Wielka Brytania rozważa podatek od pracowników z państw UE

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii brytyjski rząd rozważa wprowadzenie podatku, który mieliby płacić pracodawcy zatrudniający wykwalifikowanych pracowników z krajów UE. Za każdego zatrudnionego musieliby odprowadzić 1 tys. funtów (ok. 1200 dol.) rocznie - podała w środę agencja Reuters.

Wielka Brytania rozważa podatek od pracowników z państw UE
Wielka Brytania rozważa podatek od pracowników z państw UE (YAY Foto)

Brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill powiedział w środę w czasie komisji w Izbie Lordów, że podatek ten jest "czymś, co można by było wprowadzić" w odniesieniu do pracowników z państw Unii Europejskiej.

Wielka Brytania wprowadziła już "podatek od pracownika", którym obciążane będą firmy zatrudniające pracowników spoza państw Unii Europejskiej. Zacznie obowiązywać od kwietnia.

Jak przypomina Reuters, w myśl obecnie obowiązujących przepisów opartych na swobodzie przepływu osób, w Wielkiej Brytanii mogą bez przeszkód mieszkać i podejmować pracę obywatele pochodzący z 27 pozostałych krajów UE. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii ma się to jednak zmienić.

Minister Goodwill zapowiedział też możliwość uruchomienia programu, zgodnie z którym do Wielkiej Brytanii mogliby przyjeżdżać na krótkoterminowe kontrakty pracownicy rolni.

Rząd dementuje, że rozważa podatek od pracowników z UE

Rzeczniczka brytyjskiej premier Theresy May zdementowała w środę, jakoby rząd w Londynie rozważał wprowadzenie po Brexicie podatku w wysokości tysiąca funtów rocznie płaconego przez pracodawców od każdego pracownika z jakiegoś kraju UE.

Jednak rzeczniczka Downing Street oświadczyła, że słowa Goddwilla zostały wyrwane z kontekstu i źle zrozumiane. "Wydaje się, że doszło do pewnej nadinterpretacji - powiedziała. - Nie ma tego w planach rządu".

(PAP)

maja/ dym/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~ogolonyWAL

Polski rzad jest tepy bo chce migrantow sciagnac do kraju.
Skoro sa programy EU i daja dofinansowania aby zakladac biznesy: np. 500 tys zl i jak firma sie utrzyma przez 2 lata i zatrudni 1 czy 2 osoby to nie musi nic zwracac.

Dlaczego nie ma takich samych programow rzadu RP dla tych co wyemigrowali i sa juz tam min 8 czy 10 lat i chcieliby wrocic (moga potwierdzic swoj pobyt stosownymi papierami, dochodami, P60 itd). Rzad powinien dawac na inwestycje (po przedstawieniu biznes planu) np. 1mln my i 1mln migrant ktory zaklada u nas firme i musi ja prowadzic przez min 2 lata, zatrudnic min 1 osobe itd.
Odrazu sciagneliby ze 200 tys osob bo chetnie ludzie by sie przenosili i zakladali biznesy jakby mieli jakies wsparcie a tak to rzad czeka na migrantow kase aby mogl ja ogolic. WALA.TAKIEGO WALA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~przemol

a za Ukra w Polsce ??? 50 000 miesiecznie

! Odpowiedz
2 7 ~rozbawiony

Niech skonam.No to dowalil teraz.I co moze zaczna swoich szkolic.Mialem dwoch tubylcow na szkoleniu.Moj szef chcial miec swoich inzynierow bo za duzo obcych pracuje.Niech ich szlag.Czego ich ucza w szolach.Chyba niczego.Po trzech miesiacach stwierdzil ze nigdy wiecej.Zatrudnil Polaka i Niemca.

! Odpowiedz
4 16 ~dydek

No i? Ty nie jesteś wyborcą, a to zagrywka czysto pod publiczke, żeby mieć po parcie u osób pokroju "niedobre imigranty zabierają nam pracę".

! Odpowiedz
2 5 ~rttyuiop

wszyscy tubylcy którzy cóś umieją mają już pracę, więc zostają tubylcy głąby, podobnie jest u nas - wielu woli ukraińca inż polaka tubylce bo lepiej zobi i tańszy.

! Odpowiedz
1 4 ~taaaa odpowiada ~rttyuiop

Ukrainiec zrobi lepiej... dobre sobie - powiedz to właścicielom kilku fabryk, którym wróciły całe partie towarów (i stracili przez swoją zachłanność polskich pracowników).

! Odpowiedz
0 2 ~rozbawionydoROZPUKU

a u mnie 8/9 tubylcow nie zatrudnilbym nawet za najnizsza krajowa wiec wiecie jaki jest poziom ich pracy. pracowalem w roznych projektach i sytuacja we wszystkich jest taka sama poczynajac od menagerow do podstawowych pracownikow.

NIE NADAJA SIE NA MINIMALNA PLACE - zatrudnilbym ich pewnie za minimalna polska dla UKROW, ale prace musieliby wykonywac w UK.

tylko nie zatrudniajcie ich do sprzatania bo oni nawet czystosci swojego biurka i kubka na herbate nie sa w stanie ogarnac

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 5 ~bbb

przydało by się 5000 zł od każdej firmy w PL która zatrudni Polaka pracującego kiedyś wcześniej w UK.

! Odpowiedz
1 8 ~lekarz

-bbb.Nie kupuj lekow bez recepty bo ci szkodza.

! Odpowiedz
5 0 ~rty odpowiada ~lekarz

co lekarz, robisz w UK?

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Ostateczny termin złożenia do US rocznej deklaracji podatkowej za 2016 rok

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl