Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

Księgarnia


Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Cena: 27,92 zł

Słownik

Wpisz szukane słowo

Podatek dochodowy od osób fizycznych:


Świadczenie na rzecz państwa, które każda osoba fizyczna ma obowiązek uiścić; ...

zobacz pozostałe hasła...

2005-02-03 07:31 Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki

POLSKA Dziennik Bałtycki

Status bezrobotnego a umowa zlecenia


Czy podejmując pracę zarobkową na umowę zlecenie, a będąc zarejestrowanym w pośredniaku bez prawa do zasiłku, utracę status osoby bezrobotnej? - pyta Krzysztof Z. ze Starogardu Gd. Mieszkaniec dodaje, że interesuje się tym, bo ma świadomość, iż w wyniku wyrejestrowania z urzędu pracy straci ubezpieczenie zdrowotne.


O odpowiedź poprosiliśmy Annę Jelińską, zastępcę dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim. - Bezrobotny zarejestrowany w urzędzie pracy nie może wykonywać pracy, określanej prawnie jako inna praca zarobkowa, czyli zawartej na przykład na umowę o dzieło. Nawet jeżeli dotyczyłaby ona zlecenia jednodniowego, bezrobotny musi nas powiadomić o tym fakcie w ciągu siedmiu dni. Po zakończeniu umowy bezrobotny może oczywiście zarejestrować się ponownie. Dodam, że zarejestrowana osoba bezrobotna może uzyskiwać dochody, lecz nie mogą one miesięcznie wynosić więcej niż połowa minimalnego wynagrodzenia, które obecnie jest ustalone na poziomie 849 zł brutto. Mogą to być jednak tylko określone dochody, na przykład z tytułu wynajmowania komuś garażu, z tytułu posiadanej lokaty bankowej, czy też renty rodzinnej. Taka osoba musi złożyć w naszym urzędzie co miesiąc oświadczenie o wysokości osiąganych z tych tytułów dochodów. Oświadczenie to składają także osoby bezrobotne, które mają prawo do zasiłku.

Dziennik Bałtycki
(M.J.)


Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Pobierz bezpłatny, intuicyjny program do rozliczeń rocznych

Komentarze do artykułu
Status bezrobotnego a umowa zlecenia Autor: ~HRM   2008-08-19 12:26
Odsyłam do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Art. 2. nie uzyskuje miesięcznie przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem pr (..)
 Narzędzia Bankier.pl
  Kalkulator płacowy
  Wszystko o ZUS
  Wyszukiwarka oddziałów ZUS

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Twój e-mail:

Centrum Finansowe

Zamów online produkty finansowe: