• Orzeczenie SN. Autor: ~miszcz [5.174.169.*]
    Po takim orzeczeniu SN wiele pozwów kredytobiorców CHF wobec banków zostanie wycofanych i wątpię, aby nowych przybywało. Wygrana pozwu nie jest pewna, a przecież koszty procesowe i "kieszonkowe" dla papug trzeba zapłacić tak, czy inaczej. Bez dużych szans na pomyślny wyrok, wątpię, czy będzie wielu chętnych, aby się w to pakować. Jest to dobra wieść dla czarniawego (chociaż szubrawca, kanciarza osobiście nie lubię). Mam nadzieję, że nie zaprzepaści tej szansy i ten jego GNiotB zostanie postawiony na nogi i w końcu przestanie przynosić straty.
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~esr [178.235.223.*]
    Sąd orzekł, że termin przedawnienia dla banku biegnie od momentu, kiedy umowa definitywnie zostanie uznana za nieważną.
    — Legły w gruzach oczekiwania kancelarii odszkodowawczych, że roszczenia będą przedawnione — komentował wyrok na gorąco Tadeusz Białek, wiceprezes Związku Banków Polskich (ZBP).
    — Sąd Najwyższy uratował banki przed całkowitym zatonięciem — stwierdziła Izabella Libera z kancelarii specjalizującej się w sprawach frankowych.
    Skutek wyroku SN jest taki, że po unieważnieniu umowy były klient będzie mógł zażądać od banku zwrotu zapłaconych rat, a bank będzie mógł pozwać klienta o zwrot wypłaconych pieniędzy na kupno nieruchomości.
    Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowy, mówi, że nie dopuszczał możliwości, że decyzja sądu w tej sprawie będzie inna. Za kluczowe uważał rozstrzygnięcie w sprawie wynagrodzenia dla banków z tytułu wypłaconego klientowi kapitału. Tu sąd decyzji nie podjął. Orzekł, że nie wyklucza prawa banku do żądania wynagrodzenia, czyli odsetek do kapitału powierzonego klientowi w ramach feralnej umowy kredytowej.
    Tadeusz Białek już samo to uważa za sukces.
    — W ocenie środowiska bankowego sprawa wynagrodzenia jest w dalszym ciągu w grze — mówi wiceprezes ZBP.

We wtorek tylko potwierdzą i mamy pierwszą część na naszą korzyść. druga część to wynik za Q1 2021, będzie na plus...:)

https://www.pb.pl/dogrywka-w-sprawach-frankowych-we-wtorek-1115952

• Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Ferpley [46.204.16.*]
    Teraz fachowcy zaczną na nowo wyliczać ile który bank zyska a który coś straci !!
    Niechaj Glapinski pieczęć klepnie pod redukcję wag ryzyka dla kr, walut,
    Albo zapowie, Wczoraj się ogadal i nic w temacie
    Może pismami w mediach po ciągną temat - bo to zmienia sytuację
    A raport Q1 niech podpalić wzrosty
    Czekamy na wzrosty
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Goldenshare [31.179.229.*]
    Prosze posłuchać słowo w słowo, co SN powiedzial po ogloszeniu wyroku. Nagranie jest na YouTube. ZBP usłyszał co chciał usłyszeć, a nie to, co SN powiedział, W cale nie jest tak różowo z tym przedawnieniem. Kwestia wynagrodzenia rozstrzygnie się we wtorek. Prokurator Generalny wskazał SN ze wynagrodzenie nie przysługuje,
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~lc [79.175.214.*]
    oj nie. kancelarie na to nie pozwolą. powiedzą swoim klientom że orzeczenia są na ich korzyść.
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.172.236.*]
    W pt byłem w banku i przy okazji załatwiania sprawy porozmawiałem z pracownica, ktora opowiadała, że swego czasu zajmowała się obsługą kredytów CHF. Opowiada, że może jeszcze zrozumieć kredytobiorców-laikow. Ale nie, a to dość była duża liczba kredytobiorców- osób z definicji świadomych ryzyka walutowego jak księgowi, prawnicy, nawet pracownicy banków. A teraz to oni podnoszą wielkie larum.
    Niea darmowych lunchów i wiem, że SN weźmie pod uwagę zdrowy rozsądek w najbliższy wtorek.
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~DIBO [143.177.59.*]
    papier petarda 4 centy porządny bank normalnie 4 peso tym scierwem i tak zagrają
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~seth [78.11.73.*]
    Trafił się gupi to się go łupi... proste i skuteczne...
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.172.236.*]
    Daruj sobie jeleniu te "złote myśli".
    Ja mam kredyt w CHF w GNB i złożony pozew, jak dadzą znać z kancelarii jakie będzie podejście to dam info...
    Ale słabo się zrobiło z tymi wyrokami a był entuzjazm - chociaż pisałem wcześniej i tego się spodziewałem:)
    Ale jak nie kredyt to może chociaż na banku zarobię :)
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.184.217.*]
    @esr

Jakkolwiek nie patrzyć - zyskasz !
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~miszcz [5.174.169.*]
    To wszystko zależy jakie ma proporcje pomiędzy wartością kredytu, a inwestycją w akcje GNiotaB.
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.184.217.*]
    @esr jak dobrze sięgam pamięcią zainwestował w GNB 0,5 mln akcji.
    Noo, to jakby GNiotB na złotówkę wskoczył, to pewnie krzywdy by nie miał.
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [31.0.123.*]
    Jeszcze tak dla uporzadkowania treści orzeczenia:

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 7 maja 2021 r., III CZP 6/21:

​1. Niedozwolone postanowienie umowne (art. 3851 § 1 k.c.) jest od początku, z mocy samego prawa, dotknięte bezskutecznością na korzyść konsumenta, który może udzielić następczo świadomej i wolnej zgody na to postanowienie i w ten sposób przywrócić mu skuteczność z mocą wsteczną.
    2. Jeżeli bez bezskutecznego postanowienia umowa kredytu nie może wiązać, konsumentowi i kredytodawcy przysługują odrębne roszczenia o zwrot świadczeń pieniężnych spełnionych w wykonaniu tej umowy (art. 410 § 1 w związku z art. 405 k.c.). Kredytodawca może żądać zwrotu świadczenia od chwili, w której umowa kredytu stała się trwale bezskuteczna.
    3. Nadaje uchwale moc zasady prawnej.

https://www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/Najnowsze_orzeczenia.aspx?ItemSID=1489-301f4741-66aa-4980-b9fa-873e90506a11&ListName=Zagadnienia_prawne
    Dnia 2021-05-08 o godz. 23:38 ~Mirass napisał(a):
    > @esr jak dobrze sięgam pamięcią zainwestował w GNB 0,5 mln akcji.

HEHE, NO KRZYWDY NIE BEDZIE JAK NA 1 pln WSKOCZY :))))))
    Spłacę ten frankowy i jeszcze na Wakacje zostanie :)
    Oby, ale ryzyko duże i było już na minusie (po piątkowych wzrostach dopiero wskoczyło na mały plus), ale grunt to wiara i cierpliwość i powinno być dobrze wg wszystkich danych na niebie i ziemi.
    No i tego 1 PLN Wam (Mirass, miszcz, Ferpley) i sobie życzę :)
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.184.225.*]
    @esr dzięki i z od serca życzę również powodzenia !

Ja co prawda miałem spory pakiet (średnia zakupu ok. 30 gr), który sprzedałem pod koniec kwietnia (spanikowałem), ale w zeszłym tygodniu tygodniu kupiłem ponownie, tym razem mniejszy pakiet po 17 gr. I też jestem pierwszy raz na kilkuprocentowym plusie.

Jest ryzyko wtopy, jest ryzyko pięknego zysku. Postanowiłem działać kontraruański.
    Giełda to głównie gra psychologiczna.
    "Bądź chciwy, gdy inni się boją ..." (Warren Buffeta).
    a to widzieliście, wrzucił BigBoss
    https://www.money.pl/gielda/gnb-100-wagi-ryzyka-dla-kredytow-w-chf-obnizyloby-luke-kapit-do-ok-600-mln-zl-6513220745943169a.html

Tu będzie niezła jazda i to na 1 zł :))))
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Mirass [5.184.225.*]
    "Na dzień 31 marca skonsolidowany TCR wyniósł 8,8% wobec normy kapitałowej dla GNB wysokości 9,32%. Oznacza to lukę kapitałową wysokości ok. 200 mln zł oraz lukę do wymogu połączonego bufora rzędu 1,2 mld zł.

Gdyby waga ryzyka została obniżona do 100, to uzysk na kapitale wyniósłby 500 mln zł, wówczas mielibyśmy nadwyżkę luki kapitałowej o ok. 300 mln zł, a łączna luka liczona d wymogu połączonego bufora wyniosłaby ok. 600 mln zł i dotyczyłaby wyłącznie długu podporządkowanego - wyjaśnił członek zarządu Maciej Kleczkiewicz."
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Lolo [37.248.223.*]
    Dlaczego nie brałeś w lirze tureckiej byś mniej spłacił pretensje do siebie
    Dnia 2021-05-09 o godz. 08:13 ~Lolo napisał(a):
    > Dlaczego nie brałeś w lirze tureckiej byś mniej spłacił pretensje do siebie

Ale ja nie mam pretensji do nikogo, wiec nie nakręcaj się ...

• Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Hillela [94.101.17.*]
    Ciekawe kto tyle wywalił 3 mli. Akcji
    Ale o co chodzi? Chcesz znać nazwiska?
    Dnia 2021-05-09 o godz. 14:07 ~Hillela napisał(a):
    > Ciekawe kto tyle wywalił 3 mli. Akcji

Wyrzucili przestraszeni co kupili po 0,18 i wyżej a naczytali i nasłuchali się negatywów samych przez ostatnie miesiące, Ci co kupili po 0,16xx i sprzedali po 0,18 bo to zawsze zysk a zdąża odkupić nawet drożej i Ci co kupili dużo drożej i pierwszy lepszy strzał był dla nich "cudem" nie widzianym od 3 lat :)
  • Re: Orzeczenie SN. Autor: ~Ferpley [188.146.162.*]
    Jeszcze jedno spotkanie w sprawie obniżki wag na kr fr, KSF-M jeszcze w tym kwartale (końcówka)
    To konkluzja zapisana po ostatnim spotkaniu ( kwiecień?l)
    Dla kr,zlotowych waga wynosi 35%
    Prezes NBP w piątek powiedział że nie planuje interwencji na ryn,wal w najbliższym czasie
    Zmiana wag na ,,,,, nie musi być do 100% kiedyś planowali do 75%
    11,05 SNaj
    Dzieje się
    Pozdrawiam posiadaczy
[x]
GETINOBLE -1,11% 0,18 2021-07-23 16:48:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.