• Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego Autor: ~JogiBabu [5.172.255.*]
  Chciałbym zwrócić akcjonariuszom uwagę na obszar funkcjonowania spółki, który do tej pory nie był w ogóle omawiany. A uważam, że jest on nie mniej ważny niż proces sprzedaży pozostałych aktywów.  Chodzi o Rozdział 9. Sprawozdania rocznego - POSTĘPOWANIA SĄDOWE ORAZ INNE SPRAWY SPORNE.
  To wypis spraw gdzie Spółka dominująca jest w trakcie prowadzenia spraw sądowych, w których jest zarówno pozwanym jak i powodem.
  W I cz. Rozdziału 9, PBG szarpie się z zapłatę znaczącej i należnej kasy za wykonaną robotę. To jest naście spraw.
  Uważam, że tam jest klucz do powodzenia procesu ratowania firmy. Bo wystarczy że wygra jedną, dwie sprawy i odzyska jakąś część pieniędzy, do tego wesprze się kasą ze sprzedaży aktywów i jest realna szansa na spłacenie tych ostatnich 400 mln. Wiele nie brakuje żeby to się spięło.  
   
  Uważam też, że jest tam (Rozdział 9) również odpowiedź, dlaczego PBG popadła w długi i nie może spłacić obligacji. BO JAK SIĘ NIE PŁACI ZA ROBOTE TO KOŃCZY SIĘ JAK DSS, PBG, PIASECKI itd. !!! Potem trzeba emitować obligacje jako koło ratunkowe i spirala się kręci. A za jakich rządów to się zaczęło to chyba wiadomo. Wtedy niszczono wszystko co Polskie. Stary numer - zlecić inwestycje i nie zapłacić. Kto to wytrzyma.
   
  Następna sprawa. W Rozdziale 9 jest również odpowiedź dlaczego tak długo to trwa. Są tam sprawy sądowe nawet z 2012 roku. I jest odpowiedź: Bo najpierw trzeba dokończyć sprawy sądowe. I tak długo to jeszcze będzie trwać póki sądy nie skończą tych ponad dwudziestu spraw. A w międzyczasie wszystko może się zdarzyć.
   
  W tym wszystkim wielką pociechą jest prowadzenie spraw spółki i reprezentowanie jej w sądzie przez Zarządcę masy sanacyjnej PBG – kancelarię Zimmermann Filipiak Restrukturyzacja S.A. Proszę zwrócić uwagę na ich kwalifikacje i kompetencje. Można poczytać o nich na ich stronie. To mocni prawnicy, min. współtwórcy Ustawy Prawo Restrukturyzacyjne. A w referencjach mają wiele udanie przeprowadzonych postępowań naprawczych. Szkoda tylko, że wszystko idzie tak wolno, bo liczyłem na nich. Covidem nie można usprawiedliwiać opóźnień.
   
  Bo czas leci, a PBG w miejscu. Ucieka ciekawy moment budowania gospodarki narodowej. Proces  wzmocniony środkami na odbudowę i dotacjami celowymi.  PBG potrzeba takiej kroplówki.
 • Re: Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego Autor: ~Spekulant [95.108.63.*]
  To już od dawna wiadomo że spraw jest dużo i jedna decyzja może wiele zmienić stąd osoby nie mające akcji lub co więcej mające akcje ale piszące od lat że bankrut i nic z tego nie będzie ..... Nie wierzę aby w Polsce ludzie byli takimi altruistami więc czekamy ..... Tu może być jeszcze wszystko ...... Oglądam wiele spółek na forum bankiera i tylko tutaj widzę więcej ludzi piszących że bankrut że spółka do piachu ..... Ciekawe :) i tak od kilku lat ...... Cóż jak pisałem czas wszystko odsłoni ..... Całe te lata kombinowania .....

  A teraz żarcik pewnie prezes PKO bp musiał odejść bo nie zgadzał się na redukcję długu dla pbg hehe
 • Re: Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego Autor: ~Jacek [37.30.2.*]
  Oszuści z Wysogotowa . Na tej spółce straciłem wiele . Zarząd giełdy pod okiem Sobolewskiego tolerował te oszukańcze maniery oszustów z Wysogotowa i jest również temu winny . Potraciliśmy majątki ,ale ktoś to przejał i udaje niewiniątko .
 • Re: Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego Autor: ~mario [185.234.209.*]
  Cała giełda to jedno wielkie oszustwo
 • Re: Rozdział 9. Sprawozdania Rocznego Autor: ~JogiBabu [5.172.255.*]
  Jeszcze ciekawa uwaga wynikająca z drugiej części rozdziału 9 Raportu rocznego. Czyli zbiór spraw sądowych przeciw PBG. W opisie roszczeń w UWAGACH jest: „Spółka prezentuje wierzytelność w zobowiązaniach warunkowych”. Czyli wychodzi na to że one już są wykazane i matematycznie figurują w raporcie i obciążają wynik, ale są to zdarzenia przyszłe – niepewne. Jak PBG się gdzieś obroni to schodzi to z ujemnego wyniku. Jest tam jeszcze jakaś kaucja i rezerwa. Czekamy więc na werdykt sądu.
  A jeszcze co do aktywów. PBG miało kiedyś m.in.: drogie działki nad morzem w Łebie i duży park maszynowy dobrego sprzętu budowlanego. Nie wymienia się teraz tych aktywów do sprzedania… Gdzie to jest? Czy tylko na papierze tego nie ma. Widząc zatem skrupulatność Zarządcy komisarycznego, który pozbierał na licytację, skatalogował i oszacował wyposażenie Gabinetu Prezesa, nasuwa się życzenie o nie mniejszą dokładność przy liczeniu pozostałych, bardziej cennych aktywów. Przydała by się też większa transparentność jego działań.
  A nawiasem mówiąc dzieła sztuki, aktywa kolekcjonerskie i historyczne z wyposażenia Gabinetu Prezesa (wykaz w protokole Zarządcy) mają charakter i wymowę patriotyczną, propolską. Widać czym się otaczał i jakim wartościom służył. Po latach wiemy jak takie spółki były dojone przez …. wiadomo kogo.
[x]
PBG -3,33% 0,06 2021-07-28 12:52:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.