Tysiące nielegalnych imigrantów ukrywa się w Szwecji

Szwedzka Policja Graniczna poszukuje kilku tysięcy nielegalnych imigrantów, którzy ukrywają się w obawie przed wydaleniem z kraju. Pod koniec 2016 roku zgłoszono do niej ponad 12 tysięcy wniosków o poszukiwanie osób, które nie otrzymały azylu lub prawa do stałego pobytu.

Tysiące nielegalnych imigrantów ukrywa się w Szwecji
Tysiące nielegalnych imigrantów ukrywa się w Szwecji (fot. Kay Nietfeld / FORUM)

Władze obawiają się, że te osoby zasilą szarą strefę, mogą łatwo stać się ofiarami przestępstw lub sami je popełniać - mówi komendant Policji Granicznej Patrik Engstrom w wywiadzie dla szwedzkiego radia. W ubiegłym roku władze pozbawiły zasiłku osoby, które otrzymały odmowę osiedlenia się w Szwecji. Tacy ludzie, często bez jakichkolwiek dokumentów tożsamości, są wykorzystywani jako tania siła robocza. Za utrzymanie i dach nad głową muszą słono płacić zatrudniającym.

W ubiegłym roku szwedzka policja skontrolowała na terenie kraju 19 tysięcy cudzoziemców. To o kilka tysięcy kontroli mniej niż w latach ubiegłych. Powodem jest brak policjantów. Według szacunków liczba osób bez prawa do pobytu w Szwecji będzie się powiększać.

IAR/Przemysław Gołyński/zr

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Nowalking-zone

Pytam jak w Szwecji...?da się wyjść na ulicę?

! Odpowiedz
0 1 ~oPolsko

Byłem 2x w Birmingham poeiem tylko tyle masakra. Na kasie siędzą Nija!! W szwecji to już chyba masakra, ale najbqrdzej sie wkurzyłem w krakowie...o tóż ide sobie z żoną w kierunku dworca a tu na ulicy biegle po Polsku "mieszany" bo tak go nazwę.. krzyczy "i tak Was wyrżniemy" każdego wryło!

! Odpowiedz
0 3 ~Hana

Lewackie łajzy najpierw zapraszają a potem wywalają.Ci wywaleni bedą nienawidzić i zabijać.

! Odpowiedz
4 2 ~cyber-nozone

To jak Polacy ktorzy mieszkacie w krainie Bullerbyn...widac tam u was na codzuen tych uchodzcow, czy media przesadzaja? Prosze o uczciwe wypowiedzi

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,0% III 2017
PKB rdr 2,9% IV kw. 2016
Stopa bezrobocia 8,1% III 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 577,86 zł III 2017
Produkcja przemysłowa rdr 11,1% III 2017

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie Cena: 49 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl