• Porty Autor: ~wungiel [193.200.83.*]
    Żeby farmy postawić a później zapewnić ich odpowiednią obsługę - potrzebne będzie zaplecze portowe. I tak port instalacyjny ma być zlokalizowany w Gdyni, natomiast dwa porty do obsługi serwisowej farm mają zostać uruchomione w Łebie oraz w Ustce.

https://www.wnp.pl/energetyka/powstana-porty-serwisowe-dla-polskich-farm-wiatrowych,467546.html
  • Re: Porty Autor: ~wungiel [193.200.83.*]
    Na każdy z portów przeznaczono około 430 mln euro. Z planu skorzysta również Gdynia, gdzie zaplanowano budowę portu instalacyjnego.

https://www.portalmorski.pl/offshore/48247-porty-w-ustce-i-lebie-jako-centra-serwisowe-morskich-farm-wiatrowych
  • Re: Porty Autor: ~ORSTED [5.173.239.*]
    Czekamy na oficjalne w takim razie klepnięcie portu instalacyjnego w Gdyni tak jak przepuszczalismy
  • Re: Porty Autor: ~marcint [31.0.127.*]
    1) nie napisali ile przeznaczą na budowę portu głębokowodnego w Gdyni - czy oprócz Vistala są jeszcze inne porty mogące się przebranżowić na ten głębokowodny ? - chodzi mi o to czy dla naszej spółki może ten projekt przejść koło nosa - jeśli jest obok wolne miejsce i ktoś inny na tym skorzysta ?

2) Spółka Vistal dzierżawi teren - jak się nie mylę gdzieś na forum to było napisane do połowy tego roku - co dalej ??
    Chodzi mi o to że istnieje ryzyko wydzierżawienia tego terenu innej firmie.

Trzymam kciuki niemniej jednak za Vistla
    Pozdrawiam czytających

• Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~wungiel [193.200.83.*]
    https://www.tvp.info/53673728/premier-panstwo-musi-wspierac-firmy-i-chronic-miejsca-pracy

...Wymienił także największe projekty inwestycyjne, które mają być zrealizowane do tego czasu: Centralny Port Komunikacyjny, nowy port zewnętrzny w Gdyni i farmy wiatrowe na Bałtyku.
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Frog [37.47.248.*]
    O dotacjach i planach rozbudowy portów w Ustce iw Łebie pisałem już rok temu to wszyscy w to nie wierzyli i twierdzili że tylko Port w Gdyni ma odpowienie warunki i wymiary dla tego sektora, a teraz powtarzacie to z pełnym przekonaniem o czym dawno było wiadomo
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~wungiel [193.200.83.*]
    Porty serwisowe to nie to samo co port instalacyjny. Chodziło mi o to ze Gdyna wymieniana jest coraz czesciej i pewniej jako ten drugi a to on jest kluczowy dla local content. Widziałem wywiad prezesa ze ponad 70 firm które moga uczestniczyc w łancuhu dostaw do offshor jest zlokalizowana w obrebie portu Gdynia
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Korczas [77.87.0.*]
    Dokładnie. Trzeba być cierpliwym. Kurs jest ok. Ponad 4 zl
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Orsted [5.173.250.*]
    Wszyscy najważniejsi są w Gdyni
    https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20210504/spolka-vistal-gdynia-wypracowala-602-mln-zl-przychodow-ze-sprzedazy-w-2020-roku

do poczytania
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~rezy [178.188.21.*]
    Niby to oczywiste a luka w okolicy 6 zł nadal nie domknięta
    Potrzebny jest konkret aby to przebić.
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Frog [37.47.249.*]
    Czyżby moje źarenko zasiane z 2 tygodnie temu na tym forum zaczęło kiełkować odnośnie wiarygodności tej ekipy co dalej zarządza tą nie szczęsną spółką i co tak nagle wszyscy zmienili zdanie że jednak za drogo i będzia zjazd na 2 a potem na 1,20 tam gdzie jest realne mjejsce tej popularnej spółki
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~DH [31.0.41.*]
    to taki fragment wypowiedzi przy okazji podpisania współpracy PGE i Uniwersytetu

"Przy okazji wiceminister zapowiedział również budowę portu instalacyjnego dla projektów offshore w Porcie Gdynia. "Miło mi poinformować, że rada ministrów przyjęła uchwałę, dzięki której 435 mln euro będzie zagwarantowanych na rozwój tego portu i branży offshore. Te pieniądze są w gestii ministra infrastruktury, który - podobnie jak cały rząd - będzie nadzorował ich wydatkowanie" - powiedział."
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Orsted [5.173.240.*]
    Dzisiaj w PR3 w wiadomościach mówili że zapadła decyzja ze port instalacyjny dla offshore wind to Gdynia i dostaną ok 2 mld złotych na to dlatego nowego prezesa tam wstawia a tego starego odwołali
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Rado [176.115.82.*]
    Czekam na komentarz naszego specjalisty, monitora vel zaza!
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~Vistal [78.28.33.*]
    https://www.green-news.pl/1677-morskie-farmy-wiatrowe-port-instalacyjny-gdynia
  • Re: Porty Premier mówi o Gdyni Autor: ~uśredniacz [185.199.252.*]
    Znam monitora vel zaze, zadzwonił do mnie dzisiaj wczesnym rankiem, powiedział, że nie mógł spać tej nocy przez to co napisał, a rozmowę zakończył mówiąc ''ale mi głupio, ale mi głupio''.
[x]
VISTAL 0,00% 3,50 2021-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.