Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

"Nie ma formalnych przeciwwskazań, by oświadczenie z miejsca zdarzenia było pisane własnymi słowami. Powinniśmy jednak pamiętać, że w chwili zaistnienia wypadku czy kolizji drogowej uczestniczące w nich osoby (nie tylko kierowcy) działają często pod wpływem stresu i silnych emocji. W takich sytuacjach napisanie czegokolwiek „własnymi słowami” staje się zadaniem niezwykle wymagającym i wbrew pozorom dość trudnym", radzi Czytelnikom Bankier.pl w artykule "Jak spisać oświadczenie o wypadku drogowym?" Łukasz Błaszczak z towarzystwa ubezpieczeniowego Warta.

By z powodu emocji towarzyszących kolizji drogowej nie zapomnieć o spisaniu istotnych informacji, polecamy jednolity wzór formularza, zawierający wszystkie niezbędne pola.

Pobierz, wydrukuj i woź ze sobą w samochodzie
Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym.

Źródło: www.uniqa.pl.

Czy oświadczenie wypełniać przy każdej kolizji? Czy zawsze wzywać policję? Jak postępować w razie stłuczki? By rozwiać wątpliwości, sięgnij po porady ekspertów i przeczytaj poradnik "Stłuczka - i co dalej?".

Malwina Wrotniak-Chałada

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Porównaj i kup ubezpieczenia turystyczne

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl