Włochy: sycylijski fiskus jest bardzo łaskawy

Urząd skarbowy na Sycylii jest niezwykle wyrozumiały dla mieszkańców tej włoskiej wyspy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat dopuścił do tego, by zatrzymali sobie sumę 52 miliardów euro, które powinni byli odprowadzić do skarbu państwa z tytułu podatków.

Włochy: sycylijski fiskus jest bardzo łaskawy
Włochy: sycylijski fiskus jest bardzo łaskawy (YAY Foto)

Nawet gdyby - jak chce centroprawicowe ugrupowanie Forza Italia - po pieniądze te przyszła do domów opornych podatników policja, to z trzydziestoma miliardami można się już pożegnać, ich ściągalność bowiem zdążyła ulec przedawnieniu. O tym wszystkim bez najmniejszego zażenowania szef sycylijskiego urzędu skarbowego mówił przed parlamentarną komisją do spraw walki z mafią.

Powszechnie wiadomo, że w uchylaniu się od płacenia podatków przodują właściciele sadów, zakładów pogrzebowych i firm budowlanych - tradycyjnie związanych z Cosa Nostra. Podatków nie płacili nagminnie także lokalni politycy, a nawet deputowani do miejscowego sejmiku, których zarobki i przywileje są identyczne jak członków włoskiego parlamentu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/dabr

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~rei

Co ma nie być łaskawy mając pistolet przy skroni? :-)

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

prawo, lex ministerio, służy obywatelom, a nie na odwrót ...

! Odpowiedz
0 0 ~Giovanni

Viva Italia.

! Odpowiedz
0 3 ~Dżejms

Prawo jest dla bezbronnych. Podatki tak samo. Z czego wniosek że Merc jest uzbrojony. Musi coś za nim stać skoro dostaje dotację na budowę fabryki i zwolnienia. To mi wielka różnica w stosunku do Sycylii.

! Odpowiedz
0 2 ~wujek

No ale uiszczali składkę na Cosa Nostra więc powinni mieć odliczone od podatku. Akurat właśnie tyle i finansowo wszystko się zgadza.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl