• wynik netto 1.8mln zł pod emisję, a zadłużenie wzrosło o 10 mln zł. Autor: ~asdfg [5.172.255.*]
  Zysk netto za QR1 wzrósł do 1.8mln zł. W tym czasie zadłużenie krótkoterminowe wzrosło aż o 8.3 mln zł. Zadłużenie długoterminowe też wzrosło, a WK prawie nie zmieniła się.

  Coś z tymi zyskami z OZE jest chyba nie do końca tak, firmy takie jak Columbus, Sunex i inni zadłużają się z kwartału na kwartał, tylko po to, aby po kosztach wyszarpnąć jak największy kawałek rynku. Columbus przy tej polityce niedługo będzie bankrutem, Sunex emituje nowe akcje, żeby związać koniec z końcem. Za parę lat pewnie następna emisja i jakoś to będzie.
 • Re: wynik netto 1.8mln zł pod emisję, a zadłużenie wzrosło o 10 mln zł. Autor: ~Xd [31.0.51.*]
  Raczej doszukiwałbym się tego, że skoro się tak dynamicznie zadłużają to widzą duże perspektywy na rynku OZE w przyszłości, gdyby ich nie było zadłużanie się nie miałoby najmniejszego sensu
 • Re: wynik netto 1.8mln zł pod emisję, a zadłużenie wzrosło o 10 mln zł. Autor: ~ekolog [217.97.87.*]
  Dnia 2021-05-12 o godz. 09:04 ~asdfg napisał(a):
  > Zysk netto za QR1 wzrósł do 1.8mln zł. W tym czasie zadłużenie krótkoterminowe wzrosło aż o 8.3 mln zł. Zadłużenie długoterminowe też wzrosło, a WK prawie nie zmieniła się.
  >
  > Coś z tymi zyskami z OZE jest chyba nie do końca tak, firmy takie jak Columbus, Sunex i inni zadłużają się z kwartału na kwartał, tylko po to, aby po kosztach wyszarpnąć jak największy kawałek rynku. Columbus przy tej polityce niedługo będzie bankrutem, Sunex emituje nowe akcje, żeby związać koniec z końcem. Za parę lat pewnie następna emisja i jakoś to będzie.

  co za bzdury, aż sie komentowac tego nie chce
[x]
SUNEX -0,37% 5,34 2021-07-23 16:49:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.