• Według mnie ESPI jest niepełne Autor: leser1 [91.233.250.*]
    "obciążonych hipoteką zabezpieczającą spłatę kredytu udzielonego spółce Medicofarma S.A. z siedzibą w Warszawie" co to ma oznaczać. Trochę mi to śmierdzi. Vitama sprzedała za niemal darmowe akcje laboratorium mieszczące się w budynkach z obciążonymi hipotekami :-/
    Czyli co kupiła spółka :-/
    Bo nie ma ani słowa o natychmiastowej spłacie zadłużenia żeby uwolnić hipoteki zbywanych nieruchomości. To trochę tak jak ze sprzedażą praw do testów. Kto wie w jakim czasie i czy wogóle spółka zarobi tyle żeby zwróciła się kasa wydana na prawa do testów?
    Sam liczę na zarobek na Medico, ale coraz bardziej mi to śmierdzi. Do tego dodać ten brak przygotowania do wejścia na giełdę :-/
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~byczek [5.173.40.*]
    Coraz wieksze jaja tutaj sie robia. Dawno mowilem ze ta Spolka smierdzi!
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~Greg [5.173.139.*]
    Człowieku ty marudzisz na tę samą nutę od miesięcy co by się tu nie działo. Info jest pełne i pozytywne bo pokazuje że spółka trzyma się wytyczonego kierunku. A zyski z testów jeszcze zobaczysz.
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: leser1 [91.233.250.*]
    Chyba myślenie sprawia pewnym osobom problem. Każdy co twierdzi że napisałem bzdury niech założy że chce kupić sobie mieszkanie lub dom. I okazuje się że to mieszkanie lub dom jest zabezpieczeniem kredytu innej osoby lub firmy. Kupisz takie mieszkanie lub dom? Bo ja nie.
    A tu przynajmniej powinna być podana suma zabezpieczenia, bo nie chcę pisać że przed transakcją zadłużenie powinno zostać spłacone.
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~Cozaleser [185.122.144.*]
    Już Cię zdemaskowali jako kolarza pierwszej wody. Lepiej zrób nowe konto i zmień IP
    W przeciwieństwie od innych nigdy nie zmieniam nicku i zawsze komentuję jako osoba zalogowana
    Co do kolarstwa to akcje Medico mam od listopada i cały czas dobieram żeby uśrednić. Do tego nie jestem trolle naganiajacym na spadki, pisząc jutro wodospad tylko zarzuciłem dość ważną kwestię dotyczącą ESPI i transakcji. Jakoś nikt z komentujących nie odpowiedział rzeczowo tylko każdy produkuje krytykę w moim kierunku. Inwestowanie musi się wiązać z myśleniem i analizowaniem sytuacji, a ta jest niejasna.
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~lol [5.173.253.*]
    sprzedaj i idź na Mercatora.
    człowieku 99% spółek na giełdzie jest, zadłużona
    A ile spółek kupuje zadłużone budynki?
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: el_profesor [188.121.15.*]
    Leser1 może ja pomogę Ci troszkę.

Z Vitamy wydzielono cześć B&R wraz z unijnym projektem. Wspominał o tym Prezes na ostatnim chacie.

Tytuł projektu:
    Utworzenie Centrum B+R VITAMA S.A. w celu prowadzenia prac B+R nad innowacyjnymi wyrobami medycznymi/produktami leczniczymi/suplementami diety do stosowania w terapii przeciwnowotworowej i schorzeń jamy ustnej.

Wartość projektu: 14 907 220 PLN

Wartość dofinansowania 7 071 814,85 PLN

Pozdrawiam
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~Janik [217.97.231.*]
    A która spółka nie ma budynków w kredycie ? Człowieku co ty piszesz laboratoria to ogromne koszty zawsze są z hipoteką, spólka spodziewa się ogromnych zysków z połaczenia i działalności dla tego nie boi się inwestycji, kolejna zapowiedz zrealizowana a nie jak w innych spółkach tylko zapowiedzi i nic
    Gościu to pomyśl. Do tej pory laboratoria były Vitamy, teraz są Medicofarma Biotech, a dług jast Medicofarma SA. Taka drobna różnica. Mało tego załóż że Medicofarma Biotech potrzebuje kasy na rozwój lub wkład własny do jakiegoś projektu. Jaki jest najprostszy sposób?
    No np. kredyt pod hipotekę. Tyle że tu hipoteką jest zabezpieczeniem kredytu innego podmiotu. Tak innego podmiotu bo zgodnie z prawem to są dwie osobne firmy. Co do zapowiedzi to dobrze że coś się dzieje jednak widać że karty odsłania się tylko częściowo, jakoś w grudniu nie podano informacji o tym że laboratoria mają obciążone hipoteki a to ważna informacja.
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~busiol [5.173.104.*]
    według mnie, firma, która chce wejść na rynek główny, wie co ma robić, jeśli przekazuje takie info w espi, to nie znaczy, że jest to dla niej bariera nie do przejscia, hipoteka jest i bedą dążyli do spłacenia kredytu, natomiast zastanawiam sie czy przed wejsciem na rynek główny GPW nie dojdzie do połączenia Medicofarma SA z Medicofarma Biotech, tak aby potencjał jednego podmiotu był silnieszy fundamentalnie
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~Janik [217.97.231.*]
    Dojdzie do takiego połączenia ! "... po przeniesieniu wszystkich aktywów do Medicofarma Biotech ..." te słowa z jednego z ESPI ale sieroty bez akcji muszą się wyżalać
    skupuje akcje od zeszłego roku, ostatnio podaż w niższej cenie jest słaba, każy kto śledzi od dłuższego czasu spółkę wie jak realizuja plan wejscia, słabe wyniki INBOOK odbiły sie fixem, może to i dobrze, krok po kroku spółka realizuje swój plan , a niecierpliwi oddają akcje, albo już oddali i żałuja tego ruchu, mam spory pakiet, nie spieszy mi się, cierpliwie czekam, bo uważam, że spółką zarządzają wartościowe osoby, ktore wiedzą, gdzie spółka ma być za 2 lata, a nawet szybciej
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: el_profesor [188.121.15.*]
    Witaj Busiol,
    Bardzo mądrze napisane.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
    Witaj el_profesor, dzięki, obserwuje spółkę i jej wejście jej na NC od początku, według mnie, maja plan, wiedzą co chcą robić, to co możemy, to uzbroić się w cierpliwość i czas, który jest im potrzebny na poukładanie pracy w firmie i wejście na rynek główny GPW. Forum traktuje jako wymianę informacji i chętnie poczytam merytoryczne wypowiedzi. Sama mam firmę, wiem ile trwają zmiany wpisów w sądach KRS, jedna z nich trwała w moim przypadku 3 miesiące, dlatego jestem cierpliwy, póki co spółka ma moje zaufanie
    Pozdrawiam Wszystkich Cierpliwych Akcjonariuszy
    Witaj el_profesor, dzieki, sledze spółkę od początku, na razie nie mam powodów nie mieć do nich zaufania, powoli realizują swój plan wejścia, trochę to potrwa, to co możemy zrobić to uzbroić się w cierpliwość i czas, sam mam firmę , wiem ile trwają zmiany w KRS i organizacja pracy, jedna z moich zmian trwała 3 miesiące, a mianowicie podniesienie kapitału, forum traktuje jako wymianę spostrzeżeń i opinii akcjonariuszy o spółce, a decyzje każdy podejmuje sam
    Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich Cierpliwych Akcjonariuszy
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~JSz [95.160.102.*]
    Niedobrze, że nie wiemy (ale to jest do sprawdzenia na kilka sposobów) jaka jest kwota zabezpiecznia hipotecznego.

Vitama wzięła kilka baniek dofinansowania w ostatnich latach, właśnie na ten lab. Coś mdzy 7 a 9 baniek, nie pamietam.
    Następnie wyłożyli 12,6 MPLN na udziały w MDB. MDB za tę kasę kupiła od nich laby, na które wcześniej poszło te 7-9 MPLN dofinansowania. Trzeba pamiętać, że dofinansowanie 'nie stawiało' labów, więc one same wraz z gruntem też mają jakąś wartość.
    Nie wiem (nie sprawdzałem), czy Vitama nie będzie musiała zwrócić części dofinansowania, stąd potrzebowała kasy. Dlaczego nie wniosła aportem tych włości za akcje zamiast przelewać w tę i z powrotem? Być może chodzi o kwestie proceduralne (wyceny przy transakcjach bezgotówkowych w nabyciu akcji), albo kwestie podatkowe. Nie wiem. Jedno jest pewne. Księgowo będą czyściej wyglądać i o to tu chodziło. Przypomnę, że "Beneficjentem Rzeczywistym" Vitama S.A. jest właśnie Prezes Kilczewski.

Popatrzmy na Medicofarmę S.A. Co jakiś czas coś sprzedaje do MDB jakieś prawa itp. Teraz ich kredyt jest zabezpieczony hipoteką na terenie MDB. Dodatkowo włożyli 2 bańki (około 8,5 M akcji po 0,24PLN). Obecnie spodziewam się za chwilę jakiejś transakcji między spółkami, która spowoduje kolejne przepływy wartości między nimi lub też przeniesienia/połączenia majątku.
    Tak naprawdę spodziewam się jednego z dwóch scenariuszy:

a) połączenia MDB i Medicofarmy S.A. w jakimś horyzoncie czasowym. Wówczas mamy naprawdę ładny nowy twór BIOTECH średniej wielkości na giełdzie, co wygląda bardzo atrakcyjnie.

LUB

b) transakcji obciążających MDB a pozwalających spłacić zadłużenia Medicofarmy S.A.
    W tym wypadku po tych zabiegach mielibyśmy 2 czystsze księgowo podmioty i MDB, które może być pod kreską na tyle, że znów zrobi się emisję (byc moze teraz z PP?) umoźliwiającą dalszy rozwój spółki. Spółki medyczne są na fali, nie byłoby z tym większego problemu. Jednakże wówczas MDB będzie takim eksperymentem przejmującym ryzyka finansowe pozostałych dwóch spółek. January by tak zrobił, ale Kilczewski moim zadniem raczej nie. On dba o renomę swojego nazwiska.

Który wariant jest bardziej realistyczny?
    Moim zdaniem a). Dlaczego? Ano Prezes firmuje twarzą te podmioty i nimi zarządza. Ma opinię bdb managera, dbającego zarówno o wizerunek swój, jak i spółek. Zabieg wg. scenariusza a) oczyszcza mu Vitamę i łączy 2 spółki Medico- wzajemnie się uzupełniające biznesowo. Nagle tylnymi drzwiami dzięki Inbook porządkuje 2 podmioty pozagiełdowe, a potem nagle mamy bum: średniej wielkości atrakcyjny podmiot na giełdzie. Pytanie, czy nastąpi to po przejściu na GPW, czy też jeszcze na NC.
    Prezes jest ambitny i jest wizjonerem. Ten scenariusz wpisuje się moim zdaniem w całość.

• Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~byczek [5.173.48.*]
    Obstawiam wariant b) a wiec wyjscie na dodatnie wartosci ksiegowe i zejscie z fixoe. Jakas seria nic nie znaczacychc espi, ktora nie tyle podbije co pozwoli utrzymac kurs akjci i kolejne, a z 70mln nowych akcji po 24gr. Rzesza leszczy zawisnie, a Spolka zgarnie mase kasy z rynku i bedzie sie telepac od bandy do bandy. Tak to widze
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~herrober [188.146.253.*]
    Wybieram wariant c) byczek jest zyebem
    Herrober, co sie tak denerwujesz? Chyba mocno zapakowany i uwieszony jestes tutaj?
  • Re: Według mnie ESPI jest niepełne Autor: ~JSz [95.160.102.*]
    Byczek,
    Gdyby January z Gorskim tu rozdawali karty, to tak.
    Sek w tym, ze Prezes Kilczewski moim zdaniem na to nie pozwoli, bo do tej pory nie zachowywal sie jak finansowy z*eb. To nie liga okręgowa. On mierzy wysoko.
    On ma ambicje byc prezesem relatywnie duzego biotechu notowanego na GPW i ma duże, naprawdę duże szanse to osiagnąć.
    Moim zdaniem bedzie chciał pójść w kierunku chwaly i kasy (wariant a), niż wycyckania drobnych (wariant b).
    Zauważ, facet jest biznesmenem od wielu lat i żaden smród za nim się nie ciągnie.
    To jest naprawdę inna liga jakości zarzadzania i klasy czlowieka
    Wszedzie gdzie jest January jest to samo. Zapamietaj to sobie
    Witaj JSz, ..... zgadzam się z Twoimi przemyśleniami i wariantami, od początku obserwuje spółkę, na razie realizują plan wejścia, wydaje mi się, że żeby wzmocnić fundamentalnie wejście firmy na rynek główny GPW, mogą wcześniej się połączyć, czyli wariant a, na razie spółka krok po kroku idzie do przodu, Pzdr akcjonariuszy
[x]
MEDICOBIO 6,47% 1,23 2022-07-05 12:32:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.