Rekordowo niskie poparcie dla PO

Choć poparcie dla PO kurczy się od wielu miesięcy, to po raz pierwszy jej notowania spadły poniżej 20 proc. Na Platformę chce głosować 19 proc. respondentów. Na prowadzeniu PiS z 29 proc. poparciem.

W badaniu przeprowadzonym wśród osób deklarujących, że pójdą do urn (47 proc. ankietowanych) zwycięża PiS, na który chce głosować 29 proc. - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej". Oznacza to, że w porównaniu z sondażem sprzed 2 tygodni PO straciła 1 pkt proc., a PiS - 2.

» Premier Tusk, mistrz PR-u

Do Sejmu dostałyby się też: SLD 15 proc. (bez zmian), PSL 6 proc. (wzrost o 2 pkt proc.) i Twój Ruch 5 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Respondentów zapytano też o ostatnie zmiany personalne w rządzie. 73 proc. deklaruje, że rekonstrukcja nie wpłynie na ich zaufanie do gabinetu PO-PSL. Rządowi po liftingu bardziej ufa 6 proc., a mniej - 14 proc. 7 proc. odpowiedziało: trudno powiedzieć.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono w dn. 22-23 listopada na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków.

rda/

Źródło: PAP Kraj
Pobierz program PIT 2014
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~obserwator

Nareszcie klamliwa i zlodziejska banda odejdzie w nieslawie .Wina za to ze rozkradli Polske obarczm media ;TVN 24,g. wybiorcza,Polsat i nawet TVP1 .2.i INFO to dzeki wam kryciu i odwracaniem kota ogonem wszystkich przekretow POi ich zwolennikow przez szesc lat klamali o oszukiwali Polakow .Co to za media jak wam nie wstyd gdzie wasza etyka ,wszyscy zmowiliscie sie aby zdyskredytowac PIS.Takiego dranstwa to nie ma w zadnym innym kraju.Dzieki waszym nieobiektywnym komentazom ,zapraszaniem odpowiednioch pseudo ekspertow,politologow,i innych cwaniaczkow oplacanych przez rzad .TVN24 stworzyl kilka programow takich jak ;kawa na lawe ,tak bylo tak jest ,szklo kontaktowe,loza prasowa i inne ,wszystkie te programy promuja oszustow i kretaczy z PO zawsze w tych programach zly jest PIS i Kaczynski .Prym wioda Olejnik,kochanka,Lis,Kuzniar -wyjatkowa kanalia jak takie cos moze nazywa siebie redaktorem przerywa ludziom wypowiedzi,sugeruje odpowiedzi ,osmiewa nawet pracownikow razem z nim prowadzacych program dranstwo tego cwaniaczka przybralo kolosalne rozmiary ,proponuje aby zbadal go psychiatra,jak mozna byc tak nieobietywnym -czy w TVN nie ma porzadnych ludzi pracuje tam samo dranstwo?.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Baca

tak, tam pracuje samo obrzezane draństwo, dla Polaka jest Gazeta Polska, też są tam obrzezani ale z pnia Jezusowego, Judasze wszystkie w GW i TVN.

! Odpowiedz
0 0 ~Boś

PO może i ma te 19 % ale w zakładach karnych i psychjatrykach

!

Pobierz program PIT 2014

Program Pit 2014

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr -1,6% II 2015
PKB rdr 3,1% IV kw. 2014
Stopa bezrobocia 12,0% II 2015
Przeciętne wynagrodzenie 3 981,75 zł II 2015
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2015

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie Cena: 49 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl