Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Zakopane mierzy się z sylwestrowym tłokiem. Już są utrudnienia w ruchu

, aktualizacja: 2024-12-30 17:00

W związku z plenerowym koncertem sylwestrowym w Zakopanem, we wtorek zapowiadane są utrudnienia w ruchu. Zmiany w poruszaniu się w centrum miasta będą obowiązywały od godz. 6.00 rano. Władze Zakopanego zachęcają do poruszania się po mieście pieszo lub komunikacją miejską.

fot. Zbigniew Osiowy / FORUM

Zmiany w poruszaniu się w centrum Zakopanego będą obowiązywały już od godz. 6.00 rano we wtorek. Wtedy z ruchu samochodowego zostanie wyłączona część ul. Kościuszki, na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Aleją 3 Maja.

reklama

Część parkingów zlokalizowanych przy Alei 3 maja zostanie wyłączona z użytkowania z uwagi na zlokalizowanie w tym miejscu punktów służb zabezpieczających imprezę masową.

Dodatkowo, w razie potrzeby, policja może zdecydować o ewentualnym zamknięciu kolejnych ulic. Z ruchu mogą zostać wyłączone odcinki ulic: Alei 3 Maja od strony Ronda Solidarności i od ul. Kościuszki do ul. Krupówki oraz ul. Krupówki od Alei 3 Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, ul. Witkiewicza i ul. Tetmajera.

Z uwagi na dojazd do szpitala powiatowego, na ul. Kamieniec obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do godz. 6.00 rano w środę.

Władze Zakopanego zachęcają turystów do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po mieście pieszo lub komunikacją miejską.

Sylwestrowa scena jest zlokalizowana na Górnej Równi Krupowej. Urząd Miasta organizuje koncert dla 10. tys. publiczności. Ma być to Sylwester folkowy, a na scenie zgrają m.in. Skaldowie, Brathanki, Trebunie-Tutki, Krywań, Future Folk i inne lokalne gwiazdy w tym zespoły ludowe.

Produkty finansowe
Produkt
Kwota
Okres
miesięcy

W ostatnich latach w Zakopanem odbywał się "Sylwester Marzeń" z TVP, który na Równi Krupowej gromadził 60. tys. widzów. Przeciwnicy imprezy podnosili, że głośna muzyka płoszy zwierzęta w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz że jest promocją disco polo. Podczas "Sylwestra Marzeń" pod Giewontem występowali m.in. Jason Derulo, Black Eyed Peas, Dua Lipa, Oceana, Natalia Oreiro, Luis Fonsi, Ricchi e Poveri, Al Bano, Boney M., Dr Alban, Shaun Baker czy Modern Talking.(PAP)

szb/ agz/

Źródło: PAP
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty