• Większym problemem niż zachorowania mogą być powikłania postcovidowe Autor: 1-mna [94.251.235.*]
  Powikłania postcovidowe mogą okazać się większym problemem niż zachorowania na COVID-19 – uważa prof. Maciej Banach. - Jeśli po przebyciu COVID-19 nie możemy dojść do siebie, nie bagatelizujmy tego, zgłaszajmy się do lekarza - dodaje kardiolog.

  "Wirus SARS-CoV-2 może wyrządzić ogromną szkodę sercu, płucom oraz innym narządom wewnętrznym - nie zapominajmy też o coraz częstszych powikłaniach neurologicznych czy problemach natury psychicznej" - zaznaczył kardiolog.

  "To najczęściej powikłania zakrzepowo-zatorowe, na przykład zatorowość płucna. Pojawia się też niewydolność serca, zapalenie mięśnia sercowego, konieczność wykonania rewaskularyzacji serca, czy nowe zaburzenia rytmu, czyli na przykład migotanie przedsionków bądź skurcze dodatkowe" – wyliczał.

  "Jeśli po przebyciu COVID-19 nie możemy dojść do siebie, jesteśmy słabi, nie mamy dawnej wydolności wysiłkowej, pojawiają się duszności" – podawał przykłady kardiolog. "Nie bagatelizujmy tego, zgłaszajmy się do lekarza" – apelował.

  https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,koronawirus--powiklania-moga-byc-grozniejsze-niz-sama-choroba,artykul,25557601.html

  Menavitin już na takich czeka
 • Re: Większym problemem niż zachorowania mogą być powikłania postcovidowe Autor: ~Nowak [95.175.8.*]
  mądże godasz -wafilek
[x]
PHARMENA 2,56% 10,42 2021-10-28 12:43:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.