ZEA: kampania na rzecz służących

Policja w Dubaju rozpoczęła kampanię adresowaną do rodzin zatrudniających pomoce domowe. Źle traktowane kobiety z Filipin, Sri Lanki czy Nepalu uciekają od swoich pracodawców i trafiają w ręce handlarzy ludźmi.

Kampania "Traktuj je życzliwie" przeprowadzona została w bardzo popularnych dubajskich hipermarketach. Ulotki z informacjami, jak traktować pomoce domowe, trafiły do emirackich rodzin. Większość z nich zatrudnia nawet kilka kobiet do pomocy przy dzieciach, w kuchni czy przy sprzątaniu. Każda z rodzin bierze odpowiedzialność za pracujące dla nich kobiety i płaci za ich wizy .

Pułkownik policji Abdul Rahman Al Shair wyjaśnił, że źle traktowane kobiety próbują uciekać od swoich pracodawców i trafiają w ręce handlarzy ludźmi. "Zwabione obietnicą lepszej płacy uciekają od swoich sponsorów, a później są zamykane w mieszkaniach bez jedzenia i picia, i zmuszane do seksu" - wyjaśniał policjant. Celem kampanii jest uświadomienie zatrudnianym kobietom ich praw, a zatrudniającym - ich obowiązków. Ulotki instruują, że pomocom domowym przysługuje ośmiogodzinny dzień pracy i wypłacane w terminie wynagrodzenie.

Kobiety zatrudniane jako pomoce domowe przyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich najczęściej z biedniejszych krajów azjatyckich. Większość zarabianych pieniędzy przesyłają swoim rodzinom, pozostawionym na Sri Lance, w Indiach czy na Filipinach.

IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl