• kiedy to wezwanie Autor: ~akcjonariusz [5.173.8.*]
  ktos cos wie,kiedy to wezwanie
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~izzi [37.190.175.*]
  być może wczorajsza zmiana w akcjonariacie sugeruje, że zbliża się czas wezwania. Jeśli ktoś pamięta historię z Biprometem to można założyć, że wzywający dołoży do obecnej ceny akcji przynajmniej 2 zł w wezwaniu, choć wtedy było +85%.
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~Arcu [5.173.249.*]
  Jeśli będzie wezwanie to raczej bliżej wartości księgowej. Kiedy spółka robiła aktualizację wartości aktywów? Myślę, że hotele , które mają są dużo warte, patrząc na aktualne trendy w branży nieruchomości. A także na hossę turystyczną (kto szukał miejsca w tego typu hotelach w sezonie ten wie jakie było obłożenie)
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~izzi [37.190.173.*]
  to chyba zależy od tego kto będzie wzywającym. Jeśli KGHM to spodziewam się ceny w wezwaniu na poziomie tej oferowanej z Bipromet, czyli jakieś 0,7 WK (czyli około 5,70-6 zł za akcję). Jeśli to jakiś podmiot zewnętrzny czy fundusz inwestujący w hotele, a może o tym świadczyć komunikat o due diligence to spodziewam się przynajmniej WK (8 zł), jeśli nie wyższej, bo przecież wartość nieruchomości ostatnimi czasy rośnie. Swoją drogą due diigencje trwa już 3 kwartały. Może inwestor chce zobaczyć jak hotele są zapełnione w sezonie.
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~lubinek [93.143.25.*]
  ta zmiana, to może być przepakowanie do innego funduszu przed wezwaniem, żeby zapłacić niższy podatek na poziomie TFI
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~Arcu [5.173.250.*]
  Całkiem możliwe. Due diligence już trwa 3 kwartały. Myślę, że jesień-poczatek zimy jakiś komunikat albo ruch powinien być.
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~izzi [37.190.172.*]
  żeby zrozumieć jak absurdalnie nisko jest wyceniana aktualnie spółka wystarczy porównać 2 transakcje:
  1. Sprzedaż OW Barbarka w Świnoujściu za ponad 15 mln. To był 1 z 7 hoteli spółki. Zdaje się, że najmniejszy. To ile warte muszą być obiekty Interferie Medical Spa w Świnoujściu czy obiekty w Kołobrzegu i Dąbkach??!!!
  2. Za modernizację i rozbudowę jednego z 6 obiektów spółki, czyli hotelu Argentyt w Dąbkach wykonawca otrzymał wynagrodzenie ponad 47 mln + VAT.
  Czyli ledwie 5 mln mniej niż obecna kapitalizacja całej spółki!!!

  Tak konserwatywnie, spółka powinna być wyceniana przynajmniej na poziomie 120 mln, a realnie bliżej 150 mln, uwzględniając majątek i zyski spółki w kolejnych, pocovidowych latach.
 • Re: kiedy to wezwanie Autor: ~Arcu [5.173.251.*]
  Tak się bezskutecznie zastanawiam jaki jest sens dalszej kariery tej spółki na GPW?
[x]
INTERFERI 1,77% 4,60 2021-10-21 16:33:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.