• Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~Rozsadny [89.64.115.*]
    Czy ktoś może mi podać źródło tej promocyjnej ceny? Czy po prostu jest to życzeniowa cena forumowiczów?
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~tabs [195.93.223.*]
    5a.3. Zarząd jest upoważniony do dokonywania podwyższeń w ramach kapitału docelowego wyłącznie po cenie emisyjnej wynoszącej 47 (słownie: czterdzieści siedem) złotych za jedną Akcję Nowej Emisji („Cena Emisyjna”).

https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2021-05/Wspolne_Zadanie_BIF_Mansa_202105281200278051.pdf

Masz teraz akcje ze średnią powyżej 47 zł to za jakiś czas będziesz miał możliwość obniżenia średniej kupując po 47 zł/szt. Chyba, że nie zdecydujesz się na zakup to z automatu całą Twoją pulę kupi BIF też po 47 zł/szt. Masz tak Ty, mam tak ja mają fundusze i wszyscy inni (oprócz DK i BIF) którzy mają akcje spółki.

Tak więc nie ma pp ale jest prawa pierwszeństwa przyznania akcji.
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~Rozsadny [89.64.115.*]
    A to prawo pierwszeństwa będzie pewne? W sensie czy ktoś kto nie ma akcji będzie mógł je kupić za 47 zl jako nowy akcjonariusz?
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~tabs [195.93.223.*]
    No właśnie w tym cały sens - akcje trzeba mieć żeby mieć prawo do dokupienia kolejnych z nowej emisji po 47 zł. Więc jesli wszyscy którzy mają akcje kupią te do których będą mieli prawo to nie zmniejszą swojego udziału procentowego w ogólnej ilości akcji.
    Coś ala pp ale bez możliwości handlowania prawami poboru.
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~Rozsadny [89.64.115.*]
    Dzięki za info. Czyli siedzę sobie dalej i patrze jak ludzie w popłochu sprzedaja akcje bo jak zwykle g... burza.
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~Realista [91.240.31.*]
    Akcje Polenergii mam na koncie brookerskim XTB po 78 zł. Pięknie zostałem wyleszczony, całe szczęście, że ostatnią pozycję zamykałem po 96 zł, bo wchodziłbym teraz na taboret.
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~henio [89.64.74.*]
    ale ile tych akcji bedzie mozna kupic? tyle samo co sie ma czy wiecej/mniej???
  • Re: Skąd pomysł ze akcje będą po 47zl Autor: ~Bankier [107.181.180.*]
    Nie opanowałeś czytania ze zrozumieniem więc nie jesteś godzien być akcjonariuszem Polenergii...

Sprzedaj bo i tak będzie tutaj robiony arbitraż na 47 PLN... szkoda nerwów, stracisz i żadnej lekcji z tego i nie wyniesiesz.

[x]
PEP 1,00% 71,00 2021-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.