Weekendowe przerwy w bankach

Na klientów posiadających rachunki osobiste w pięciu bankach czekają w weekend utrudnienia w dostępie do środków pieniężnych. Przerwy techniczne zapowiedział Getin Bank, Idea Bank, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy i Nest Bank.

Przerwy techniczne zapowiedział Getin Bank, Idea Bank, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy i Nest Bank.
Przerwy techniczne zapowiedział Getin Bank, Idea Bank, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy i Nest Bank. (fot. lucadp / YAY Foto)

Od problemów z zalogowaniem się do systemu bankowości internetowej po trudności z dokonywaniem transakcji bezgotówkowych kartami płatniczymi – z takimi ograniczeniami muszą liczyć się klienci wspomnianych banków w weekend 17-19 lutego 2017 r. W jednym z banków przerwa przeciągnie się nawet na poniedziałek.

Bank Zachodni WBK

Klienci BZ WBK z przerwą techniczną zmierzą się w poniedziałek 20 lutego 2017 r. Z powodu prac konserwacyjnych nie będą mogli korzystać z bankomatów, wpłatomatów i kart płatniczych wydanych przez BZ WBK. Prace rozpoczną się o godz. 2:00 i potrwają do godz. 6:00.

Bank zastrzega jednak, że bez ograniczeń będzie można korzystać z innych bankomatów za pomocą BLIK-a.

Nest Bank

W tym samym czasie problemy z kartami płatniczymi będą mieli także klienci Nest Banku. Od godz. 2:00 do godz. 6:00 20 lutego 2017 r. z powodu planowanych prac modernizacyjnych systemu autoryzacyjnego mogą występować trudności w posługiwaniu się kartami płatniczymi.

Getin Bank

Jeszcze dziś z kolei prace techniczne przeprowadzi Getin Bank. Od godz. 0:00 w nocy z 17 na 18 lutego 2017 r. do godz. 2:00 zostanie wyłączony system bankowości internetowej i mobilnej. W tym czasie mogą występować trudności z zalogowaniem się na rachunek i wykonaniem jakichkolwiek transakcji.

Idea Bank

Dziś utrudnienia czekają również klientów Idea Banku. Od północy w nocy z piątku (17.02.2017 r.) na sobotę (18.02.2017 r.) do godz. 3:00 będą przeprowadzane prace konserwacyjne systemu Idea Cloud. Nie będzie w tym czasie można zalogować się na konto. Przerwa techniczna będzie dotyczyła także aplikacji mobilnej.

Citi Handlowy

Citi Handlowy zaplanował swoje prace modernizacyjne na kilka godzin później. Zaczną się w sobotę w nocy 18 lutego 2017 r. od godz. 2:00 i potrwają do godz. 4:00. Przerwa dotknie głównie systemu bankowości elektronicznej Citibank Online. Utrudniony ma być również kontakt z doradcami telefonicznymi CitiPhone. Bank zapewnia jednak, że transakcje płatnicze kartami będą przebiegać bez problemów.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~pola

To ze w geitnie jest mi nie przeszkadza, bo ciesze się że ciągle coś smieniają i sie rozwijają.

! Odpowiedz
1 6 ~Endi

Widzę, że w kraju dalej ciemnogród. Pracuję w banku w sektorze IT i wiem, że to normalna sprawa - systemy trzeba aktualizować, zabezpieczenia usprawniać. Klienci ciągle chcą więcej i lepiej, a zmiana sama się nie zrobi. Myślcie szerzej.

! Odpowiedz
2 5 ~Prol

Podczas tych tzw. "przerw technicznych" Żydzi transferują pieniądze z Polski do Szwajcarii i Izraela. W polskich bankach już dawno nie ma pieniędzy.

! Odpowiedz
2 2 ~Kasia_z_Hajfy

Po co transferować? ja mam konto w Getin Banku i jestem zadowolona.

! Odpowiedz
1 6 ~burza

To już stało się tradycją.

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl