Użytkownicy Ubera rezygnują z aplikacji przez media

Ostatni rok nie był dobry dla Ubera - między innymi zablokowano aplikację w Danii i we Włoszech, taksówkarze w Europie protestują, a w Polsce kierowcy muszą mierzyć się z kontrolami inspektorów transportu drogowego i wysokimi mandatami. Amerykańska firma doradcza sprawdziła, jak negatywne newsy wpływają na postrzeganie aplikacji. 

(fot. Reuters / FORUM)

"Ostatnio o Uberze krąży wiele negatywnych doniesień medialnych, które nie pomijają dyrektora generalnego. Nie wiem, czy chcę wspierać taki biznes", "Zachowanie dyrektora generalnego i oskarżenia o molestowania seksualne martwią mnie i sprawiają, że zastanawiam się nad sensem prowadzenia takiego biznesu" - amerykańska firma doradcza Cg42 zapytała 1500 mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy korzystają z aplikacji, o zdanie w sprawie ostatnich doniesień medialnych na temat Ubera. 

Z badań wynika, że 81 proc. użytkowników aplikacji orientuje się w kwestii wiadomości dotyczących korporacji, 26 proc. rozgląda się z tego względu za alternatywnym rozwiązaniem, a 4 proc. pasażerów opuściło już grono pasażerów Ubera. 

Okazuje się, że negatywne doniesienia medialne silnie wpływają na postrzeganie marki i jest to jeden z głównych powodów, dla którego konsumenci wybierają inne sposoby transportu. 

WS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 ~pawel

Kierowcy ktorzy przeszli z korpo na ubera nie narzekaja, ja jako klient placacy srednio 30% za kurs taniej rowniez

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 6 ~Cierp

Uber to taki wyzysk po legalu tepi początkujący szoferzy łapią się i zapier.... jak jakiś kuntakinte za ochłapy,żaden szanujacy taksówkarz nie będzie robił dla amerykański żydowskiej korporacji

! Odpowiedz
5 6 ~Dolph

Może sami sobie polali dla antyreklamy taxi? Jak kiedyś w Warszawie. Nawet jeżeli to taksiarze to nie ma się co dziwić. Nawet klienci wiedzą, że uber to bogaty złodziej. Korzystają, bo im bogaty złodziej dopłaca bonusami do kursów, wykańczając taksówkarzy. Rząd nic nie robi. Taksówkarze sami o siebie i swoje rodziny muszą zadbać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 10 ~wajman

Taryfiarze też mogą pracować dla Ubera. Tyle, że ci wąsaci Janusze o mentalności lat 80-tych wolą pierdzieć w fotel, oskubywać klientów i się awanturować.

! Odpowiedz
4 6 ~Tomekk

a w Krakowie kupują sobie artykuły w wyborczej ze taksowkarze im auto kwasem oblali co oczywiście nie miało miejsca a redaktor bez sprawdzenia informacji pisze takie bzdury wklejająć zdjęcie z zatrzymania obywatelskiego sprzed 2 miesiecy

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 11 ~Czort

-"Poproszę najpierw pod Sobieski"
-"Nie znaju"
-"Plac Zawiszy"
Mina zdziwionego łosia.
I jedziemy na ulicę Zawiszy.
UBER DO UŚPIENIA

! Odpowiedz
1 0 ~Le

Trzeba podać adres , proste jak budowa cepa ,a nie tekst w rodzaju najbliższy kibel, czy burdel.. jak do tzw taksówkarza..

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~Le

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl