• sprzedałem sporą część moich akcji mrb, bo musiałem Autor: ~xyz [31.0.49.*]
    Sprzedałem sporą część moich akcji mrb, by wspomóc dziecko w kupnie mieszkania. Więcej do sprzedania nie mam, resztę będę trzymał. Moim zdaniem nie wiemy jakie jest ryzyko wzrost kosztów w budownictwie dla mrb, ale mam nadzieję, że jest pod kontrolą. Pozdrawiam akcjonariuszy.
  • Re: sprzedałem sporą część moich akcji mrb, bo musiałem Autor: ~Stein111 [83.9.221.*]
    Witam, dziękuję za szczerość. Bardzo to doceniam:) Niech tam mieszkanie dobrze służy :) Rodzina zawsze jest najważniejsza. Co do cen materiałów to oczywiście widzimy co się dzieje na rynku, ale sądzę że długoterminowe umowy na zakup materiałów zapewniają Grupie Mirbud spokojne funkcjonowanie. Oczywiście w niektórych segmentach zwyżki cen są istotne, np. w stali. Tylko zastanówmy się ile tej stali w danym projekcie jest potrzebne do budowy. Stal w większości budów to kilkuprocentowy udział w kosztach materiałów. Czy wszystkie materiały tak znacząco drożeją? Dodatkowo mamy zaliczki i indeksowanie cen. To też stanowi poduszkę/bufor. A do indeksacji cen wrzucane jest wszystko nie tylko np. materiał który podrożał najbardziej.
[x]
MIRBUD -1,02% 3,90 2021-10-25 14:20:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.