• Tętniaki a COVID. "Można porównać to do pęknięcia rury gazowej" Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Według najnowszych badań istnieje wyraźna relacja między przechorowaniem COVID-19 a wystąpieniem nowych przypadków tętniaka aorty brzusznej. Najczęściej dotyka to pacjentów, którzy skarżą się na pierwsze objawy, takie jak ból brzucha. - Wiele osób ma tętniaka, ale o tym nie wie - ostrzega prof. Łukasz Paluch.

  Co powoduje taką zależność? Według wstępnych wyników badań jest to kwestia generowania reakcji zapalnej w organizmie przez COVID-19.

  - Naczynia żylne i tętnicze są zbudowane z pewnych warstw. W warstwie wewnętrznej jest śródbłonek, który właśnie jest głównie atakowany przez wirusa. Wszystkie zaburzenia, które są z tym związane, tj. zakrzepice, uszkodzenia ścian naczyń żył i uszkodzenia tętnic, są efektem skażenia właśnie tej warstwy wewnętrznej. Wirus rozpoczyna w śródbłonku stan zapalny, a jeśli on już jest, może go także nasilać – tłumaczy prof. Paluch.

  - Podejrzenie i informacje o tętniakach i możliwości wpływania na układ tętniczy, przede wszystkim w kierunku zakrzepic, już były od dawna. Logicznym jest więc, że jeśli dochodzi do uszkodzenia śródbłonka i jego stanu zapalnego, to może również dochodzić do poszerzenia się naczyń w wyniku zniszczenia włókien kolagenowych, a zwłaszcza tych naczyń, które już wcześniej były poszerzone. Wobec tego wiadomość opisana w "Journal of Vascular Surgery" wydaje się bardzo prawdopodobna – dodaje ekspert.

  https://portal.abczdrowie.pl/wyrazne-powiazanie-miedzy-tetniakiem-aorty-brzusznej-a-covid-19-czy-jest-sie-czego-obawiac

  1-MNA jest to unikalna cząsteczka posiadająca zdolność do wpływania na markery stanu zapalnego oraz na TNF-alpha - jeden z istotnych markerów stanu zapalnego w infekcji COVID-19.
 • Re: Tętniaki a COVID. "Można porównać to do pęknięcia rury gazowej" Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  działanie przeciwzapalne potwierdzone
 • Re: Tętniaki a COVID. "Można porównać to do pęknięcia rury gazowej" Autor: ~Sputnik [37.30.53.*]
  Dnia 2021-06-29 o godz. 16:45 ~wuj napisał(a):
  > działanie przeciwzapalne potwierdzone

  Tak, przez myszkę miki, która po zakończeniu badania przedklinicznego na modelach zwierzęcych potwierdziła
  - no teraz czuję się świetnie!
  ...i nie wiadomo dlaczego zarząd to ciągle ukrywa i nie potwierdza oficjalnym komunikatem na ESPI?
  ;)
[x]
PHARMENA 9,62% 10,94 2021-10-19 10:20:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.