• Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: ~dziegieć [109.197.175.*]
    Zastanawiam się co się stało z akcjami Moonrock Enterprise. 10 sierpnia 2020r. nagle pozbyli się 67% udziałów, a jednocześnie kurs wciąż był na takim samym poziomie.
    Istnieje możliwość ukrycia się posiadając więcej niż 5% akcji w jakiejś spółce? Jeśli nie, to co się stało z tymi akcjami? Zostały podzielona na więcej niż 13 osób, tak aby nikt nie przekroczył 5% ? Wygląda to jakby Pan JC wcześniej skupował akcje z rynku, zanim Moonrock się ich pozbyło. Sumując akcje JC i Moonrock wychodzi ponad 93%. Czy jest możliwe, żeby te akcje trafiły w ręce Columbus Energy? Choć skoro chcieli wyemitować aż 50mln nowych akcji to wydaje się że jednak nie byli w ich posiadaniu.
    Odnoszę się tu do danych w zakładce "Akcjonariat" a konkretniej do: https://i.imgur.com/pyzax1N.png
    Może laickie pytanie, ale mnie to nurtuje.
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: ~OdlotowyOlek [31.0.49.*]
    Kiedyś się ktoś tu chyba nad tym pochylał, dobrze że o temacie przypomniałeś. Bo to bardzo ciekawy temat Panie Dziegieć. Może się mylę ale chyba jedyna opcja to sprzedanie tych akcji na 13 lub więcej osób, by każda miała mniej jak 5%. Inaczej musieliby się ujawnić. A to znaczy że Pan January poprzez słupy może mieć ponad 90% BLU, a wtedy może dodruk byłby sporo mniejszy niż zakładam lub nie byłoby go wcale. Ale by było fantastycznie, gdyby okazała się to prawda. Niestety się nie dowiemy dopuki się nie ujawnią, czyli pewnie po informacje o połączeniu, i też niekoniecznie od razu.
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: maxsnap [178.43.249.*]
    Poruszałem ten temat, jak dla mnie na słupach to wisi (prywatna opinia).
    A później tylko przepisanie na umowie cywilno prawnej i wszystko się zgadza.
    Tylko tak się zastanawiam, skoro JC wraz z słupami mają prawie 91 %, a Pan Maciej Łaś pozostałe 9 %, to od kogo ja kupiłem akcje? Tzn mniejsza z tym od kogo konkretnie, ale jaki jest realny FF? Może wynosić powiedzmy 1 cz 2 %? To by tłumaczyło czasem skandalicznie małe obroty które tu mamy. Ale gdyby ta teoria się potwierdziła to byłoby grubo.
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: ~dziegieć [109.197.175.*]
    Przeanalizowałem sobie liczby, fakty i według mnie Maciej Łaś jest jednym ze słupów - tak samo jak JC ma duże udziały w All In Games, co wiadomo może być przypadkiem.

Moja teoria jest taka, że w sierpniu akcje Moonrock zostały rozdysponowane na 14 osób, co daje ok. 4,85% na głowę (6521522 dzieli się na 14 bez reszty). Część akcji poszło do zarządu Blumeranga, a część do osób powiązanych z Columbus Energy (zakładam, że wstępna umowa między JC a Columbus była dużo wcześniej niż 9 października), lub w jakiś inny sposób powiązanych ze sprawą, jedną z tych osób byłby Maciej Łaś. 15 kwietnia pewna osoba postanowiła zrealizować zysk i sprzedać jednej z pozostałych 14 osób swoje akcje - 4,85 * 2 = 9,7% nieco mniej niż posiada Pan Maciej Łaś, ale w liczbach bezwzględnych jest to tylko różnica 12854 akcji, co jest wartością, którą można było wcześniej skupić bezpośrednio z rynku.

Więc wydaje mi się, że już w tej chwili Pan January razem z Columbus i innymi wspólnikami może mieć niejawnie > 50% akcji na spółce. A dodruk akcji o którym mówiłem na początku, wynikał bezpośrednio z umowy między JR Holding a Columbus Energy.
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: ~dc [80.49.254.*]
    no od kogo? no od któregoś słupa. Ostatnio właśnie się nad tym zastanawiałem i mi wychodzi, ze to wcale nie fantastycznie.
    Wiadomo że od słupa. Ale pytanie czy słupy puściły w obieg 1 %, 20 % czy 60% posiadanych akcji. Moim zdaniem puścili niewiele, ot żeby był jakiś przemiał. A jeśli puścili niewiele to nadal mogą mieć powyżej 90% i dodruk może nie będzie potrzebny. Tzn wiadomo że JC nie jest tu charytatywnie, ale może np. oddać teraz wszystkie akcje Saule w zamian za dodruk akcji za parę lat dla niego. Wizerunkowo byłoby to teraz bardzo dobre bo ulica, czyli my, zarobiłaby jeszcze więcej a JC by nic nie stracił na tym. Ale to można gdybać sobie a jak będzie to zobaczymy. A czemu wcale nie fantastycznie?
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: piotr944 [31.183.250.*]
    15 lipca 2020 roku, po "zbyciu" 288 508 akcji (7,08%) też nie ujawnił się żaden kupujący, co mogłoby potwierdzać tezę o ukrywaniu udziału - poprzez podzielenie zbywanych akcji na kilku kupujących.
    W styczniu było takie info:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/BLUMERANG-INVESTORS-S-A-Informacja-o-akcjonariuszach-dysponujacych-ponad-5-glosow-na-NWZ-Spolki-Blumerang-Investors-S-A-w-dniu-21-stycznia-2021-roku-8041872.html

, plus od tego czasu Łaś dokupił prawie 5 % spółki, należy też wspomnieć, że moonrock zostawił sobie 67 tyś akcji, razem mają koło 5 mln akcji, czyli wynika z tego tyle, że gdzieś skitrane jest 1,5 mln akcji (bo moonrock miał 6,8 mln akcji, które sprzedał, a tylko 5,2 mln wiadomo gdzie jest).
  • Re: Gdzie się podziały tamte... akcje? Autor: jasiek2017 [5.173.11.*]
    Ogólnie to bawią mnie te "konkrety" kto co zrobił ze swoimi akcjami.
    Większość nie ma pojęcia o tym co się dzieje w spółce ale tu na forum opowiadacie bajki co i jak hahahahahah

Dobrze ze ty masz pojęcie. Dzięki tobie już wiemy że do połączenia nie dojdzie a kurs zaraz spadnie na 8 zł i nie ma co dobierać w obecnej cenie, lepiej sprzedawać póki nie ma wodospadu. Dzięki za takie konkrety, użyłeś analizy fundamentalnej czy technicznej?
[x]
BLUMERANG -10,23% 11,85 2021-10-21 17:02:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.