mBank ma nową aplikację i umożliwia płatności przez Android Pay

analityk Bankier.pl

mBank 12 kwietnia udostępnia klientom nową aplikację mobilną. Program został zaprojektowany całkiem od nowa. Jest zintegrowany z systemem płatności Android Pay. Niestety na początek można podpiąć do niego wyłącznie karty Mastercard.

Klienci mBanku doczekali się w końcu płatności zbliżeniowych w technologii HCE. Bank wykorzystał w tym celu system opracowany przez Google - Android Pay. Zaprezentowana dziś aplikacja umożliwia podpięcie karty do portfela Google bezpośrednio po zalogowaniu do aplikacji mBanku, czyli inaczej niż w przypadku rozwiązań konkurentów. Na początek z tego rozwiązania skorzystają jednak wyłącznie użytkownicy kart Mastercard, Visy zostaną podpięte jeszcze przed wakacjami. Posiadacze kart wydanych przez Visę mogą jednak zamówić jej odpowiednik w wydaniu Mastercarda, przy czym warto zaznaczyć, że wszelkie warunki zwalniające z opłat nie podwoją się, ale nadal będą obowiązywały tak, jak gdyby posiadacz miał jeden plastik do danego rachunku. Bank poinformował też, że nie planuje wdrażać "własnych" kart HCE - dostępny będzie wyłącznie Android Pay.

 

Nowa aplikacja została zaprojektowana całkiem od nowa. Ma cztery pulpity, na których użytkownicy mogą zarządzać swoimi finansami. Na głównym pulpicie znajduje się kółko wyświetlające stan finansów, a pod spodem historię transakcji. Do aplikacji można się zalogować PIN-em, ale także z wykorzystaniem biometrii odcisku palca. Z tej opcji mogą korzystać zarówno użytkownicy telefonów z systemem iOS, jak i Android.

Aplikacja ma też opcje personalizacji - wyciągania ulubionych skrótów na główny pulpit. Nowością jest funkcja Tempo Wydatków, która pokazuje aktualną kondycję i stan finansów użytkownika. Bank udostępnił też opcję Blik one click - możliwość dokonywania szybkich zakupów internetowych Blikiem bez konieczności przepisywania kodu.

(Play.google.com)

mBank ma obecnie około 870 tys. użytkowników aplikacji mobilnej. Liczy, że jeszcze w tym roku przekroczy milion.

Płatności HCE udostępnia obecnie 12 banków komercyjnych: PKO BP, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, Bank Millennium, eurobank, Alior Bank, T-Mobile Usługi B, Getin Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i mBank. Usługę oferuje też około 100 banków spółdzielczych.
Z ostatniego raportu PRNews.pl wynika, że na rynku jest już aktywnych około 300 tys. kart HCE. Płatności Android Pay oferują BZ WBK, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Bank i mBank. Kart podpiętych do Android Pay jest zaledwie około 25 tysięcy, ale - jak przekonują przedstawiciele Google - jesteśmy w ścisłej czołówce pod względem liczby wykonywanych transakcji.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~AlfaRomeo

Alior ma miec nowa apke niedługo, ciekawe co wymysla, ale Android Pay juz maja od dawna…

! Odpowiedz
1 2 ~mmxmm

To kółko z min i max to ja nie wiem do czego to ma się nadawać - lipa
A największa wtopa że nie potrafię się teraz szybko zalogować bo jakiś geniusz postanowił usunąć z klawiatury litery alfabetu przyporządkowane do cyfr a ja mam hasło zapamiętane jako wyrazy i leżę - BRAVO

! Odpowiedz
0 1 ~Zespół_mBanku

Tempo wydatków możesz wyłączyć wybierając Ustawienia > Tempo wydatków i przesuwając suwak w lewą stronę. Dziękujemy za sugestię, weźmiemy to pod uwagę przy kolejnych poprawkach do aplikacji.

Pozdrawiamy
Zespół mBanku

! Odpowiedz
0 1 ~Rosik

z tego co się orientuję, to T-Mobile UB i Nest Bank nie mają HCE. Chociaż jak dla mnie to zbytniej różnicy pomiędzy tymi technologiami nie ma. Jasne - HCE jest nowocześniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu, ale jakoś na płatności NFC w Orange Finanse nie narzekam. Co prawda, nie płacę często w ten sposób, ale to zawsze cos :)

! Odpowiedz
1 0 mhm

Karty TMUB oraz Nest działają w Android Pay, TMUB razem z Aliorem od kiedy AP wprowadzono do Polski, a Nest od niedawna.

! Odpowiedz
2 0 ~gfbd

są fajniejsze gry niż gniana aplikacja mbanku

! Odpowiedz
4 2 ~Danuta

w PKO BP dawno płacę telefonem i od dawna loguję się na odcisk palca, na dodatek KAŻDĄ kartą a w mBanku tylko Mastercard której nie posiadam. Tylko rozgłosu co nie miarą, nic więcej. Jestem w mBanku tylko i wyłącznie dla zarządzania budżetem w aplikacji internetowej.

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~MłodszyAspirant

W IKO Mastercardy obsługiwane są przecież od 2-3 tygodni ;-)
Wcześniej tylko Visa.

! Odpowiedz
5 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl