• 3,7% - Ile wart jest Koneser? Autor: ~BBI [78.10.206.*]
    Na tyle zarząd oszacował straty w przychodach z Konesera. Widać to w sprawozdaniu za 2020 roku. Przchody z Konesrea (biur, handel itd.) 39 mln złotych, z tego 40% dla BBI. Strona 40 Tu: https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2021-04/GK_SF_MSSF_31_12_2020_202104301160230819.pdf
    Ja szacowałem, że przychody z Konesera (przed pandemią) moga wynosić ok. 20 mln złotych w częsci dla BBI. Z raporu po pandemi wynika, że przychody w częsci dla BBI wyniosły 15,6 mln złotych. Brak przychodów z hotelu, które ja szacuję na ok. 0,9 mln euro. Teraz hotel jest wydzierżawiony na warunkach rynkowych, więc przychody w 2021 roku powinny być wyższa.
    I ldatego podtrzymuję swoje szacunki odnośnie wartosci Konesera na 200 mln euro. Nie wykluczme, że cena sprzedazy bedzie wyższa, ponieważ gotówki na świecie przybyło, a kupujacym, zakładam, bedzie instytucja finansowa (fundusz emerytalny czy podobny podmiot).
    Kiedy Koneser znajdzie nabywcę? Tego oczywiście nie wiem, ale na sprzedaz jest wystawiony, więc kupiec się znajdzie, może w tym roku.
    Taka jest moja spekulacja.
  • Re: 3,7% - Ile wart jest Koneser? Autor: ~BBI [78.10.206.*]
    W poniedziałek RAKIETY nie będzie - taka jest moja spekulacja.:)
  • Re: 3,7% - Ile wart jest Koneser? Autor: ~BBI [78.10.206.*]
    A dlaczego nie będzie? A kto małby odaplić silnik tej RAKIETY? Nie ma chetnych, co widac doskonale po wolumenie obrotów. Drobnica jest zapakowana i czeka na mozliwośc sprzedazy, gdy kurs przebije 5 złotych. Zorganizowana grupa inwestorów jest zainteresowna zakupami, ale znacznie poniżej nominału, ponieważ, podobnie jak ja, uważa, że prezes ogłosi wezwanie po nominale i skupi oraz umorzy 1,6 mln akcji wydając na to ok. 8 mln złotych.
    Spółka równiez nie będzie realziwoac skupu na rynku, ponieważ nie ma to sensu, chyba, że po cenach zblizonych do nominału. Jak wiecie od 16 miesięcy prezes nie kupił ani jednej akcji na rzecz spółki. Przypadek? Akcje kupuje ZGI i sprzeda je prezesowi, który, nolens volens, swoją bezczynnościa obiektywnie rzecz biorąc umozliwia ZGI zbieranie akcji poniżej nominału.
    taka jest moja spekulacja.:)
[x]
BBIDEV -2,97% 5,88 2021-07-29 10:10:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.