• Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA? Autor: 1-mna [94.251.235.*]
  Jak donosi jpost.com, wyprodukowany w Izraelu spray zmniejsza miano koronawirusa o 95 proc. w ciągu 24 godzin oraz o 99 proc. w ciągu 72 godzin. Enovid został opracowany w Kanadzie przez SaNOtize. Testy wykonano zaś w Wielkiej Brytanii.
  Poinformowano, że spray może być używany do pięciu razy dziennie po kontakcie z wirusami. Mogą go używać dzieci od 12. roku życia. Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło go w styczniu 2021 roku. Na dniach pojawi się w sprzedaży.

  Według firmy, skoro większość infekcji COVID-19 dotyczy nosa, sprawy jest skutecznym sposobem na ograniczenie ich rozprzestrzeniania się. Według badań, spray jest w stanie stłumić SARS-CoV-2 w ciągu dwóch minut – nawet zmutowane warianty Alfa i Gamma. Teraz testują go w starciu z wariantem Delta.

  Spray tworzy blokadę dla koronawirusa. Tlenek azotu jest mechaniczną i chemiczną barierą przed infekcją wirusową w nosie, gdzie choroby układu oddechowego, takie jak COVID-19, przenikają do organizmu.
  Spray ma być też skuteczny przeciwko innym wirusom układu oddechowego, na przykład wywołującym grypę.

  https://nczas.com/2021/07/12/izrael-spray-do-nosa-ostatecznie-rozwiaze-kwestie-covida-optymistyczne-wyniki-badan/comment-page-1/

  Ostatnie badania wykazały, że 1-MNA poprzez działanie na śródbłonek naczyniowy, zwiększa biodostępność tlenku azotu i reguluje zaburzoną pracę śródbłonkowej syntazy tlenku azotu.
 • Re: Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA? Autor: ~aro [93.179.249.*]
  Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Richarda Wellera sugerują, że innym, korzystnym efektem działania słońca jest zwiększenie wytwarzania tlenek azotu w organizmie. Główną rolą tego gazu jest rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie kontrola ciśnienia krwi. Skóra ludzka zawiera wysoki poziom azotanów, które pod wpływem promieniowania ultrafioletowego przetwarzane są na tlenek azotu.
  Nadciśnienie tętnicze jest jednym z czołowych przyczyn przedwczesnej śmierci ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu i chorób serca. Nawet nieznaczne obniżenie ciśnienia tętniczego w ogólnej populacji przyczyniłaby się do zmniejszenia tego ryzyka i wygląda na to, że słońce może w tym pomóc.
  Produkcja tlenku azotu w wyniku promieniowania ultrafioletowego pomaga wyjaśnić dotychczasowe zagadki, na przykład fakt że średnia wartość ciśnienia tętniczego u mieszkańców Wielkiej Brytanii jest niższa latem niż zimą czy to, że osoby mieszkające bliżej równika mają niższe ciśnienie od tych zamieszkujących wyższe szerokości geograficzne.
  Wyniki innych badań zdają się potwierdzać korzystne działanie słońca i wskazują na to, że osoby zażywające więcej kąpieli słonecznych cieszą się dłuższym życiem od tych na co dzień unikają ekspozycji.
  Z ankiety przeprowadzonej w 1990 r. na 30 tys. Szwedek wynika, że im więcej się opalały w tamtym czasie tym mniejsze było ich ryzyko zgonu 20 lat później. Kobiety, które opalały się najwięcej miały aż o połowę mniejsze ryzyko śmierci od tych które całkowicie unikały słońca. Podobne rezultaty uzyskano w innych skandynawskich badaniach.

  Skoro tlenek azotu działa przeciwwirusowo, to może to tłumaczyć też fakt, dlaczego rozprzestrzenianie covid-19 czy grypy hamuje latem.
 • Re: Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA? Autor: 1-mna [94.251.235.*]
  Tlenek azotu (NO) to związek naturalnie wytwarzany w organizmie. Jego funkcje obejmują działanie hormonu w kontrolowaniu różnych narządów. Reguluje na przykład napięcie w naczyniach krwionośnych i przepływ krwi między narządami i wewnątrz nich. W ostrej niewydolności płuc NO można podawać w postaci gazu wziewnego, w niskich stężeniach, w celu zwiększenia poziomu nasycenia krwi tlenem. Podczas epidemii koronawirusa SARS (ciężkiego ostrego zespołu oddechowego) w 2003 r. terapia ta została z powodzeniem wypróbowana. Jednym z głównych powodów pomyślnych wyników było zmniejszenie stanu zapalnego w płucach pacjentów. Ta właściwość tlenku azotu – ochrona, jaką zapewnia przed infekcjami, będąc jednocześnie przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym – jest właśnie tą, która teraz interesuje badaczy.

  https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10372829/koronawirus-tlenek-azotu-lekiem-na-covid-19.html
 • Re: Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA? Autor: ~aro [93.179.249.*]
  robi się bardzo ciekawie
[x]
PHARMENA 2,17% 10,38 2021-10-28 16:44:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.