Przedsiębiorcy kupują za niskie polisy

Rośnie liczba firm zbyt nisko ubezpieczonych od odpowiedzialności cywilnej - alarmują ubezpieczyciele. Skutki mogą być opłakane - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta dodaje, że w branży ubezpieczeniowej coraz głośniej mówi się, że niedawna katastrofa kolejowa w Szczekocinach może być kolejnym przypadkiem, w którym polisa odpowiedzialności cywilnej sprawcy nie wystarczy na pokrycie wszystkich szkód. To oznacza, że poszkodowani zostaną na lodzie i będą musieli sami o walczyć o pieniądze w sądzie - podkreśla "Puls Biznesu".

Gazeta zauważa, że nie przełoży się to na wyniki finansowe ubezpieczycieli, ale mocno w ich i tak nie najlepszy wizerunek.

"Puls Biznesu" dodaje, że takich przypadków jest więcej. Przypomina głośne zawalenie sie hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Suma ubezpieczenia wynosiła około 5 milionów złotych i wystarczyła na pokrycie tylko części szkód osobowych.

Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/kry/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Terry

> "Przedsiębiorcy kupują za niskie polisy"

No i błąd językowy - są wysokie albo niskie polisy? Chyba sumy ubezpieczenia, do wiadomości autora, w ubezpieczeniach OC występują sumy gwarancyjne. Nie można po polsku: "Przedsiębiorcy kupują polisy ze zbyt niskimi sumami ubezpieczenia, gwarancyjnymi? " albo "sumy gwarancyjne w polisach OC przedsiębiorców są zbyt niskie". Żenada! Poziom Super Expresu albo jeszcze niżej!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Terry

>" Rośnie liczba firm zbyt nisko ubezpieczonych od odpowiedzialności cywilnej"

Czy autor tego tekstu kiedykolwiek miał do czynienia z ubezpieczeniami? Nie ma czegoś takiego jak "ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej" JEST UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ! Ja rozumiem, że to jest przedruk, że nie można być ekspertem w każdej dziedzinie ale odrobina wiedzy by się przydała....i to na głównej stronie bankiera. Gratuluję poziomu!

Pokaż cały komentarz !

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

 • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl