Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

Księgarnia


Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Cena: 27,92 zł

Słownik

Wpisz szukane słowo

Karta podatkowa:


Uproszczona forma rozliczania podatku dochodo...

zobacz pozostałe hasła...

2004-12-22 07:36 Źródło: Gazeta Poznańska

Gazeta Poznańska

Po długiej chorobie powrót do pracy nie taki pewny


Jeśli zwolnienie lekarskie pracownika trwa dłużej niż 30 dni, nie może on tak po prostu wrócić do pracy. Aby było to możliwe - musi przejść obowiązkowe badania kontrolne, które potwierdzą, że nadal może pracować na dotychczasowym stanowisku. O to, by pracownik takie badania przeszedł musi zadbać pracodawca. Do niego należy też określenie ich rodzaju, a także poinformowanie lekarza na jakim stanowisku osoba, która ma być przebadana jest zatrudniona oraz o tym jakie czynniki szkodliwe występują na zajmowanym stanowisku.


Jeśli to możliwe - na skierowaniu na badania trzeba umieścić informację z aktualnych pomiarów natężenia czynników szkodliwych, niezależnie od tego czy jest to promieniowanie, zapylenie czy inne. Pracodawca, który zaniedba obowiązku skierowania pracownika na badania i dopuści go do pracy po dłuższym niż 30-dniowe zwolnieniu bez zaświadczenia potwierdzającego jego zdolność do pracy musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jeśli podjęcie pracy osobie wracającej po chorobie zaszkodzi - cała odpowiedzialność, łącznie z koniecznością wypłacenia odszkodowania spada na pracodawcę.

Pracownik kierowany na badania nie musi się obawiać, że na tym straci. Za czas wykonywania badań pracodawca powinien wypłacić pracownikowi dokładnie takie wynagrodzenie, jakie otrzymałby, gdyby w tym czasie pracował. Gdyby badania musiały zostać wykonane w innej miejscowości np. dlatego, że na miejscu nie ma odpowiedniej przychodni, pracownikowi przysługuje zwrot kosztów podróży. Trzeba pamiętać, że badania dopuszczające do pracy są obowiązkowe. Jeśli pracownik odmawia poddania się im - pracodawca może go ukarać nawet dyscyplinarnie zwolnić z pracy.

Gazeta Poznańska
MON


Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Pobierz bezpłatny, intuicyjny program do rozliczeń rocznych

Komentarze do artykułu
Po długiej chorobie powrót do pracy nie taki pewny Autor: ~gostek   2012-05-14 21:48
Przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym , który przyznano mi na okres 5 miesięcy po uprzednim półrocznym zasiłku chorobowym . Po wykorzystaniu trzech z pięciu tych miesięcy czuję się na tyle dobrze , że (..)
 Narzędzia Bankier.pl
  Zestawienie kont firmowych
  Wyszukiwarka kredytów dla firm
  Niezbędnik podatnika i przedsiębiorcy
  Przetargi - wyszukiwarka

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Twój e-mail:

Centrum Finansowe

Zamów online produkty finansowe: