Uber - tylko 4 proc. kierowców kontynuuje po roku współpracę z firmą

Do problemów Ubera w Stanach Zjednoczonych dołączyła kolejna kwestia - okazuje się, że jedynie 4 proc. kierowców kontynuuje po roku współpracę z firmą. Powodem, dla którego odchodzą, są najczęściej niskie zarobki oraz nieuczciwe traktowanie partnerów przez firmę. 

(fot. Nir Elias / FORUM)

CNBC powołuje się na raport The Information, z którego wynika, że większość kierowców Ubera nie chce kontynuować z nim współpracy. Serwis donosi, że przyczyna leży w rosnącej konkurencji na rynku (między innymi przez umocnienie się spółki Lyft, która działa na podobnych zasadach) i niewysokich płacach. Kierowcy skarżą się również na nieopłacalność dłuższych kursów oraz fakt, że nie mogą przyjmować od klientów napiwków. 

Lyft w przeciwieństwie do Ubera pozwala swoim partnerom na przyjmowanie takich wyrazów zadowolenia. Rzecznik spółki z San Francisco powiedział, że firma będzie pracować nad nowymi możliwościami, które poprawiłyby sytuację swoich partnerów. Uber rozważa wprowadzenie premii finansowych oraz możliwość przyjmowania napiwków. 

- Zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić nasze relacje z kierowcami. Pracujemy nad szeregiem udoskonaleń, które wpłyną na nasze produkty, politykę, obsługę klienta i na sposób komunikacji w firmie - powiedział rzecznik Ubera dla CNBC.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 ~veronique

dojczland,dojczland uber ales jak powiada pismo...fyrma zabrania przyjmowania na-pivkow wiec kierowcy nie przyjmuja w/w - a swistak tymczasem siedzi i zawija te sreberka...

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 12 ~Callofduty

Uber to syf jakich mało. Amerykańska korporacja wyprowadzająca kasę z kraju, dla której pracują głównie Ukraińcy, którzy również nie zostawią tych pieniędzy u nas. Wybierając Ubera wybierasz także zubożenie Polski.

! Odpowiedz
11 12 ~Mario

Rozwala mnie jak ktoś nazywa ubera konkurencją :) konkurencja jest między taxi ,a nie ludźmi z łapanki bez licencji kas fiskalnych , którzy z pewnością nie odprowadzają podatków od każdej zarobione złotówki ! Wszyscy Ci co korzystają niech się dobrze zastanowią gdzie byśmy byli gdyby nasi mali przedsiębiorcy zawiesili działalności ( nie tylko taxi ale sklepiki , budowlańcy etc.) Pewnie w czarnej d......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Mbyank

Wolę w czarnej na swoim niż w białej na kredo.

! Odpowiedz
3 7 ~Dzidek

Zydowska zachlannosc

! Odpowiedz
4 19 ~Bubu

Konkurencja jest super jeśli jest uczciwa. U złodzieja zawsze można taniej kupić niż w sklepie.

! Odpowiedz
10 5 ~Mario

Jeśli komuś nie odpowiada wcale nie musi korzystać z Ubera.
Uważam iż konkurencja to super sprawa.
A czy zwykli taksówkarze są lepsi niż kierowcy Ubera?
A jak rozliczają się kierowcy z firmą to zupełnie nie moja sprawa.

! Odpowiedz
0 1 ~plebs

Zbyniu a co jak zyd jezdzi uberem?

! Odpowiedz
9 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl