam cichą nadzieję, że jednak porozumienie będzie dotyczyło "wzajemnych rozliczeń" tak jak czytaliśmy w komunikacie, a nie tylko zobowiązań BAH względem JLR. Moim zdaniem byłoby to logiczne, bo to jest w jakiś sposób ze sobą powiązane i za jednym zamachem załatwiliby wszystkie sporne kwestie dotyczące finansów :)
 • Re: Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~Henryk [89.161.96.*]
  Moim zdaniem to jest dawno ustalone, ale oficjalnie podpiszą papiery jak BAH spłaci różnicę. Wtedy zrobią kompensatę na resztę. Ale zobaczymy, może się mylę.
 • Re: Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~Ad [87.101.34.*]
  Może rzeczywiście będzie tak, jak napisałeś. Ciekawe tylko, jak duża będzie ta różnica, bo jeśli powiedzmy dług zmniejszy się o te około 100mln wspomniane w grudniowym komunikacie i dodamy do tego 20 mln pożyczki od byłego prezesa to różnica do spłaty byłaby całkiem spoko i finał mógłby nastąpić dużo szybciej :)
 • Re: Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~lsac [185.153.34.*]
  Już w czerwcu PwC wskazało JLR najlepszy scenariusz rozliczenia, więc mają więcej argumentów za podpisaniem ugody z warunkami KH odnośnie kontynuacji umów BAH i spółek zależnych z JRL. Czy w ramach tego będzie coś na temat rozliczenia wzajemnych roszczeń - tu byłbym na teraz ostrożny, jakby BAH coś tu przy tym ugrał, to zawsze bonusik (będzie trudno o 100 Mio).
  Trochę cierpliwości, tydzień lub miesiąc Was nie zbawi - bo widać, że i tak nie ma chętnych na obrót akcjami (ani sprzedaży, ani też zakupu po takich cenach).
 • Re: Realizacja zamówień do 12 miesięcy. Autor: ~Ad [87.101.34.*]
  Co do zleceń sprzedaży mogę się zgodzić, ale nie jestem pewny, czy nie ma chętnych do kupna. Większość z nas już ma swoje pakiety, a inni mniejsi inwestorzy pewnie czekają na jakieś konkretne informacje. Jeśli jednak rzeczywiście mamy tu gracza, który chce zebrać jak najwięcej akcji po możliwie niskiej cenie to musi on nieźle kombinować, aby swoimi zakupami nie podnosić za mocno kursu i mam wrażenie, że to właśnie się dzieje. Może po ogłoszeniu porozumienia zbierze od razu spory pakiet, bo kurs i tak przejdzie na wyższe poziomy, ale do tego czasu może (musi?) robić to spokojnie, utrzymując kurs możliwie nisko.
 • tak to widzę Autor: ~Tom [37.47.5.*]
  Żeby nie ujawniać się pewnie kupuje co dziennie po 1k , po roku będzie miał jakieś 250k a za 8 lat ogłosi że ma 5%. To może podbić kurs do 1 PLN. Mam nadzieję że na tym nie poprzestanie i dobije chociaż do 10% za jakieś 15 lat. Myślę że wtedy kurs będzie musiał przebić te 1,5 PLN.
 • Re: tak to widzę Autor: ~Ad [87.101.34.*]
  Nie napisałem, że robi maleńkie zakupy, tylko że musi kombinować. Mieliśmy kilka małych rajdów w górę, gdzie odpowiednio zdeterminowana osoba mogła przygarnąć bardzo dużo akcji. Te rajdy były uwalane nawet tego samego dnia, tak więc spółka dalej była obrzydzona, a akcje w portfelu zostały ;)
[x]
BAHOLDING -1,71% 0,12 2023-09-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.