• KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: kat76 [188.146.166.*]
    Witam Wszystkich :)
    przez weekend nic poza nowym ładem u nas się nie wydarzyło, ciekawi mnie jedno ile z tego ładu po kilku latach zostanie ,ale może tym razem będzie coś lepiej, niż jak zawsze było "bez ładu i skłądu".
    Bazowe w czwartek i piątek wyciąg zrobiły na maksa, u nas open może być wysoko, w tej chwili wszyscy widzą nowe szczyty nic więcej, czyli imo jesteśmy blisko przesilenia, ja nadal podtrzymuję moją prognozę,że szczyt szczytów już było dopóki go nie pokonają :)

Cieszy mnie też to,że wpisów na Naszym wątku wreszcie było ponad 100 % więcej niż średnia, to też mówi o tym ,że coś się dzieje na rynkach i nie tylko, dzięki:)
    Powodzenia Wszystkim .
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: 7777777777777 [83.27.170.*]
    Nowy Ład TKM szczyt wszechczasów wzywa gonimy świat :)
    jestem zdziwiony że dali jeszcze miśkowi zwiać :) tak nisko
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Potem będziesz zdziwiony że miśkowi pozwolili wrócić tak wysoko ;-)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: kat76 [188.146.166.*]
    albo odwrotnie, dali znowu wyjść byczkowi na górce :)
    idealny start dla byka bez luki bez polotu zaczyna jak świątek w ćwierćfinale :)
    macd h1 najsilniejszy buy z dołu linia równowagi przebita h4 zawraca wyższe były w buy 2200 dziś ?
    Ciekawe jak zachowają się w okolicy 2114-16 ?
    nad 2135 w końcu będę kupował L drożej a nie uśredniał w dół :) to byki lubią najbardziej :)
    @kat76 2130 wcześniej niż na spx 4200? :) ciekawe jak tam @zosia się czuje bez luki po nowym ładzie ?
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zzzzzzzz [83.4.204.*]
    Pewnie średnio jej z tym, co nie zmienia faktu że ten nowy ład jest dość kontrowersyjny. Natomiast znając naszych polityków to pewnie będzie z tego więcej gadania niż realnych ustaw.

Swoją drogą strasznie mocny dzisiaj ten banan. Takie bojowe nastawienie przy tak ostrożnym otoczeniu troszkę mi nie w smak.
    jak ktoś się zna na podstawach ekonomii a nie jest zaślepiony to może zobaczyć na podstawie takich planów przyszłość to takie turbodoładowanie do PPK reformy OFE i ... :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: holdem111 [89.64.31.*]
    Ja skorzystalem z ostroznego otwarcia i doladowalem eLek.
    Nowy Ład to booster dla konsumpcji i inflacji. Teraz na bank zacznie sie podnoszenie stopek. W 22 ma byc nawet 5.5proc wzrost PKB. Czyli co najmniej rok hossy przed nami. Zaczynaja sie naplywy do fundów. Wszystko wg planu.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Czuje się jak w młodości :-) .... w PRLu BIS

Nowy Ład to przepis jak rozdawać cudze pieniądze- nic o tym jak je pomnażać.

Nowy Ład to to kolejny kopniak dla przedsiębiorczych i zachęta do nic-nierobienia . Ludzkość od człowieka pierwotnego rozwija się napędzana koniecznością . Gdyby człowiek pierwotny nie musiał polować , bo dostałby mięso + pod jaskinię , wisielibyśmy dzisiaj za ogony na drzewach.
    Potrzeba jest matką wynalazku - nie darowizna .
    Rozdawnictwo wbrew pozorom jest niemoralne i zabija instynkt samozachowawczy.
    Oczywiście nastąpi z pewnością dalszy wzrost inflacji oraz problemy banków - Państwo zamiast prowadzić budownictwo socjalne dla ludzi , których nie stać na mieszkanie , wkręci ich w kredyt za pomocą gwarancji na 100 tys. zł , którego nie będą w stanie spłacić . 

Dlatego będziemy się bujać w tym socjalistycznym bagienku
    a ludzie innowacyjni o wybitnych zdolnościach nadal będą wyjeżdżać na zachód !
    Pan Premier podobno stawiał na innowacyjność , INNOWACYJNOŚĆ - ZERO !

Nawet nie chce mi się tego komentować .
    Pozdrawiam

Ja tam bardzo dobrze wspominam prl, jeśli chodzi i tzw. stosunki społeczne i ogólnie zwany "styl życia", pomijam już tzw odczucie szczęścia, którego aktualnie nie odczuwa wielu, a w tamtych czasach, wielu ludzi miała mało w sensie kasy, ale byli szczęśliwi :)
    Aktualnie niby jest postęp itp itd, ale dzieciaki zamiast "walczyć" od rana do wieczora na dworze i się bawić, siedzi przed kompem.....:(
    a jeśli chodzi o rozdawnictwo, to każda partia by w ten sposób rozdysponowała te pieniądze z unii, no może byłoby kilka projektów dla "kolorowych", a innowacyjność przyjdzie z czasem.... Zielony ład to ściema , aby wyciągać kasę od nas za byle co , ale do tego jeszcze dojdziemy... być może jeszcze za naszych czasów...tylko czy nie będzie za późno...?

jeszcze taki cytacik mis się przypomniał z filmu odnośnie postępu : "postęp, a co to za postęp, że baby ze sznurkiem w .... latajo....:)"
    Zamiast narzucac Europie chomąto wyatarczyloby zainwestowac w utrzymanie lasow np w Brazylii. Jednak UE(Niemcy) robia na odwrot. Z jednej strony chomąto dla nas a z drugiej deal z LatAm pt. mieso za samochody. Tzn Niemcy sprzedaja samochody a Brazylijczycy karczuja te lasy.

Hucpai tyle. Ale czy my mamy wyjscie? Trzeba czekac az gniew Wlochow i Francuzow dojrzeje. Tylko ze wtedy my tez oberwiemy rykoszetem. Dlatego poki Niemcy rzadza to trzeba jechac jak wagonik i ciagnac kase a potem zrobic twist.
    Zosia toz w programje sa umorzenia w zaleznosci od posiadanego potomstwa. To skopiowany program wegierski ktory podbil TFR w Orbanlandzie do 1.65. Jesli dodac migracje to przy 1.65tfr juz mozna zatrzymac spadek populacji.
    30lat temu jak nie miałem nic dostałem terapie szokową aby się rozwinąć :) teraz jak mam w miarę dobrze znowu będę płacił na polski ład :) ale wiem co było pokolenie temu widzę co jest dziś i wydaje mi się że podejrzewam co będzie za pokolenie
    oczywiście jak po drodze nie będzie wojny

Dostepnosc mieszkan jest moim zdaniem najwazniejszym czynnikiem ograniczajacym dzietnosc. W Niemczech wsxhodnich gdzie mieszknia sa taniutkie TFR wynosi 1.7 i jest znaczaco wyzszy niz na zachodzie.
    Ale co nam z tej kasy jak nie umiemy jej wydać jak należy? Przecież ten nowy ład zamiast budować solidne fundamenty dla polskiego bogactwa na lata jest tak naprawdę kiełbasą wyborczą z której może wyniknąć więcej złego niż dobrego. Nawet jeśli założenia niektórych jego elementów (poprawa dzietności) wydają się słuszne to czy nie uważacie, że może wyjść z tego potworek na miarę 500+? Nie sądzicie, że podnoszenie obciążeń podatkowych dla "lepiej" zarabiających doprowadzi do w zrostu szarej strefy ? A do tego dochodzi kręcenie inflacji zwłaszcza w mieszkaniówce co może się w przyszłości szaremu kowalskiemu mocno odbić czkawką. Zamiast tych wszystkich cudów wianków nie lepiej byłoby postawić na obniżkę części podatków i właśnie walkę z szarą strefą i inflacją?
    500plus nie jest potworkiem. To kopia niemickiego kindergeldu wprowadzonego przez nazistow w 1933 i zajmujacego wazne miejsce w polityce prorodzinnej w RFN rowniez dzisiaj. Przebudowa systemu podatkowego to kolejny krok w strone cywilizowanego zachodu. Tak dlugi czas regresji podatkowej i tak sprawil ze beneficjenci juz pobudowali male majatki i sa i pozostana elita finansowa. Mowie tu o 2% najbogatszych, nie o tych do 10k pln
    jeśli kwota wolna wzrośnie to podatki chyba spadną, a nie wzrosną ......?
    a odnośnie wzrostu cen czegokolwiek, to już jest popyt/podaż, albo klęska urodzaju co się tyczy owoców, warzyw itp.
    najlepszym rozwiązaniem jest jedna stawka podatkowa i brak ulg, wtedy nie ma żadnej możliwości obejścia, no chyba ,że szara strefa, ale tutaj wystarczy objąć odpowiednią karą i nie ma innej opcji...
    https://stooq.pl/n/?f=1422333

może docelowo jeszcze z 5% odpuszczą :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: jacek303 [83.20.221.*]
    Co tak Bananowiec szleje dzisiaj od rana ? CDR +8%, Allegro +5%, PEKAO +2% nawet JSW +1% ! Ale za to KGHM -0,5%. Przecież miedź będzie potrzebna na te elektryczne Łady, które Morawiecki ma rozdawać biedakom ! Może ten zaciąg jest po to by spadać z wyższego poziomu. Ostatni tydzień notowań opcji serii E i Q. Premie są jeszcze wysokie, wystawianie jest ryzykowne ale co nie jest ?
    Co do mieszkaniówki na Węgrzech:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-chronia-rynek-nieruchomosci-przed-kolejnym-krachem-Przepis-na-katastrofe-8013024.html
    wnioski wyciągnie każdy jakie chce.
    @holdem111
    Moim zdaniem jest potworkiem bo nie spełnia swojej roli. Generuje koszty nie poprawiając przyrostu, swoją drogą co to za świadczenie które nie jest waloryzowane co roku ? Kiełba wyborcza jak nic.
    @kat
    Nie dla wszystkich spadną bo składki zdrowotnej nie odliczysz. Uderzy to np. w osoby zarabiające powyżej średniej krajowej czy osoby na samozatrudnieniu.
    https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/bedzie-30-tys-zl-kwoty-wolnej-oraz-liniowa-skladka-zdrowotna-wiekszosc-samozatrudnionych-jednak-straci-104233?utm_source=bankier.pl&utm_medium=content&utm_campaign=home-dailynews-box
    Dlatego moim zdaniem ten pomysł to przepis na rozrost szarej strefy i spadek wpływów do budżetu.

Wzrost cen to nie jest tylko popyt i podaż ale również zmiana wartości pieniądza czyli inflacja. Jeśli inflacja jest wysoka to ludzie kupują dobra nie dlatego, że chcą ale dla tego, że bez sensu jest trzymać gotówkę bo traci ona na wartości. Przez to budżet zyskuje bo wpływy z podatków rosną, ale ludzie tracą bo kasy im ubywa. Gdyby chociaż stopy % równoważyły w jakiś sposób inflację to ok, ale obecnie nie ma to miejsca więc dochodzi do zubożenia osób pracujących. A i paradoksalnie giełdzie też nie koniecznie musi ona pomóc:
    https://pl.investing.com/analysis/rosnaca-inflacja-powoli-zaczyna-zabijac-rynek-200238900

ale popyt/podaż też generuje inflację to miałem na myśli .. a samozatrudnieni zawsze marudzą , co by im nie zmienić, zawsze źle...
    Etatowcy też stracą i ja strace.
    Podciągnęli w górę to będzie z czego spuszczać.
    @kat
    Tylko, że inflacja z popytu i podaży jest naturalna, a transfery socjalne wypaczają sytuację zwłaszcza na taką skalę. No i tak jak pisze ravcio burżuje etatowcy niezarabiający najniższej krajowej też stracą.

A co do banana to chyba jest to dobry moment na cytat:
    "no i skończyło się rumakowanie"
    Shrek :-)
    I osioł :-)
  • LOGO prawdę Wam powie Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    W sumie chyba nie ma o czym gadać , bo to kolejna paczka slajdów
    które skończą tak jak poprzednie .

Za to LOGO prezentacji - mistrzostwo świata !
    PIS szczery do bólu - pokazał pajęczynę oplatającą całą Polskę z Nowogrodzkiej :-))
  • Re: LOGO prawdę Wam powie Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Taka uwaga na marginesie .
    Gdyby nie opóźnienie - przekształciliby OFE w IKE i pobrali haracz 15 %
    na poczet podatku za 20 lat - choć już przygotowywali program
    w którym emeryci do 2500 zł - nie płacą podatku !

SPRYTNE i jakże przewidujące :-)
  • Re: LOGO prawdę Wam powie i obligacje Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Polskie obligacje w górę o ponad 5 %

• Re: LOGO prawdę Wam powie i obligacje Autor: zzzzzzzz [83.4.204.*]
    No to już wiadomo czemu banki takie mocne.
  • Re: LOGO prawdę Wam powie i obligacje Autor: 7777777777777 [188.147.2.*]
    Inflacja 3.9 nie ma tragedii
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Algorytm-obliczy-wysokosc-ulgi-dla-klasy-sredniej-8114214.html

Specjalny algorytm obliczy wysokość odpisu, czyli ulgi podatkowej, z której będzie mogła skorzystać klasa średnia; dzięki temu ci, którzy mogliby stracić na zmianach przewidzianych w Polskim Ładzie, nie stracą - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele resortu finansów.

==================

Mama nie mówiła , że najpierw się myśli a dopiero potem coś mówi lub robi ?!
    Boże ....
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: jak41 [91.231.60.*]
    nowy ład nowym ladem cisnie mi sie tylko jedno podsumowanie Kaczyński podzielił Polaków na tych oligarchów z PIS pracujących lub zarabiających krocie na rządowym wichcie i reszte tak jak zwykł mowic historyk zwany premierem pracujacych za miske ryżu, ja w kazdym razie juz przenioslem swoja firme do Czech i Szwecji, co do banana to po porannym entuzjaxmie czs chyba ochlonąć
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: zzzzzzzz [217.97.91.*]
    Matko i córko, co za bajzel. Nie prościej by było zostawić ten system jaki jest i ew. podnieść trochę kwotę wolną ? Jeszcze trochę to się okaże, że żeby pit wypełnić to trzeba będzie mieć co najmniej doktorat z matmy.
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: simonfr76 [88.199.40.*]
    wszystko pcha kraj do katastrofy
    inflacja 4 % podatki 40 % wzrost obligacji skokowy
    jeszcze ludzie sie ciesza. jejku jaka krótkowzroczność
    no ale cóż najwyżej podniosą podatki
    pomijając kolejny wałek z kredytami bo ludziom jak podniosą stopy procentowe to kredyty mieszkaniowe wyjdą bokiem

mnie tam nikt podatków nie podnosi jak płaciłem 19% tak pracę a z pracy to płacę bo chcę a nie muszę :)
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: jak41 [91.231.60.*]
    zaraz pękna nacdr i allegro
    No ale widać jak na dłoni jaki to "przemyślany" program ten Nowy Czad ,
    jeszcze niektórzy nie doczytali do końca - a już w nocy PIS musiał wymyślać
    jakieś dodatkowe algorytmy.
    Ciekawe gdzie wylądują pod koniec tygodnia ?!

Podobno najważniejszy jest PROSTY I PRZEJRZYSTY SYSTEM PODATKOWY !
    Z mieszkaniami to w ogóle jest mocno nie ciekawie. Spadło co prawda oprocentowanie, ale wzrosły marże więc jak w przyszły roku stopy pójdą w górę to się ludzie mocno zdziwią. Do tego ceny nieruchomości mimo pandemii nie spadły i po tym nowym ładzie raczej nie spadną a mogą drożeć (stąd reakcja mieszkaniówki dzisiaj) dlatego tak na dobrą sprawę nie wiadomo co się bardziej opłaca. Brać tańsze mieszkanie teraz i płakać po podwyżce stóp czy może kupić drożej ale z niższą marżą.
    7777777 można wszystko ignorować ale rachunek dotrze i do Ciebie.

Według Kolibskiego, mniej atrakcyjnie prezentuje się kwestia zmiany w naliczaniu składki na ubezpieczenie zdrowotne, którą - jak przypomniał - płaci się oddzielnie do ZUS.
    Jak zaznaczył ekspert, jeśli ta składka nie będzie powiązana z kwotą wolną i nie będzie w całości odliczana od dochodu, to wtedy podatek rośnie dla wszystkich o 7,75 proc. "To spowoduje, że efektywnie obciążenie podatkowe wzrośnie, bo PIT nie będzie już pomniejszony o składkę zdrowotną" - wskazał.
    Podał, że efektywna stawka dla zarabiających poniżej 120 tys. rocznie wyniesie więc nie 17 proc., a 24,75 proc. a dla lepiej zarabiających powyżej 120 tys., nie będzie to 32 proc., a 39,75 proc.
    ja nie zastanawiałem się nigdy ale mnie się wydaje że od kwoty wolnej od podatku nie płaci się jakichkolwiek podatków więc i składki zdrowotnej ? ktoś wie jak jest w rzeczywistości ?
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 20 Autor: kat76 [37.30.22.*]
    IMO obniża Twój całkowity dochód, czyli de facto nic za tą kwotę nie płacisz...
    Podatek to podatek a składki to składki. Kwota WOLNA OD PODATKU jak nazwa wskazuje obniża tylko PODATEK. Składki płaci się jak były.
[x]
FW20 -1,25% 1 811,00 2022-05-24 17:04:56
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.