• reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~mn [89.64.49.*]
    przyznam, że przy takich wynikach spodziewałem się silniejszego wzrostu kursu. Ciągle widać, że wiele osób nie wierzy w trwały, wieloletni rozwój spółki.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Kis [194.42.110.*]
    Na Mirku to już chyba klasyka.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Misiek [89.70.55.*]
    Szkoda, że nie ma tu trochę spekuły. Jak by tak z 50% wyjeb...... to by było
    Miałem Kruka (tuż przed wynikami kupiłem). W tydzień ponad 30%. To rozumiem. A tutaj - super wyniki i .....DUPA!!. Ledwo w górę. Co jest z tą Spółką ( Oczywiście nadal w nią wierzę i trzymam do wartości > 10 zł)
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Quba [89.64.94.*]
    A kto ma ty przyjść? Na bankier.pl cisza, parkiet.com cisza... za to nagonka na banki :) Wiec wodzirej tu decyduje o kursie.
    No i wodzirej się ustawił. Ukryty skup na 4.36. I tak się to robi przed odpalem.
    5.36 :)
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~RysiekP [212.182.100.*]
    generalnie mam wrażenie że spółki budowlane na gpw to trochę takie "muły" są... wszystko w spowolnionym tempie
    jakby Mirbud był z jakiejś modnej branży typu oze albo gierki, toby po takich wynikach tu było +kilkadziesiąt%
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Ak [37.47.9.*]
    i dlatego trzeba korzystać z tej okazji, bo w końcu będzie musiało tam pójść, ale daje czas żeby kupić...
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~RysiekP [212.182.100.*]
    a takie pozadłużane truchełko jak pkpcargo dzisiaj +5% :D
    czo ta bananowa to ja nawet nie..
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~codziennie [178.42.150.*]
    ładne ilości idą w nowe ręce. Papier będzie trzymany. Technicznie miodzio.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~jeśli [178.42.150.*]
    pierwszy kwartał był tak mocny, jak trzeci, to nawet nie chcę myśleć co będzie działo się w kolejnych. Kurs nadal jeszcze w cz. d.
    Ja pier......... ciekawe czy zamknie się dzisiaj na plusie. Bo wygląda jakby zaraz miało testować wczorajszy kurs. Jestem sfrustrowany!!!
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~spokojnie [178.42.150.*]
    to gra pod wymęczenie. Pamiętaj z tyłu głowy. Mirkowi brakuje 15 razy do Budimexu. To jest obecnie w branży spółka nr 1 !!!
    Aż strach się bac co będzie, jak sam Miebud będzie miał zysku netto za 2021 w wysokości 200mln... wtedy po wynikach -24,99% murowane, bo rynek nie spodziewa się tak dobrych wyników i pewnie... kradną!!! A tak serio, to wodzirej ładnie steruje, nie pozwoli za szybko urosnąć.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~drobny [188.147.34.*]
    Kurs Mirbudu nie urósłby od zeszłego roku tyle ile widać, gdyby na jednej sesji rósł po kilkanaście, kilkadziesiąt procent. Gdyby tak było, to ktoś by szybko zarobił i się ewakułował, kto inny by nagle stracił i się zniechęcił i do dzisiaj byłaby szarpanina gdzieś między 1 zł a 2 zł. Ale tak nie było, więc była możliwość podniesienia kursu powyżej 5 zł - na razie. Mam nadzieję, że nadal nie będzie rósł po kilkadziesiąt procent w sesję. Mam nadzieję, że nadal będzie trzy nieduże kroki do przodu jeden nieduży do tyłu. I tak do 12 zł, albo i lepiej.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~mn [89.64.49.*]
    ktoś prowadzi kurs jak po sznurku. Spokojnie i rozważnie.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Quba [46.204.48.*]
    Zgadzam się z wami chłopaki. A co do dywidendy, to serio, ale dobrze, ze jest niska, bo na tej bananowej giełdzie odejmuje się js od kursu, co czesto kończy się wodospadem, jak jest za wysoka. Pamietam kiedyś na Merkor, przy kursie 16,70 dywidenda była 9,20! Po wypłacie/odjęciu od kursu, cena spadła do 5pln i wracała latami do 10-12pln. To taka nauka dla tych, co liczą na wysoka dywidendę.
    Żeby być dokładnym, to dywidendy nie odejmuje się od kursu. Kurs to informacja o ostatniej transakcji. Tylko transakcje tworzą kurs, wypłata dywidendy - nie. Natomiast o dywidendę pomniejsza się tzw. kurs odniesienia. Tzn. dwa dni sesyjne przed dniem dywidendy kurs zamknięcia będzie X, a na następnej sesji kurs odniesienia nie będzie jak zwykle X tylko X-0,06 . Ale to kurs odniesienia, a sam kurs to już będzie taki jakie będą transakcje. Jeśli spółkę ktoś chce kupować, to nie będzie patrzył na kurs odniesienia tylko czy warto kupić za tyle ile jest po stronie ofert sprzedaży.
    Niemniej nagły spadek kursu odniesienia, może kogoś tam zaskoczyć i ktoś może spanikować i wywołać coś niedobrego. W tym sensie nagłe odjęcie dywidendy od kursu odniesienia może być niekorzystne jeśli jest ona wysoka. Ale to raczej na spółkach, gdzie jest dużo spekulacji.
    Myśle, ze wiele osób albo o tym nie wie, albo spodziewa się, ze po odcięciu dywidendy kurs wróci do normy a wzrosty będą kontynuowane. Dlatego, dla mnie, wysokość dywidendy jest ok. Ani za wysoka, żeby mieć wpływ na zachowanie kursu, ani za niska, żeby nie patrzec z optymizmem na kolejne ( 200% wyższa niż przed rokiem). Najważniejsze w niej jest to, ze jest. Czyli spółka kontynuuje politykę dywidendowa.
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~co [178.42.150.*]
    wy z ta dywidendą. Kurs jest ze cztery razy za nisko. Tu jest potencjał, a nie walona dywidenda,
    Za nisko, za nisko ten kurs a jednak ktoś sprzedaje po te 5,34 - 5,35. Pytanie jaka jest logika skoro Mirbud właśnie osiągnął P/E na poziomie 6. I w najbliższym czasie nie zapowiada się aby było wyżej......Kto to opitala??????
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~niech [178.42.150.*]
    się wystrzelają ci co sobie grają na "chybił trafił".
  • Re: reakcja rynku dość oszczędna Autor: ~Kis [194.42.110.*]
    Co do dywidendy to polecam (jeżeli ktoś nie zna jeszcze tego tematu) przejrzeć sobie Atende. Historyczna dywidenda ponad 15% chyba, 1 PLN na akcje (bo sprzedali spółkę podległą). Po "odcięciu" dywidendy kurs spadł jeszcze o dodatkowe około 10%. I tutaj pytanie czy warto wziąć taka dywidendę a później odkuwać to miesiącami.
    Na Atende kurs spadł maksymalnie trochę ponad 5%, a obecnie jest na poziomie 2% na minusie. Do 10% daleko. Nie twierdzę, że na pewno tak będzie, ale to do odrobienia w jedną sesję.
    "... czy warto wziąć taka dywidendę a później odkuwać to miesiącami ..."
    Jeżeli coś w takiej sytuacji na jakiejś spółce trzeba odkuwać, to znaczy, że nie przez dywidendę jako taką, tylko przez to, że najwyraźniej wcześniej była gra, podkreślam GRA, pod tę dywidendę.
    Może nadal niektórzy nie rozumieją czym, po co i dla kogo jest dywidenda, a także co i od czego się odcina.
    Ale jeśli ktoś kupuje tylko po to, żeby niebawem sprzedać, to właściwie to nieważne. Można też tak.
    gra pod dywidendę zwykle jest, bo wysoka dywidenda daje impuls wzrostowy. Np. to Atende kupiłem po 6,34zł, dostałem 1zł dywidendy i dzisiaj jest po 6zł. Straty tu raczej nie widzę. Oczywiście ci co kupili po 7,12 (cena przed odcięciem) są trochę w plecy.
    W tym przykładzie ci co kupili po 7,12 (cena przed odcięciem) są trochę w plecy ... jeśli chcą teraz sprzedać. Jeśli ktoś niedawno kupił i teraz chce sprzedać, to dla niego dywidenda jest jak piąte koło u wozu.

Ale jeśli przypuśćmy ktoś z tych po 7,12 i Ty po 6 ileśtam jesteście długoterminowi, to jedną z wielu istotnych spraw jest czy spółka w przyszłości nadal będzie wypłacać dywidendę. Jeśli tak, powiedzmy dla uproszczenia taką samą, to Ty po około 6 latach masz cały kapitał z powrotem plus akcje, a ten drugi nie jest w plecy, tylko ma podobnie tyle że dopiero po 7 latach. I przy okazji przypomnę tylko, że instytucjonalni to w większości długoterminowi i właśnie na to patrzą.

A to słynne odcięcie to taka nazwa, która często niestety staje się samosprawdzającym oczekiwaniem. Część krótkoterminowych uczestników rynku myśli, że naprawdę coś jest odcinane, inni to wykorzystują i handel naprawdę przenosi się niżej. Takie oczekiwanie, więc się spełniło. A ci po 7,12 z Twojego przykładu, jeśli chcą teraz sprzedać, to są w plecy nie przez dywidendę, tylko dlatego, że handel przeniósł się na niższy poziom. A od czego zależy ten poziom to już inna sprawa, oczywiście złożona.
[x]
MIRBUD -1,27% 3,90 2021-10-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.