• Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~OdlotowyOlek [31.0.49.*]
    https://www.wnp.pl/energetyka/co-roku-nowa-linia-produkcyjna-perowskitow-z-polski,474692.html

Miejcie na uwadze że druga linia będzie ok. 7 razy wydajniejsza niż pierwsza, a co jeśli trzecia będzie kilka razy wydajniejsza niż druga? $$$
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~OdlotowyOlek [31.0.49.*]
    "Ważną kwestią jest porównanie sprawności perowskitów i tradycyjnych paneli fotowoltaicznych.

- Panel perowskitowy może osiągać takie sprawności, jakie są w przypadku paneli krzemowych. To jest nasza pierwsza produkcja, więc nie śrubowaliśmy naszych wyników na małych próbkach, żeby pokazać, że mają po 25 proc. Szliśmy w skalę, nas zadowala 10 proc. na start, ale w dużej skali i przy masowej produkcji, przy powtarzalnych sposobach produkcji ogniw. Ten wynik z miesiąca na miesiąc i z roku na rok będzie zwiększany. W ostatnich latach więcej czasu poświęciliśmy rozwojowi linii i skalowaniu, niż śrubowaniu tych liczb. Na to będzie jeszcze czas. Już jesteśmy na dobrym poziomie, mamy produkt wystarczająco dobry do wielu zastosowań, mamy wielu klientów chętnych na to, co już mamy, a mając linię produkcyjną, będzie nam łatwiej i szybciej nasz produkt ulepszać - zapewnia Olga Malinkiewicz..."

I bardzo mądrze, grunt że produkują i będzie kasa na rozwój. Konkurencja ma sprawność 18-25 %, ale, co warto podkreślić, w warunkach laboratoryjnych. Kiedyś słyszałem, a były to lata 90 lub początek 20', że naukowcom udało się przeteleportować(tak tak, teleportacja!)... Cząsteczkę powietrza lub atom. Ale od tego czasu ani jabłka, ani przysłowiowej muchy nie udało im się przenieść. I tyle z teorii na dziś.
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~Xxxxx [37.47.150.*]
    A 18 już za tydzień...
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~Foriuss [5.173.8.*]
    Jedziemy powiem tak mało mam ale ..
    1000 akcji sprzedam po stówce na kolejne inwestycje
    1000 w 2022
    1000 w 2023
    I tysiąc zostawię na emeryturę
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~nogi [185.230.168.*]
    A wyobraź sobie gdy przy takim niskim ff i tak dużej "przyszłej" kapitalizacji wyjdą z pomysłem wypłaty dywidendy... Przecież z tych akcji można by żyć rok do roku dostając wypłatę. Oby gdyby takowa sytuacja się pojawiła nie sprzedałbym akcji. Odpłynąłem za bardzo? :)
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~Foriuss [5.173.8.*]
    Gorzej jak wyjdzie jak z mecatorem i ta wypłata będzie dla nielicznych
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~OdlotowyOlek [31.0.50.*]
    Mogliby i byłoby miło ale biorąc pod uwagę że to sam początek ery skomercializowanych perowskitów lepiej zamiast tracić środki na dywidendy intensywnie się rozwijać i zgarnąc jak największą część rynku. Na dywidendy przyjdzie czas za 2-4 lata, jak się zrobi stabilniej. Tzn ja bym tak zrobił jakbym był osobą decyzyjną, a zrobią jak chcą.
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~ccc [95.41.201.*]
    widać że odlatujesz całkowicie od realiów oprócz robienia - tym co nie znają tematu, wody z mózgu. Wyluzuj i nie naganiaj
  • Re: Co roku nowa linia produkcyjna Autor: ~OdlotowyOlek [31.0.50.*]
    A no to może oswieć nas jakie są realia? Ja tylko przytaczam to co wyczytałem w artykułach, i nie są to przekręcone słowa redaktorów którym coś się mogło pomylić tylko oficjalne komunikaty od Saule...gdzie tu naganianie? Wstawiam nowe artykuły bo spora część osób może nie mieć czasu szukać ich samodzielnie. I tak, chcę żeby obroty były większe, rosło zainteresowanie spółką a kapitalizacja poszła na jakieś niebotyczne i nie do pojęcia w dniu dzisiejszym poziomy, bo widzę że jest na to szansa(pierwsza taka spółka w historii gpw! halooooo), i też nie chce na to czekać 10 czy 15 lat, wolałbym nacieszyć się fortuną jeszcze przed emeryturą, natomiast spokojnie posiedzę 2 lata lub dłużej jak trzeba będzie. Ja tu nikogo nie chce ubrać akcjami za 13 zł, bo uważam że spokojnie do 100 dojedziemy a potem może i dużo dalej(jeśli dodruk będzie "ludzki"). Kiedyś pisałem że wszystkie akcje kupowanie w przedziale od 0.1 do 40 zł to jakby dostawianie ich za darmo, i nadal tak uważam z tym że patrząc na ostatnie dni zweryfikuję to chyba na przedział od 0.1 do 50 zł. Strategia na ten tydzień - żadnych kółeczek i nie dać się wyleszczyć. Im bliżej 18.06 tym wiecej będzie bzdurnych tematów zakładanych, a na kursie mogą iść zrzuty(dużo wieksze niż 1500 sztuk) do postraszenia, zwłaszcza w przyszły piątek.
[x]
BLUMERANG 1,90% 13,40 2021-10-18 09:00:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.