• Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: 7777777777777 [83.27.170.*]
    tak myślałem więc nie ma o co krzyku podnosić
    ani bidak ani majętny do 30000 podatków nie zapłaci a jak majętnym krzywda to pewnie ci biedni z chęcią się zamienią :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: jak41 [91.231.60.*]
    777 toz to czysty bolszewizm
    mnie tam wszystkie konie na podatek pracują i jakoś mnie nie boli że podatek belki część zabierze :) a tu taki płacz o kilka % dla biedaków :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zzzzzzzz [217.97.91.*]
    ktoś kto zarabia średnią krajową nie jest moim zdaniem aż taki bogaty, a on też będzie zarabiał mniej.
    przy średniej krajowej nie będzie zarabiał mniej
    To tak w przybliżeniu było. W okolicach średniej krajowej jesteś na zero, ale niewiele powyżej już w plecy. Nie są to może duże kwoty ale mimo wszystko. Natomiast samozatrudnieni dostaną mocno po kieszeni.
    i słusznie bo powinno byc dla wszystkich tak samo a nie kombinowanie jak omijać podatki
    a później jeszcze płakać że emerytura mała do tego
    Nie każdy na samozatrudnieniu jest oszustem. Jeśli tak by było należałoby zlikwidować taką formę działalności a nie z podatkami kombinować.

Druga sprawa to to o czym już pisałem wcześniej. Po takiej reformie znacznie może się okazać, że sporej części zatrudnionych z pensją powyżej średniej spadnie ona właśnie do takiego poziomu aby być na reformie na 0, a reszta będzie szła pod stołem. I to dopiero będą wałki.
    ja nie napisałem że samozatrudnieni to oszuści tylko że powinni płacić takie same podatki ja Ci na umowach
    a o tych co są zmuszani do takich form zatrudnienia to nic nie mam tylko do tych co na tym korzystają
    ale w ładzie jest zamiar doprowadzenia do takich samych zasad zatrudniania czyli umowa a te manewry maja pewnie za zadanie przyspieszyć proces
    nawet zakładam że jakby był rynek pracownika jak przed pandemią to zakazano by szybko innych form zatrudnienia tylko jak kryzys to trzeba byc dość elastycznym aby nie wylać dziecka z kąpielą :)
    Ale wiesz, że osoby samozatrudnione to -przynajmniej w założeniu- przedsiębiorcy, a nie pracownicy?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samozatrudnienie

I tu jest właśnie spory problem, bo część samozatrudniony faktycznie funkcjonuje jak pracownicy, ale spora część prowadzi normalne - z reguły niezbyt duże - firmy. I właśnie dla takich małych firm te podatki mogą być sporym problemem bo firmy te nie mają za bardzo jak uciec w inną formę działalności, a dodatkowy koszt to zawsze dodatkowy koszt.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: 7777777777777 [83.27.143.*]
    kghm po korekcie ?
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zosia3005 [77.255.198.*]
    Niektórzy ( w tym rząd) chyba żyją na księżycu.

Samozatrudnieni w większości pracują tak z konieczności ,
    nie mogą pracować na etacie - bo to za drogo dla pracodawcy !
    Pracują więc bez urlopu , bez dopłaty pracodawcy do ZUS ,
    bez chorobowego takiego jakie ma etatowiec , bonów pod choinkę
    wczasów pod gruszą , 13 pensji ... itd. itp. BO MUSZĄ !

Dobiorą się do samozatrudnionych - pójdą na bezrobocie
    które skoczy do 20 % - brawo !
    Bzdura, taki samozatrudniony-pracownik będzie dostawał część kasy pod stołem. Teraz też tak się robi tylko skala będzie większa. Niestety samozatrudiony-przedsiębiorca (np. sklepikarz) będzie miał trudniej uciec od podatków, ale ludzie będą kombinować i pewnie też coś wymyślą.
    A co do wigu to kurcze, naprawdę mocno dzisiaj wyglądamy. Jak myślicie na jak długo nam pary starczy ?
    na 7 lat :) może 10 :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: holdem111 [89.64.31.*]
    Uuu niezły pressing w koncowce meczu.

@777 jakie masz zalozenia co do hossy? Jak dlugo potrwa i do ilu dojdzie?
    trwa od 2009 roku i potrwa jeszcze pokolenie :)
    No to trwaj chwilo

Ja widze 3q22 jako szczyt dopiero.
    Biorac pod uwage dynamike pkb to 30% moze indeks podrozec.
    Dnia 2021-05-17 o godz. 16:33 zzzzzzzz napisał(a):
    > Bzdura, taki samozatrudniony-pracownik będzie dostawał część kasy pod stołem. Teraz też tak się robi tylko skala będzie większa. Niestety samozatrudiony-przedsiębiorca (np. sklepikarz) będzie miał trudniej uciec od podatków, ale ludzie będą kombinować i pewnie też coś wymyślą.

Chyba masz na myśli jakichś murarzy na budowie u małego developera ( właściciela ) , bo w dużych firmach i korporacjach nie ma możliwości dawania "pod stołem" ( nie ta skala ) są też PIP , ZZ i generalnie dla zarządów dużych firm czy spółek gra niewarta świeczki . Korzystają z outsourcingu bo taniej - nie chcesz , przyjdzie inny specjalista od IT albo księgowa z własną "firmą" .

Pary wystarczy może do jutra - najdalej do środy

Nagadałam się - do miłego !

buy z h4 wszystkie interwały kupuj ! TKM
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: ravcio [212.160.230.*]
    No to sobie pyknąłem S na FIX a co się bać....
    Czuje że u nas będzie jednorazowy wyskok a bazowe zakończyły odbicie.
    A jeśli się mylę to będę rano robił ewakuacje....
    zapewne nad 2136 ?
    obyś nie miał rano spx nad 4180 !
    O jeszcze sobie przypomniałam , że bardzo wiele
    PIELĘGNIAREK pracuje w formie samozatrudnienia !
    Co będzie rano to zobaczymy rano.
    Rano stawiam na kolejny algorytm.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Algorytm-obliczy-wysokosc-ulgi-dla-klasy-sredniej-8114214.html

Pan Premier był uprzejmy powiedzieć tak :

"Będzie to pewien wzór zamieszczony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, który w sposób łatwy będzie dawał wynik przy określonym dochodzie danego pracownika, jaka jest wartość tej ulgi. Będzie to na tyle zautomatyzowane, że będzie to można wpisać bezpośrednio, czy zaciągnąć do usługi Twój e-PIT, gdzie de facto będzie się to odbywało wręcz automatycznie" - dodał.
    "Nikt nie będzie musiał się przejmować takim obliczaniem, tylko to będzie liczył algorytm, który zapewni, że w takim udostępnionym formularzu w usłudze Twój e-PIT to zostanie uwzględnione" - powiedział.

=====================

No naprawdę zastanawiam się do kogo Premier adresuje to wystąpienie
    .... czy naprawdę do "klasy średniej" czy raczej do "klasy specjalnej" ?!

Pa !

https://www.krzysztofwojczal.pl/podatki/polski-lad-czyli-jak-z-podwyzki-podatkow-sfinansowac-ich-obnizke/
    sensownie wizjonersko obiektywnie
    Przyjemnie lagodne te korekty na Sapie i Daxie. Byki dostaly zapewnienie ze nic sie nie zmienilo wiec trwaj chwilo.
    Z tą sensownością to bym był ostrożny, ale ja nie jestem jakiś wybitym ekonomistą i może po prostu nie rozumiem pewnych prostych zależności, nawet nie tyle ekonomicznych co matematycznych i to na poziomie szkoły podstawowej. Dla takiego prostego chłopaka jak ja jeśli do czegoś czego masz dużo -w tym przypadku inflacja- dołożysz jeszcze trochę -inflacja z podwyżek jak napisał autor tekstu- to możesz otrzymać czegoś za dużo -w tym przypadku inflacja zmieni się w inflacje kroczącą. To co otrzymamy jeśli pozostanie bez reakcji może przekształcić się w coś znacznie gorszego -inflacja galopująca czy nie daj Bóg hiperinflacja- i przepis na katastrofę gotowy. Dlatego nie zgadzam się z tezą autora, że trzeba napędzać wydatki zwłaszcza, że i bez nowego ładu mieliśmy mieć według niektórych szacunków 5% wzrost PKB. No chyba że to tylko propaganda była.

Zresztą już tu wielokrotnie pisałem, kręcenie inflacji bez możliwości sensownego oszczędzania nie jest rozwiązaniem. Dzięki temu pomysłowi zyskuje tylko budżet i najbogatsi, reszta jest w d...

Zresztą już teraz widać, że rząd nie do końca chyba przemyślał skutki -tudzież reakcję ludzi na swoje pomysły- skoro myśli o jakichś algorytmach dla zarabiających z przedziału 6-10k.

I na koniec ciekawostka. Autor tekstu pisze:
    "Proponowane zmiany podatkowe w Polskim Ładzie – licząc w całości – zapewne nie zmniejszą wpływów podatkowych do budżetu państwa (a mogą nawet zwiększyć w dłuższej perspektywie)."
    Natomiast rządzący twierdzą, że budżet straci na tym 6-7mld PLN.

No i najważniejsze na koniec. Jak to będzie to się dopiero okaże. Wiele już planów było i obietnic (np.obniżka VATu - która moim zdaniem bardziej by pomogła gospodarce niż ten cały nowy ład) a potem kończyło się to jak z bursztynem z mierzei czy złotym pociągiem z pod Wałbrzycha. Mam nadzieję że władza się ogarnie i faktycznie postanowi nie utrudniać życia klasie średniej.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: jacek303 [83.20.221.*]
    Niezłe ruchy dzienne są ostatnio na spółkach. Czy to nerwowość czy spekulacyjne podchody ? Trudno oczywiście przewidzieć wszystkie ruchy ale jak się juz zaczyna to ruch trwa z reguły 2 - 4% albo jak na CDR nawet więcej. CDR może pociągnąć WIG20 w górę zastępując PEKAO i PKN, które już sporo wyciągnęli. Duży margines na ruch w górę ma wciąż Lotos, który spadł do Orlenu o kolejne kilka złotych po nowych rewelacjach Obajtka. Ciekawe są zagrania na KGHM. Wyprzedaż po super wynikach to było dziwne ale dzisiaj już widać było nie tylko dziwną podaż ale i popyt. Kto kupuje Allegro, czy CCC a sprzedaje KGHM ? Tylko dealer nastawiony na szybkie urwanie kilku procent i odwrót. Stany i Niemcy wciąż blisko rekordowych poziomów ale coraz wyraźniej widać opory i chęć wykorzystania wysokich wycen do realizacji zysków.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: miki202020 [89.64.59.*]
    Dziwna była wyprzedaż po dobrych wynikach?
    Przecież o tych wynikach było wiadomo już dawno, kto miał kupić dawno kupił i dawno zarobił. Na zakup po wynikach czeka tylko narybek.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zzzzzzzz [83.4.219.*]
    Stany wykupiły dołek, kontrakty dzisiaj na zielono. Jedziemy dalej w gorę?

A wracając jeszcze do naszej rozmowy o nowym ładzie:

https://stooq.pl/n/?f=1422463

Jak widać nie tylko klasa średnia będzie się bawić w algorytmy ale i gminy bo one też będą na zmianach w plecy. Niestety część kasy jednak chcą wypłacać poprzez konkursy (czyli uznaniowo) więc o ile taki Pcim nie zbiednieje to już gminy niepopierające władzy raczej tak. I tu też nasuwa mi się taka myśl, że skoro strata wynika z podniesienia kwoty wolnej to najwięcej stracą zapewne te gminy gdzie ludzie zarabiają najmniej. I tyle było ze PiSowskeigo łatania nierówności.....
    Dobra dajcie spokoj temu ładowi. Dla nas spekulantow wazne bylo zeby poznac wplyw na gospodarke i zdyskontowac na rynku.
    Wpływ na rynek był wczoraj. Deweloperzy poszli w górę. Teraz natomiast pojawia się pytanie co z tego ładu finalnie zostanie. Stąd po części ta dyskusja bo pojawia się w nim coraz więcej dziur.
    Z braniem S trzeba było czekać do rana.
    Takie życie spekulanta, ale faktycznie u nas po mocnych startach banan lubi nisko kończyć, ale dzisiaj to raczej nie jest ten dzień.
    Równie dobrze może iść mocna w górę bo wszystko się pod to składa nasze zachowanie + otoczenie.
    Mi się wydaje że ileś w górę jeszcze szarpną ale ostatecznie rynek spuszczą jak nie dziś to może jutro.
    poki co mocno ładuja do wora wiec granie na sryzykowne zwlaszcza KGHM ale kto wie moze dac zarobic obstawiam 2147-2150 chwilowa górke
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: 7777777777777 [188.147.2.*]
    Wczoraj na close wszystkie interwały były w buy nie gra się S na takim rynku nawet z m1 cz m5
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: malarz30 [87.101.34.*]
    zagrałem S
    ja tez ale rynek rozdygotany wiec trudno bedzie wytrzymacpoki co 5 punktów do przodu a i na kghmie mnie podkusiło
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: malarz30 [87.101.34.*]
    mysle ze jest jeszcze szansa ze podciągną w okolice 56 max jesli tak to tam dobiorę ale ostatecznie nalezy sie korekta (nie tylko u nas ) jak psu kość. Potem sie zobaczy co dalej . Generalnie mysle ze nadmiar pieniadza i leciutko nadszarpniete nazufanie do nieustajacych hiperbolicznych wzrostow na crypto spowoduje ze ejdnak gieldy beda rosły .
    Jak narazie rynek pilnowany ładnie nawet na cofkę nie pozwalają. Ciekawe jak długo ? Jakieś cofnięcie na bazowych mogło by pokazać jak mocną chcą banana pilnować.
    Bo w sumie to można pilnować by pilnować lub pilnować by upilnować ;-)
[x]
FW20 -1,09% 1 815,00 2022-05-27 17:04:53
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.