• Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~szc [193.218.148.*]
    Rozmawiałem z przedstawicielem i uzyskałem informację że czerwiec był mega słaby w obrotach , od wielu wielu miesięcy nie mieli tak słabego wyniku w czerwcu
    nie naganiam , sam jestem z podobnej branży i kupuję towar u nich !
    aha i nie posiadam akcji
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~donpedrix [31.0.73.*]
    Q2 i q3 dobrze nie będzie.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: m.post [37.47.69.*]
    Odejdź TROLU.

Wg mnie wyniki będą super. 2Q 2020 wysoka baza. Jeżeli zbliżą się do tego z 2020 to byłby sukces.
    Jeżeli chodzi o 3 i 4Q 2021 to wówczas przekonamy się jaki jest potencjał branży.
    Przypomnę w 1Q pod 3 mln zł netto zysku. 2Q szacuję, że dojadą do 4,5 mln zł netto.
    W 3 i 4 k dołożą po 1,5 mln zł.
    Zatem na koniec roku szacuję między 7, a 8 mln zł netto zysku.
    140-160 mln zł kapitalizacji na 31.12.2021. Bez dyskonta za branżę. Jeżeli w końcu takie dyskonto się pojawi, to spodziewam się około 200 mln zł.

• Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Do_trola [37.47.26.*]
    Do tego centrum ruszyło pełną parą, jest nowa działka i nowe perspektywy, nowy profil. Ja zastoju nie widzę. Nie karmić trola.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~marian [89.64.96.*]
    Czerwiec będzie faktycznie bardzo słabym, również działam w branży bio i w całym kraju przez zdjęcie obostrzen, początek wakacji, duzo wyjazdów, ciepłe dni, ludzie zaczeli robić znacznie mniejsze zakupy. Czeka nas średni Q3, natomiast nie martwcie się, w Q4 wracamy do gry i myślę, że wzrosty r/r w q4 mimo śreniego q3 będą bardzo przyzwoite. Dlatego w q3 kiedy spółka może jeszcze nieco spaść polecam dobrać, ten moment może się już nie powtórzyć. Trzymam od 15k akcji od 8 zł, spółkę znam od podszewski.
    Kierunek jest oczywiście 1, i jest to 100 zł, natomiast tylko najtrwalsi tam dotrą, rok, dwa, może więcej. Pewne jest natomiast to, że w końcu ten dzień nastanie.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: obajtek [89.72.127.*]
    NIezłe lobby- nabrał Kolega po 35 zł i teraz sprzedaje,kierunek to ok 10-15 zł...bardzo ciezki temat a dodatkowo Lidl, Carrefour, Biedronka zaczeły rozszerzac asortyment Bio, nieuniknione są straty Bioplanet - zaopatruje małe sklepy...chyba ze do mnie wejda, do Orlenu ;) ale wole hot-dogi - na tym jest 300% marzy
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Biopomidor [89.64.44.*]
    Kilka wpisów o tym samym - uparty jesteś. Porównaj sobie chociażby SMAK przykładowo pomidora z Biedry i jego odpowiednika z Bioplanet. Każdy sam wybiera co je i jak żyje, podobnie jak jeden jeździ seicento, a inny ferrari. Oba jadą, ale odczucia jakby inne :-D Zobaczymy po ile będą stały akcje w grudniu i czy wtedy będziesz jeszcze tu obecny.
    Dobrze to bedzie przy 10 zł, spółka narażona na: - sytuacja ekonomiczna - najpierw Konsumenci odrzucają produkty "luksusowe", drogi - powiedzmy sobie szczerze - nie ma żadnych badań że osoby jedzące produkt Eko, Bio sa zdrowski, dłużej żyją...to nasze samopoczucie, dodatkowo Bioplanet zaopatruje małe sklepy a główne obroty przejmą dyskonty, sieci...Lecimy na 10 zł, niestety...miało być pieknie wyszło jak zawsze...
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~konsument [185.56.244.*]
    Od lat obserwuje się coraz więcej nowotworów układu pokarmowego, a w szczególności jelita grubego. Obeznie uważa się , że za lawinowy wzrost zachorowań na raka jelita grubego odpowiada skażona , przemysłowa żywność. Pozdrawiam.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~sss [89.64.43.*]
    szc napisał "Rozmawiałem z przedstawicielem i uzyskałem informację że czerwiec był mega słaby w obrotach , od wielu wielu miesięcy nie mieli tak słabego wyniku w czerwcu"

Jak wyniki za czerwiec to mega słaby wynik w obrotach, to ja już więcej nie mam pytań do takich trolli jak ty.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Future [37.47.220.*]
    Dokładnie. Po co było panikować. Wyniki zbliżone rdr a zapowiedź tego była dawno. Przyszłość się liczy
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~taki_ten_świat [192.86.14.*]
    Otóż to. Za chwilę zapewne powstanie kolejny wątek typu lipiec najgorszy od dawna itd. Trole naganiają na spadki, samemu akumulując papier w dobrych cenach, słabi oddają - tak było, jest i będzie, nic nowego. Jeśli o mnie chodzi to jestem i będę na tej spółce w dłuższym horyzoncie, wahania nie robią na mnie wrażenia, a na to forum zaglądam często poprawiając sobie humor i nie mam na myśli tylko tej spółki. Trzeba samemu analizować i wyciągać wnioski, a nie liczyć na czyjąś pomoc i dobrą radę, podobnie jak w życiu.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~minio1000 [88.220.45.*]
    Dnia 2021-07-15 o godz. 07:37 ~taki_ten_świat napisał(a):
    > Otóż to. Za chwilę zapewne powstanie kolejny wątek typu lipiec najgorszy od dawna itd. Trole naganiają na spadki, samemu akumulując papier w dobrych cenach, słabi oddają - tak było, jest i będzie, nic nowego. Jeśli o mnie chodzi to jestem i będę na tej spółce w dłuższym horyzoncie, wahania nie robią na mnie wrażenia, a na to forum zaglądam często poprawiając sobie humor i nie mam na myśli tylko tej spółki. Trzeba samemu analizować i wyciągać wnioski, a nie liczyć na czyjąś pomoc i dobrą radę, podobnie jak w życiu.

Dziwne osoby piszą na tym forum, przecież ten czerwiec 2021 to dobry miesiąc, jeżeli "wyłączyć" dane 2020, gdzie wiadomo Zarząd informował, że okres pandemii jest stanem trochę nadzwyczajnym (zamknięcia galerii, gastronomi, zamrożenie wielu branż. kolejne lockdowny) i porównać do 2019 (uważam, mega trafnym zabiegiem porównawczym) daje obraz stabilnych wzrostów jakie od wielu kwartałów możemy zaobserwować w tej Spółce..
    Jeżeli ktoś na poważnie śledzi jej wyniki ma trochę pojęcia o tej działalności, wie że okres urlopowo-wakacyjny zawsze był mniej sprzedażowy, a czerwiec często się już łapał na ten okres.
    Cóż - chyba poważnie zainteresowanych nie ma co dalej edukować :).
    Opinie stwierdzające o najgorszych miesiącach to faktycznie są jakiś totalnie nietrafione.
    Teraz tylko czekać na raport 2Q który niebawem i nie ma co panikować, przynajmniej ja nie sprzedaje.

PS. Potwierdzam, że w życiu trzeb mieć swój rozum, i opierać się tylko na swoich przemyślanych wyborach. Pozdr
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Marek [89.151.43.*]
    Dokladnie spółka okej się rozwija. Niestety zagrożeniem szeroki rynek, USA, plynnosc na papierze i brak wiekszej korekty na malych spolkach od x miesiecy
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: m.post [5.185.19.*]
    No tu chyba już korekty dość. Z 55 na 30 zł. 25 zeta - sporo.
    Q/Q podobny jak rok temu. Wzrosty po 30% w stosunku do 2019.
    Powinien być bardzo dobry finansowo kwartał, zysk z 1,5 mln netto szacuję.

Kolejne kwartały winny być już lepsze jak rok temu, bo tam pewne koszty się zmaterializowały, jakich w tym roku nie powinno już być.

Wiadomo, kto kupi produkt 2x drozszy bo jest Bio...poza tym duzi gracze-sieci zaczynaja mocno konkurowac z małymi sklepami, które zaopatruje Bioplanet
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~eee [37.47.94.*]
    A ciekawe jakie wakacje będą w tym roku dla BIP?
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Ekoinwestor [5.185.20.*]
    Jak to jakie GORĄCE
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~Bogy [89.76.51.*]
    Gorąco to be∂zie za 2 lata, jak ukończą inwestycję i zwiększą sprzedaż.
  • Re: Czerwiec najgorszy od dawna Autor: ~autor [109.95.143.*]
    wystrzeli
[x]
BIOPLANET -9,52% 9,50 2022-12-02 15:01:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.