• Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Analityk76 [31.0.72.*]
    Czytam te wasze posty o WK itd i normalnie ręce opadają.
    Zobaczcie lepiej na zobowiązania krótkoterminowe- ponad 200mln zl, podobnie długoterminowe, czyli razem ponad 400mln zl.
    Natomiast wzrost krótkoterminowych i sygnał, że spółka nie zrobiła nic, aby nie wzrosły r/r o ponad 100% i ponad 100mln jest sygnałem, że może być tutaj źle, łącznie z wnioskiem o upadłość. Zaraz zaczniecie pisać o aktywach, tak, tak, papier wszystko przyjmie, a rynek i realna sprzedaż, to drugie.
    Ponadto ostatni "zysk", to tylko zabiegi księgowe, a nie realny cash do spółki.
    Zerknijcie lepiej na przepływy pieniężne- ostatnie dwa kwartały na minusie, zarówno operacyjne, finansowe, jak i inwestycyjne, a z takim układem się nie dyskutuje i powinna wam się zapalić czerwona lampka.
    Środki pieniężne na początek q1 to 29mln zl a na koniec tylko 16mln zl, chcecie dalej?
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~sss [78.88.27.*]
    Tak sobie tu piszesz w trosce o czyjeś pieniądze?
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Leszcz [188.146.168.*]
    Tak to niestety wygląda, jest dramat a wszyscy piszą że rewelacja
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: comtrader_optymista [91.239.154.*]
    Dnia 2021-07-19 o godz. 08:40 ~Analityk76 napisał(a):
    > Czytam te wasze posty o WK itd i normalnie ręce opadają.
    > > Zobaczcie lepiej na zobowiązania krótkoterminowe- ponad 200mln zl, podobnie długoterminowe, czyli razem ponad 400mln zl.
    > > Natomiast wzrost krótkoterminowych i sygnał, że spółka nie zrobiła nic, aby nie wzrosły r/r o ponad 100% i ponad 100mln jest sygnałem, że może być tutaj źle, łącznie z wnioskiem o upadłość. Zaraz zaczniecie pisać o aktywach, tak, tak, papier wszystko przyjmie, a rynek i realna sprzedaż, to drugie.
    > > Ponadto ostatni "zysk", to tylko zabiegi księgowe, a nie realny cash do spółki.
    > > Zerknijcie lepiej na przepływy pieniężne- ostatnie dwa kwartały na minusie, zarówno operacyjne, finansowe, jak i inwestycyjne, a z takim układem się nie dyskutuje i powinna wam się zapalić czerwona lampka.
    > > Środki pieniężne na początek q1 to 29mln zl a na koniec tylko 16mln zl, chcecie dalej?

Ręce to opadają jak się czyta tak pobieżną "analizę".
    Zobowiązania w sposób istotny się nie zmieniły - po prostu jeden z kredytów hipotecznych wszedł w termin spłaty i tyle.
    Temat został przerolowany jak sądzę na lepszych warunkach, bo taki rynek obecnie.

Ostatni zysk to nie tylko zabiegi księgowe!
    Było i 10,5 mln dywidendy z Popowic w grudniu, były 2 zyskowne sprzedaże nieruchomości (Opole i Skarżysko-Kamienna).

Co do cashflowu...
    Chłopie jak finansowy jest ujemny, to oznacza tylko tyle, że spółka się oddłuża (zmniejsza zadłużenie).
    Przepływy operacyjne za ubiegły rok to prawie +23 mln zł i głównie te mnie interesują!

A gotówka w kasie?
    Nie zauważasz, że spółka obraca nią???
    Sprzedaje i kupuje!

comtrader

• Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Leszcz [188.146.168.*]
    Co ty człowieku piszesz, zobowiązania wzrosły znacznie !!!
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Analityk76 [31.0.72.*]
    Żyjesz chłopcze marzeniami, jak ci, których dostrzegłem na innych spółkach, których już nie ma.
    Podałem fakty, a Twoje ustosunkowanie się do nich jest tak słabe, jak ta spółka.
    Więcej nie będę tu pisać, bo spółka mnie kompletnie nie interesuje, a chciałem tylko przestrzec niedoświadczonych inwestorów czytających dwie linijki z raportu lub słuchających "ekspertów" a'la comtrader.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [85.202.54.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Zakar [37.47.100.*]
    Analityk ty się dobrze czujesz ? Owszem teraz czasami narzekałem tu na spółkę że jeszcze nie jest deweloperem pełną gębą za co tu na mnie nakrzyczeli... Ale wniosek o upadłość ?? żeby coś takiego napisać to chyba trzeba być nie wpwlni władz umysłowych albo na zlecenie kogoś kto chce sporo kupić...
    Dnia 2021-07-19 o godz. 10:19 ~Zakar napisał(a):
    > Analityk ty się dobrze czujesz ? Owszem teraz czasami narzekałem tu na spółkę że jeszcze nie jest deweloperem pełną gębą za co tu na mnie nakrzyczeli... Ale wniosek o upadłość ?? żeby coś takiego napisać to chyba trzeba być nie wpwlni władz umysłowych albo na zlecenie kogoś kto chce sporo kupić...

Nie tylko nie w pełni władz umysłowych, ale też trzeba być kompletnym ignorantem co do historii spółki.
    Bo tu o wiele cięższe momenty płynnościowe były i to nie raz.
    Był wykup obligacji za ok. 110 mln za kredyt w BOŚ.
    Potem były spłaty rat tego kredytu corocznie w wysokości ok. 35 mln zł.

W tej chwili to ja w ogóle nie widzę problemu.
    Po co robić widły z prostego rolowania kredytu hipotecznego?
    No ale chodzi przecież o wystraszenie tych, co za głęboko nie wnikają...

comtrader

• Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Analityk76 [31.0.66.*]
    W dołku powiadasz jest kurs? Dołek to był przy 1zl i tam kurs powraca i będzie niżej, chyba ,że zawieszą.
    Korekta od 3zl powiadasz? Nie masz pojęcia o AT, w sumie o ekonomii również, bo cash flow obcy Ci jest.
    Nie naganiaj młodych inwestorów na spółkę, do której pukają pomału po ponad 200mln zl, a w kasie tylko 5% tego mają.
    Dnia 2021-07-19 o godz. 09:32 ~Analityk76 napisał(a):
    > Żyjesz chłopcze marzeniami, jak ci, których dostrzegłem na innych spółkach, których już nie ma.
    > > Podałem fakty, a Twoje ustosunkowanie się do nich jest tak słabe, jak ta spółka.
    > > Więcej nie będę tu pisać, bo spółka mnie kompletnie nie interesuje, a chciałem tylko przestrzec niedoświadczonych inwestorów czytających dwie linijki z raportu lub słuchających "ekspertów" a'la comtrader.

Dziękujemy Ci dobry Samarytaninie. :-)
    Fakty to ja podałem w nawiązaniu do Twoich zarzutów.
    Szkoda, że Twoja "analiza" taka płytka była i jakoś tendencyjna... ;-)
    No i jakoś dziwnie termin jej "wydania" wypadł nie przy kursie pod 3 zł tylko w dołku korekty przy kursie poniżej 2,30 zł...

Ale... bardziej doświadczeni wiedzą o co chodzi i chyba nie trzeba im tłumaczyć jaki cel mają takie "analizy" wypuszczane w takich momentach. ;-)

A tak do Twojej wiedzy... na tego typu spółce przy akcjach w tej cenie to upadłością się nie straszy, bo możesz... hossę wywołać! :-)
    Tu na spłatę zobowiązań tak z 30% majątku spółki (w cenach rynkowych) wystarczy, a może nawet mniej (grunty wciąż znacznie zaniżone!). Reszta trafiłaby do akcjonariuszy, co coś koło... 7 zł na akcję by dało!
    Tak, tak... bankruty są wyżej wyceniane.
    Ale do żadnych wniosków tu prezes Jan nie dopuści - obecnie ma dość klarowną sytuację i sporo pozytywnych wydarzeń przed spółką (Olsztyn, Wrocław, czy Katowice itp.).
    Inwestował ostatnio w Piotrkowie i niezły grosz wrzucił w Otwock - zarzut, że ilość gotówki w kasie się zmienia jest po prostu śmieszny!
    A wiesz chociaż kiedy ten Santander był wymagalny? ;-)
    Sprawdź! :-)

comtrader

• Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~ja [31.60.140.*]
    ale tu się analityków na robiło ,co jeden to głupszy
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Aleksander [212.106.162.*]
    Najlepszy ten z końcówką 76xD urwał się w choinki i żebra!
  • Re: Będzie wniosek o upadłość? Autor: ~Analityk76 [31.0.94.*]
    Sesji nie oglądasz? Wciskają papier aż miło. Ukryte zlecenia, pokazówki, a jak ktoś tylko wystawi na K, to sruuu. Spada to niestety albo i stety na 2zl, a potem powrót na 1zl albo na minima, jak kiedyś, tj. 50gr.

Prawie pół miliarda zobowiązań. A Wy o WK. Na Hydrobudowie też pisali, że ma aktywa, do czasu...pierwszego wniosku o upadłość.
    Spółka nie jest wylewna w komunikatach, więc takowy wniosek może być z zazskoczenia i wtedy luka -50%
[x]
RANKPROGR 1,54% 2,64 2021-10-21 15:35:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.