• gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~Arek [212.76.37.*]
    prosze o doradzenie
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~polatach [83.7.164.*]
    nie w PZU
    od czego chcesz ubezpieczyc
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~polatach [83.7.164.*]
    czy tylko mieszkanie czy ruchomosci tez czy mienie w komorce , czy od kradzieży tez czy OC w zyciu pryw. , czy bizuterie , czy futra , obrazy gotowke itd
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~Arek [212.76.37.*]
    Dnia 2007-10-27 o godz. 19:51 ~polatach napisał(a):
    > czy tylko mieszkanie czy ruchomosci tez czy mienie w
    > komorce , czy od kradzieży tez czy OC w zyciu pryw. , czy
    > bizuterie , czy futra , obrazy gotowke itd
    podstawowe ubezpieczenie, oc raczej nie
    (kradzież, zalanie, ogień)
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~arek [212.76.37.*]
    podstawowe ubezpieczenie, oc raczej nie
    (kradzież, zalanie, ogień)
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~andrzej [87.205.211.*]
    Ubezpieczysz to co będziesz chciał.
    http://www.cu.pl/indywidualne_locum_apartament.html

Pozdrawiam
    andrzej29096@wp.pl
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~ewelina2 [80.238.108.*]
    Mysle ze najlepiej sie zgłosić do takiego centrum konsultingowego http://www.konsulting4u.pl/
    Na pewno tutaj traficie na tą własciwą ofertę.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~Zix [195.182.23.*]
    Od niedawna istnieje coś takiego jak porównywarki
    ubezpieczeń.
    Są to serwisy, które mają podpisane umowy z różnymi
    ubezpieczycielami. Łatwo w ten sposób porównać różne oferty i
    szybko kupić (online) ubezpieczenie. Przydatne gdy się śpieszymy.
    Ceny mają te same co bezpośrednio u ubezpieczycieli a porównać
    można wiele opcji.
    Ja osobiście polecam http://www.inseco.pl/?idp=49f596efd7ecd
    (mam tu konto w programie partnerskim),
    łatwe porównanie polis, dostęp do OW, no i płatności online.
    Nie trzeba do nikogo dzwonić, umawiać się itd. Parę kliknięć i
    masz ubezpieczenie.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~misiek [195.182.23.*]
    Polecam sprawdzić coś takiego jak porównywarki ubezpieczeń. W jednym miejscu są
    różne polisy różnych firm. Łatwo porównać i kupić online (bez dodatkowej
    prowizji a czasem taniej niż w firmie, bez dzwonienia, podpisów itd).
    Poza tym ubezpieczenie mieszkania wcale nie musi być drogie.
    Ja kupiłem w porównywarce http://www.inseco.pl/?idp=49f596efd7ecd (którą notabene
    polecam) ubezpieczenie na mieszkanie w bloku za 140zł na rok i jestem
    zadowolony.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~BREdzisz [94.42.41.*]
    jakis rok temu mialem podobny dylemat, poniewaz pzu mialo kosmiczne ceny polis, a ja chatke kupilem, nie to zebym polecal ta firme, bo nie wiem, czy nie bedzie problemow, jak cos sie stanie, ale najtaniej mieli w hestii, w miare duzo ryzyk. i ubezpiecz sie od OC w zyciu prywatnym, to kosztuje okolo 30 zl, na 200000, jak komus cos zrobisz (zalejesz mieszkanie sasiadowi, pies go pogryzie, czy cos, dziecko cos zmajstruje, przywalisz w cos rowerem) to ubezpieczyciel to pokrywa. szukalem w wielu firmach, porownywalem ceny i tam mi w miare ok wyszlo. aha - wazna uwaga: wybierz ubezpieczenie czesci ruchomych wg ceny odtworzeniowej a nie rzeczywistej, skladka kosztuje wiecej, ale mozesz obnizyc wartosc ubezpieczenia, zeby sie zmiescic w danym przedziale cenowym skladki. w ubezpieczalni dobry agent tobie wyjasni, dlaczego tak,a nie odwrotnie. mnie zrobiono w bambuko troche, ale w tym roku, jak bede polise odnawial, to podpisze wg odtworzeniowej. co do porownywarek, to szkoda czasu, tylko kilka firm, ale przez nie poznasz, ze rozpietosc cen polis jest ogromna!
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~andrzej [87.205.178.*]
    Czy wiesz czym grozi obniżenie sumy ubezpieczenia tzw. niedoubezpieczenie?

Cytuję''...w ubezpieczalni dobry agent tobie wyjasni,...''

Pozdrawiam
  • gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~pytanko [94.42.34.*]
    skoro juz to zakwestionowales, to opisz to. kiedys na jakims forum czytalem o tym, ale czyz musze ubezpieczac sie na cala sume? przeciez ubezpieczyciel odpowiada tylko do wartosci polisy, ale nie wiecej? chyba, ze czegos nie wiem, jestem laikiem w tych sprawach! OWU nic nie mowi w moim przypadku o niedoubezpieczeniu. skoro wycenilem swoje mieszkanko na 200 tys a nie stac mnie na taka skladke, to ubezpieczam na 100 tys, w przypadku calkowitego zniszczenia dostane 100 tys, nawet jak wartosc chaty wzrosla by mi do 500 tys. dobrze mysle? czy gdzies jest duzy blad?
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~regan83@op.pl [62.61.58.*]
    No właśnie źle myślisz. Niedoubezpieczenie polega na tym, że jak masz mieszkanie warte 200 000 i ubezpieczysz je na 100 000 to przy szkodzie całkowitej otrzymasz 50 000 bo zaniżyłeś wartość o 50% czyli otrzymasz 50% Sumy ubezpieczenia. Więc "oszczędzając na składce" w rzeczywistości przepłacasz...

Tak jak było napisane - dobry Agent Ci wytłumaczy.

To działa na zasadzie "Chcieliście wyd...ać Freda, teraz Fred wyd...a was".

Niestety większość "agentów" woli sprzedać coś zamiast porządnej polisy... A potem jest tragedia bo ludzie dostają grosze. O ile się nie mylę to większość mieszkań w Polsce jest niedoubezpieczonych, a to za sprawą naszego krajowego lidera ubezpieczeń , gdzie taka sprzedaż jest w standardzie...

Pozdrawiam

PS
    Wybór firmy to w zasadzie kwestia wtórna, jak znajdziesz dobrego Agenta który bedzie z tobą szczery to na pewno na tym lepiej wyjdziesz. A co do wyszukiwarek w ogóle nie polecam (zwłaszcza jeśli chodzi o majątek, gdzie trzeba jednak poczytać OWU). Żadna wyszukiwarka nie wyjaśni Ci jakie są wykluczenia w konkretnej ofercie, a to najważniejsze.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~pytanko [94.42.48.*]
    a napisz mi jeszcze czy te przepisy dotyczace niedoubezpieczenia sa zawarte w Ustawie, czy firmy ubezpieczeniowe same wpadly na to, zeby tak klienta dymac? bo dla normalnego czlowieka to oczywiscie ubezpieczanie na sile... ja osobiscie mysle ze w miare wyliczylem sobie wartosc mieszkania i mienia w nim. ale jak wiadomo, ubezpieczasz cos na 100tys, a jak przyjdzie do wyplaty, to sadz sie, bo dali 60 tys tylko. wiadomo, jak dzialaja ubezpieczyciele.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~regan83@op.pl [80.53.164.*]
    W przepisach prawa jest to zapisane (chyba w kodeks cywilnym czy czyms takim).
    Wiesz to nie jest "ubezpieczanie na siłę" nikt Cie nie zmusza do ubezpieczania mieszkania. A jak ubezpieczysz na połowe wartości to tak jakbyś kupił połowe samochodu - nie pojedzie... :]

A z tymi ubezpieczalniami co wypłacają 60 000 zamiast 100 000 to nie wina Firmy tylko właśnie pseudoagentów!!! Ludzie, których to spotkało nie mają pojęcia o niedoubezpieczeniu więc mają pretensje do Towarzystw...

Eeeeeh długo by gadać...

Pozdrawiam

PS
    Aha zanim mnie ktoś zbluzga czy coś to się przyznam, że jestem Agentem.
  • gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~pytanko [94.42.57.*]
    dzieki za wyjasnienie, teraz juz wiem ;)
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~regan83@op.pl [80.53.164.*]
    Nie ma sprawy. Powodzenia w ubezpieczania mieszkania....
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~andrzej29096@wp.pl [77.253.179.*]
    ...a jednak na tym forum są również ''dobrzy agenci.

W zasadzie wszystko zostało już powiedziane, dodam tylko, że sama nazwa sposobu ubezpieczenia wszystko wyjaśnia. ''Wartość odtworzeniowa'', czyli taka wartość która pozwoli przywrócić przedmiot ubezpieczenia do stanu sprzed szkody przy uwzględnieniu zakupu nowych materiałów, kosztów robocizny, transportu i posprzątania tego co pozostało po szkodzie.
    Jak widzisz oszczędzając 100zł/rok narażasz się na stratę nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Pozdrawiam
  • gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~misiek [89.174.118.*]
    wartosc odtworzeniowa jest bardziej korzystna dla klienta, ale drozsza skladkowo. majac 10letni telewizor wg wartosci rzeczywistej (np. 21" CRT) jest on warty pewnie ze 100 pln, wg wartosci odtworzeniowej 600 pln! ciekawe jaka jest roznica w skladce ubezpieczenia?
  • To zależy co chcesz ubezpieczyć, jeśli mury czyli tzw. ubezpieczenie Autor: ~ubezpieczenie [78.8.127.*]
    "od Binladena" wymagane dla kredytobiorców np. hipotecznych (bez żadnych OC, NNW itp) to 0,5 roku temu najtaniej wyszło mi w austriackiej UNIQA, kolejna droższa od jakieś 150-200 była CignaStu (teraz to się nazywa Inter-coś-tam), Alianz, Generali i inne większe w rodzaju PZU były droższe przy porównywalnym poziomie zakresu ubezpieczenia kosztowały już o 250-350 zł więcej. Co ciekawe tzw. directy okazały się droższe (wszystkie co wyszukałem) co najmniej od 3 ofert nie-direct jakie znalazłem. Średnio przyjmuje się że mury są warte 0,06% ale i od tego są odstępstwa i spore fluktuacje . Jak to wygląda na dzień dzisiejszy nie wiem. Trzeba wleźć na strony webowe tych ubezpieczycieli i skorzystać z ich uproszczonych kalkulatorów (niektórzy mają takie), porównać wyniki a potem dzwonić do oddziałów i weryfikować stan wirtualny z rzeczywistym.
  • Re: To zależy co chcesz ubezpieczyć, jeśli mury czyli tzw. ubezpieczenie Autor: ~leon [195.26.23.*]
    najlepiej nigdzie.Większosć to oszuści.
  • Re: To zależy co chcesz ubezpieczyć, jeśli mury czyli tzw. ubezpieczenie Autor: ~andrzej29096@wp.pl [77.254.23.*]
    Masz rację. Nie kupuj również bułek bo mogą być nieświeże, serków, bo bywają przeterminowane, a i inne produkty bywają również wadliwe....

Pozdrawiam
  • drogi Leonie - to zależy czy chcesz spać spokojnie czy musisz mieć Autor: ~mint [78.8.117.*]
    ubezpieczenie bo taki jest wymóg a o faktyczne ubezpieczenie i sen nie dbasz. Dla twojej wiadomości jest w tym kraju paru klientów banków z kredytami hipotecznymi którzy jak nie ubezpieczą lokalu to bank ma pełne prawo wypowiedzieć im kredyt i żądaniem spłaty w 30 dni. Miej to na uwadze. Jeśli ubezpieczenie to tylko twoja fanaberia to możesz się nie ubezpieczać ale jeśli warunek konieczny byś mógł mieszkać dalej w swoim mieszkanku na kredyt bez eksmisji i licytacji to leć biegiem do ubezpieczyciela i słuchaj faceta co pisał powyżej odnośnie warunków ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie jest jak samochodowe OC. Musisz mieć i nic ci to nie pomoże jak by co a jak już musisz to kup najtańsze.
    Inaczej sprawa wygląda z dodatkowym OC mieszkaniowym (gdy ty narobisz szkód) lub utratą wartościowych przedmiotów. Tam już sobie kalkuluj czy lepiej ci ubezpieczyć tego Kossaka czy też niech go zaleje sąsiad z góry i namalujesz sobie nowego lub kupisz na allegro :)
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~jagrok [195.182.23.*]
    Polecam sprawdzić coś takiego jak porównywarki ubezpieczeń. W jednym miejscu są
    różne polisy różnych firm. Łatwo porównać i kupić online (bez dodatkowej
    prowizji a czasem taniej niż w firmie, bez dzwonienia, podpisów itd).
    Poza tym ubezpieczenie mieszkania wcale nie musi być drogie.
    Ja kupiłem w porównywarce http://www.inseco.pl/?idp=49f596efd7ecd (którą notabene
    polecam) ubezpieczenie na mieszkanie w bloku za 140zł na rok i jestem
    zadowolony.
  • Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie Autor: ~Renk [31.61.138.*]
    Są kalkulatory jak ten z Cuk , które wyliczają najtańsze ubezpieczenie
    http://cuk.pl/dom_i_mieszkanie
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl